Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem z autkiem gasnie

Guest Shogunsky
 Share

Recommended Posts

Guest Shogunsky

Witam mam problem z viki po nagrzaniu sie silnika gasnie obroty szaleja od prawej do lewej co to moze byc slyszalem trzy wersje sonda lamda modol lub silniczek krokowy a pozatem ostatniego czasu wiecej pali i tak jak by moc sie konczyla sily nie miala pozdrawiam

Guest Bodzio-1

Miałem te same objawy. Okazało się, że przepustnica była do mycia (kilkanaście godzin w wiadrze z benzyną). Jak ręką odjął.

Pozdrawiam

moze byc kilka przyczyn

wspomniana przepustnica, nieszczelny dolot, czujnik temperatury do ecu, sonda, katalizator zabity itd

• 3 weeks later...
Guest Marlepek

Witam,

Ja również mam problem z autkiem. Mam Vectre kombi 2.0 1.6V i ostatnimi czasy są z nią coraz większe problemy. Podczas jazdy gaśnie, czasami odpala od razu (rzadko), w większości przypadków jednak trzeba zatrzymać się gdzieś na poboczu zgasić światła wyłączyć radio odczekać jakieś 5-10 minut i dopiero palić. Ale od jakiś 3 tygodni, problem pojawia się nagminnie. Gaśnie dosłownie co chwile. Jaka może być tego przyczyna?

Guest deska1

Witam,

Ja również mam problem z autkiem. Mam Vectre kombi 2.0 1.6V i ostatnimi czasy są z nią coraz większe problemy. Podczas jazdy gaśnie, czasami odpala od razu (rzadko), w większości przypadków jednak trzeba zatrzymać się gdzieś na poboczu zgasić światła wyłączyć radio odczekać jakieś 5-10 minut i dopiero palić. Ale od jakiś 3 tygodni, problem pojawia się nagminnie. Gaśnie dosłownie co chwile. Jaka może być tego przyczyna?

jak gaśnie przy spadku obrotów, np jak zwalniasz przy skrzyżowaniu to obstawiałbym silniczek krokowy, ja tak miałem, wymiana pomogła

Guest Marlepek

właśnie nie przy spadku obrotów... można sobie normalnie jechać i nagle samochód zwalnia i wszystkie kontrolki się świecą. Wydaje mi się, że przez tą wadę zaczął sporo więcej palić. A od niedzieli samochód kompletnie siły nie ma.

bledy sczytane ?

Edited by Ravcio1985
nie zaduzywaj ? / R1985

Guest Marlepek

Nie...

Edit: prosze zapoznac sie ze sposobem pisania tematow/postow -> http://forum.vectraklub.pl/index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules

podstawowa rzecz to posprawdzac, pomierzyc, zczytac co sie da i dopiero pisac posta opisujac w nim wszystkie objawy.

Edited by Ravcio1985
prosze poczytac o pisaniu postow / R1985

Witam. Ile może kosztować nowy krokowiec ???? na allegro nie znalazłem ......

zalezy jaki silnik......

wpisz se w allegro  w szukaniu 

krokowy vectra 

wpisywałem wcześniej inaczej w wyszukiwarke i mi mniej znalazło no to widzę że 200 zyla GM i pewnie ten najlepiej kupić prawda ?? nie ma co sie bawić w zamienniki ?? chociaż ja jeszcze przeczyszczę drania :D i zobaczymy :)

jak chcesz podam ci namiar na gościa co handluje częściami wysyłkowo - ma dobre, tanie, nowe części i dostajesz gwarancje... jak jest coś lipnego i lepiej tego nie kupować to on ci powie - kup GM, a jak ci powie smialo mozna zamiennik to kilka lat przejezdzisz ...

wiadomo wyczysc go - porady jak to dobrze zrobic znajdziesz na stronie głownej w poradach