Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Bicie, trzęsienie przy prędkośći 90km

Guest Rafalo750
 Share

Recommended Posts

Guest Rafalo750

Witam. Mam problem z moją vectrą. Przy prędkości 90km/h czuć bicie, trzęsienie. Wyważałem koła ale tylko przód, ująłem powietrza z opon i jest trochę lepiej. Do wymiany mam amortyzatory, bo gdy wjadę w dziurę to tył auta mi ucieka. Czy to bicie może być spowodowane tymi amortyzatorami?

Witam. Mam problem z moją vectrą. Przy prędkości 90km/h czuć bicie, trzęsienie. Wyważałem koła ale tylko przód, ująłem powietrza z opon i jest trochę lepiej. Do wymiany mam amortyzatory, bo gdy wjadę w dziurę to tył auta mi ucieka. Czy to bicie może być spowodowane tymi amortyzatorami?

Trzesie ci kierownicą czy badziej czuc to tak jakbyś jechał po nierwnej drodze?

Moim zdaniem amortyzatory nie powinny powodować bicia na kołach. Bardziej obstawiał bym tutaj tuleje jeśli tył albo sworznie wachaczy jeśli to przód.

Guest Rafalo750

Trzęsie całym samochodem. Można jakoś sprawdzić czy to przód czy tył? Jaka cena jest tuleji i jaka sworzni wachaczy, drogie? Bo jestem w ogóle nie zorientowany.

Edited by Rafalo750

Trzęsie całym samochodem. Można jakoś sprawdzić czy to przód czy tył?

Podnieś auto. najlepiej tak żeby obydwa koła na osi były w powietrzu i ruszaj jedym z nich energicznie. Jeśli będzie luz to go wyczujesz. Możesz też pojechać na szarpaki i tam gość Ci sprawdzi czy tuleje, łączniki sa ok.

Skoro nie czuć na kierownicy to obstawiałbym tył, tuleje. Mogą powodować obydwa wymienine objawy. Zobacz jeszcze na opone czy nie jest ścinana na krawędzi. A nie tłucze Ci sie czasem coś?

Trzęsie całym samochodem. Można jakoś sprawdzić czy to przód czy tył? Jaka cena jest tuleji i jaka sworzni wachaczy, drogie? Bo jestem w ogóle nie zorientowany.

Wiekszośc odpowiedzi znajdziesz na forum. Skoro koła masz sprawdzone to wina może leżec po stronie zawieszenia, może na drążkach kierowniczych lub końcówkach jest jakis luz. Trzeba by srawdzić.

Jaka cena jest tuleji i jaka sworzni wachaczy, drogie? Bo jestem w ogóle nie zorientowany.

Sworznie trw po ok 50zł, KOmplet tulei bo najlepiej wymieniac odrazu wszystkie coś ponad 300zł o ile dobrze pamietam

Guest Rafalo750
A nie tłucze Ci sie czasem coś?

no właśnie raz tłucze raz nie. czasem jak wjadę w dziurę to dźwięk jest wytłumiony, a nieraz się tłucze.

• 4 weeks later...
Guest gozimek79

Witam,

od tygodnia jestem posiadaczem Vectry B i praktycznie od początku miałem ten sam problem. Do 90km/h nic nie czuc na kierownicy, potem od 90 do ok 100km/h bicie kierownicą i potem znów ok do 130 (do tylu póki co się rozpędzam :) ).

Wyważałem koła u wulkanizatora, wymieniłem opony - te kupione z Vectrą nie były najmłodsze i nic.

Dopiero wyważanie kół na osi samochodu rozwiązało mi problem. Teraz ani drgnie w całym zakresie prędkości od 0 do 130 :)