Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

rozmiary opon tył a przód

Guest vvvv
 Share

Recommended Posts

Jak myślicie jak bedzie wyglądało na profilach opon , czy nie bedzie róznicy przód a tył ?

przód r15 185/60 tył r15 205/55

wg, przelicznika niby wychodzi przód średnica 603mm a tył 606,5mm ale nie wiem czy wizualnie bedzie ok

Jak myślicie jak bedzie wyglądało na profilach opon , czy nie bedzie róznicy przód a tył ?

przód r15 185/60 tył r15 205/55

wg, przelicznika niby wychodzi przód średnica 603mm a tył 606,5mm ale nie wiem czy wizualnie bedzie ok

co najmniej dziwnie, jakiś wiejski tunning. Jak kiedyś temat był poruszany, rozmiary opon są uzależnione od pojemności silnika. Jeśli masz już obręcze 15 calowe, to praktycznie prawidłowym rozmiarem jest 195/60/15. Pomyśl, jak złapiesz panę, mając dwa różne rozmiary opon, jak sobie poradzisz ? Trochę rzuci się w oczy jak z jednej strony będzie 185/6 a z drugiej 205/55 (mówię o przypadku jednej osi). Upierdliwy patrol i nie masz dowodu...

Wiejscki tuning ? No nie wiem czy to takie mało spotykane ze auta moją róznew rozmiary z tył i z przodu .

Tym tokiem myślenia to co jesli ktoś ma felgi przód 8 cala a tył 9.5 ? a potem musi zmienic na zapas ? to ma wozić dwa zapasy ?

Co w sprawie dojazdówek ? Chyba Policja ci dowodu nie zabierze jesli z tyłu masz jakies 225 i dojazdówke ? albo zapas z orginalną stalową felgą o innym rozmiarze .

I wiem ze Vectra ma mieć 195/60/15 ale akurat mam nowe 185/60/15 ( obwód jest troche mniejszy i lekkie przekłamania licznika ) ale ogólnie jest Ok

Wiejscki tuning ? No nie wiem czy to takie mało spotykane ze auta moją róznew rozmiary z tył i z przodu .

Tym tokiem myślenia to co jesli ktoś ma felgi przód 8 cala a tył 9.5 ? a potem musi zmienic na zapas ? to ma wozić dwa zapasy ?

Co w sprawie dojazdówek ? Chyba Policja ci dowodu nie zabierze jesli z tyłu masz jakies 225 i dojazdówke ? albo zapas z orginalną stalową felgą o innym rozmiarze .

I wiem ze Vectra ma mieć 195/60/15 ale akurat mam nowe 185/60/15 ( obwód jest troche mniejszy i lekkie przekłamania licznika ) ale ogólnie jest Ok

Dojazdówka sama w sobie z nazwy jest jedyną akceptowaną formą poruszania się (jako inny rozmiar koła) pojazdem i to do najbliższego warsztatu wulkanizacyjnego, a to że Polak jeździ dłużej, to inna bajka. Kolega miał przypadek, że strzeliła mu opona. Na zapasie miał identyczny rozmiar jak na aucie jednak inny bieżnik. Miał pecha, bo jak założył i ruszył to napatolił się patrol. I jakie były słowa policjanta ? : "zapas zapasem, owszem założyć Pan może inny bieżnik niż po drugiej stronie osi aby auto stało ale poruszać się Pan nie może" Normalnie zabraliby mu dowód bez gadania, bo nawet to nie byli "nasi" tylko z wymiany- jednak dogadał się, że auto zostawia, za***prza do warsztatu w celu naprawy opony i powrót z kołem do auta... tak dziwicie się ? To Polska. W UK z tego co mi mówił szwagier, można mieć każdą oponę z innej parafii (rozmiar oczywiście ten sam) byle by był ten sam indeks prędkości... U nas jak wiadomo na osi trzeba mieć taki sam rozmiar oraz bieżnik.

Co do tego co założysz, to oczywiście Twoja sprawa, jednak według mnie, to jakoś nienaturalnie wygląda. No i kłopot w przypadku pany. Już nie wspomnę, jak gościu załatwił przez takie coś napęd w audi quattro (4x4) :) Do chaty 10 km nie dojechał :)