Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Komputer pokładowy - gdzie się wpiąć ?

Crismon
 Share

Recommended Posts

Witam.

Jeżeli był już taki temat to przepraszam, ale nie znalazłem go i proszę o podanie linka do niego.

Chodzi mi o to gdzie mam się podpiąć laptopem do komputera pokładowego ? Najlepiej jakby ktoś wstawił zdjęcie gdzie ma wpiąć kabel.

Drugie pytanie. Jakiego oprogramowania potrzebuję na laptopie, żeby zobaczyć wszystkie informację na temat silnika oraz ogólne informację o viki ?

Moja Viki to VB Diesel 1999 r. 82 KM.

Pod dzwignią ręcznego masz taka zaslepke, podchaczasz ją od strony mieszka od ręcznego i ciągniesz do góry. Pod spodem masz gniazdo. Najlepiej kup sobie OP-COMa do diagnostyki opelka.

O to zapomniałem się zapytać. Czy potrzebuję jakiegoś specjalnego kabla, żeby się podłączyć pod komputer pokładowy ?

To jakbyś był tak miły i napisał jeszcze który z tych dwóch będzie dobry ? Jak oba, to który lepszy ?

Pierwszy:

http://allegro.pl/item1156805715_diagnoza_vectra_astra_corsa_vw_bmw_opel_tech_2_pl.html

Drugi:

http://allegro.pl/item1116563054_opel_interfejs_visx_tech_2_pl_vectra_tigra_omega.html

Bardzo Ci dziękuję za pomoc :)

wejdź w dział sprzedam na forum i znajdź kogos kto ma na sprzedaż interfejs OP-COM. Wg. mnie to najlepsza inwestycja. Kosztuje ok 200 zł ale się opłaca go kupić. Jak bede w domu to zapodam linka.

Oprogramowanie będę miał od znajomka, także interesuje mnie tylko kabel. Dlatego podałem te dwa linki do allegro :)

Tak z ciekawości zapytam się czemu ten pierwszy będzie lepszy ?

Z różnic jakie zauważyłem, to pierwszy jest podłączany do kompa przez com drugi przez USB.

Sorki zle sie wyrazilem. Po prostu mialem zawsze u siebie podlaczane na ten pierwszy i dlatego wiem ze jest ok a z drugim nie mialem stycznosci

ani pierwszym, ani drugim kabelkiem nie połączysz się z komputerem pokładowym. Do tego jedynie Opel Scanner, albo oryginalny TECH 2. Op Com nie ze wszystkimi się łączy.

Tym pierwszym kabelkiem podepne się pod to gniazdo co jest pod dźwignią ręcznego tak? Jak się podepnę to jakiego oprogramowania będę potrzebował? Chodzi mi o np. diagnostykę silnika, kody błędów itp. Czy będę mógł wgrac język polski do komputera za pomocą tego kabla?