Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Spalanie x18xe

Strykus87
 Share

Recommended Posts

witam, chodzi mi o to abysmy mogli sie chwalic spalaniem naszych aut z silnikiem x18xe i tego typu podobnymi.

a wiec zaczne.

mpja VB

na 100km w cyklu mieszanym z noga delikatna bo staralem sie nie szalec i utrzymywac 2000obr/min i tez tak biegi zmieniac to spalila mi ok 10,5l

czy to duzo?

gdzieś już był taki temat, ale szczerze mowiąc nie chce mi się go teraz szukać więc Ci odpowiem to co pamiętam i to co sam widze tankując swoją viki.

Wyszło nam, że trasa 9-10

Miasto 12-13

Tylko, że bez jakiegoś oszczędzania, generalnie odkąd mam gaz to noga zrobiła mi się dużo cięższa. Także twój wynik 10,5 w mieszanym jest całkiem w miarę. Chociaż różne miasta różne tryby mieszane :) jedni piszą, że w mieście spali im 9 litrów, ale zapomną dodać, że w ich mieście nie ma nawet świateł, a korek to tylko od wina.

hehe fakt :) wiesz mi wyszlo nawet ponad 15l ale to noga byla bardzo ciezka bo po rozwierceniu dysz i sprawdzeniu czy dojdzie do 190 na gazie i prawie prawie bo gosc mi zajechal droge jak mialem 178km/h

Ostatnio jechałem trasę 280 km, cały czas na klimie, prędkość 100-110km/h, czasami do 130km/h, spalanie wyszło 9l na 100km. Po mieście pali ok 11,5-12l/100km, ale potrafiło dojść nawet do 15l jak jeździłem BARDZO dynamicznie.

witam, chodzi mi o to abysmy mogli sie chwalic spalaniem naszych aut z silnikiem x18xe i tego typu podobnymi.

a wiec zaczne.

mpja VB

na 100km w cyklu mieszanym z noga delikatna bo staralem sie nie szalec i utrzymywac 2000obr/min i tez tak biegi zmieniac to spalila mi ok 10,5l

czy to duzo?

kolego spalanie wzorowe :) jak na ten silnik ,moc i mase auta :)

U mnie podobnie rekordowe spalanie to 8,1 na delikatnej trasie a z drugiej strony 14 zapierdzielajac po olsztynie :D ale srednio tez utrzymuje ok 10,5

to juz jestem zadowolony ze moja viki jezdzi i pali tak jak powinna, a nie bez ducha i ze spalaniem wiekszym

Spalanie najniższe z całego tankowania jakie uzyskałem na X18XE to 7,1l/100km trasa do Zakopanego z dziewczyną, która kazała mi zwalniać na autostradzie jak jechałem więcej niż 110 (dlatego takie spalanie). Najwięcej bodajże 15,4l, ale tutaj praktycznie tylko miasto i raczej slalom między pasami :)

Moja nie wiem ile pali nie sprawdzalem jeszcze ale za 77zł caly zbiornik tankuje i zrobione 340km predkosc jazdy 100-120 na godzine

a ile Ci wchodzi na aly zbiornik ??

Mi srednio 9-10 litrow

Ale zeszlem do 7.5 :D kiedys ;)

A kogo pytasz o ten zbiornik? kolego

Moja nie wiem ile pali nie sprawdzalem jeszcze ale za 77zł caly zbiornik tankuje i zrobione 340km predkosc jazdy 100-120 na godzine

;) 77zł to pojecie wzgledne,jaka pojemnosc ma zbiornik i ile tankujesz ;)

moja doi 12-13l/100km w mieszanym, ostatnio jak jechałem za Płock (330km w jedną strone) to spaliła 9,3l i wcale jej nie żałowałem bo na ekspresówce magiczny przycisk S na gałce i leeeeeeeeciała :D

;) 77zł to pojecie wzgledne,jaka pojemnosc ma zbiornik i ile tankujesz ;)

Zbiornik ma 48l wlalem okolo38l gazu zakladając 80% napełnienia butli

• 3 weeks later...

Na trasie Pobierowo - Rybnik przez Niemcy, w 95% autostrada, prędkości głównie 130-140 spalił 9,0 l/100 km. Na krótkim odcinku na drogach lokalnych przy prędkościach 90 - 100 miałem wynik średni ok. 8,3.

Po zmianie wtryskiwaczy wyniki nieco się poprawiły, tzn. w trasie cały czas klima, troche wyprzedzania 100-120 km/h - 8,5 - 8,7l/100km, po mieście koło 10l.