Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Gaz w Vectrze C 1.8 GTS 2004r.

Guest sawiak
 Share

Recommended Posts

Guest sawiak

Witam

Mam pytanie do posiadaczy pojazdu takiego samego jak ja posiadam i z takim samym silnikiem.

Planuję założyć do swojej Viki gaz sekwencję na listwie wtryskowej (pełen komputer) z butlą w koło zapasowe (2500zł) i z dlatego pytam potencialnych posiadaczy LPG w swoich samochodach jak wam się to sprawuje , czy mieliście lub macie jakieś problemy , ile wam to pali , czy samochód jest równie dynamiczny co na benzynie i czy polecalibyście założenie LPG do mojej Viki i do tego mojego silnika ???

Samochód mam sprawny w 100% technicznie zwłaszcza pod kątem elektroniki i mam przejechane 190 tyś km.

Warsztat i koleś który miałby mi to zakładać ma super renomę w moim regionie więc pod kątem montażowym raczej jestem spokojny.

Co byście mi doradzili ???

Chociaż nie mam takiego Auta to się wtrącę bo uważam że to ważne dla Ciebie.

Moim zdaniem 190tys to za późno na zakładanie gazu.

Silnik jest już w jakimś stopniu zużyty i kompresje utrzymuje często nagar w cylindrach ,który zostanie przez gaz wypłukany co powoduje dużo większe zużycie oleju, spadek mocy.

Miale raz Auto z gazem i jestem na nie.Ale to tylko jedno Auto wiec to ocena subiektywna. :rolleyes:

Trudno się nie zgodzić z w/w opinią.

Ja miałem raz jedyny Gaz w aucie, była to Astra II Silver Edition. - piekna astra z silnikiem 1.8

Gaz załozyłem no i przez pierwsze 8-9 tyś było ok, a nawet lepiej niż na benzynie, a potem zaczeły się problemy z sondą lambda, i częste wymiany sondy auto zaczeło się mulić, potem znowu regulacje i kolejki u gazownika aby regulować.... fak faktem że nie czułem w kieszeni że tankuję, ale jak raz mi w trasie padło coś 350 km od domu i w trybie awaryjnym szukałem gazownika który skasował mnie sporo za naprawę to miałem już tego gazu dosyć. Potem zaczeły się problemy z paliwem, bo auto nie chciało zwawo przyspieszać, wymiana listwy zapłonowej , czegoś tam znowu potem, ale i tak na benzynie nie chodziło jak trzeba. Jakoś mi się udało to wyregulować w miarę u gazownika i sprzedałem to auto. Od tamtej pory tylko diesel, miałem Forda Mondeo 2.0 Tddi - super, spalanie okolo 5 litrów, przez dwa lata tylko olej zmieniałem i filtry, potem Opel Omega diesel ( paliła więcej bo wielka krowa i duzy silnik 2.5 Tds ) ,a teraz Vectra 1.9 i spalanie też malutkie. Jeśli bym miał benzynkę to albo handelek na diselka, albo oszczędna jazda bez ingerencji w silnik

Natomiast moj wuj, miał chyba z 8 aut i większośc gazował. Nigdy nie miał problemów z autem, ale on po pierwsze: jeździ jak emeryt po mieście 40, 50, w porywach do 55, trasa którą robi najdalej to trasa 70 km od domu. Jego auta stoją głównie w garażu - więc On nigdy nie miał problemów z gazem

Przelicz sobie tą kwote 2,500 na paliwo i pomyśl czy Ci sie opłaci.

Edited by admund

ludzie.. gdzie Wy gaz zakładacie. $ auta na gaz z żadnym problemów, w viki tez mam gaz w tamtym tyg stuknelo 10tys, i nic sie nie działo. tryb jazdy normalny (ruszanie do 3000,3500 obr.)80% miasto.

ludzie.. gdzie Wy gaz zakładacie. $ auta na gaz z żadnym problemów, w viki tez mam gaz w tamtym tyg stuknelo 10tys, i nic sie nie działo. tryb jazdy normalny (ruszanie do 3000,3500 obr.)80% miasto.

Dokładnie zgadzam się z przedmówcą. Ja kupiłem taką jak Twoja Vikę już z gazem (wprawdzie przebieg o połowę mniejszy) i jestem mega zadowolony. Niedawno zrobiłem 5000km podczas wakacji do Grecji bez żadnego problemu. Do tego spalanie gazu zamyka się w 10l przy jeździe z klimatyzacją. Kolejnym plusem jest fakt iż w kole zmieści się całkiem spora butla do której wchodzi ok. 45l gazu więc i tankować nie trzeba co chwilę. Jakby co to mam u siebie instalkę BRC sequent 24.

Koledzy może mieli problemy z gazem ale może po prostu dlatego że nie każdy silnik się do gazu nadaje. A 1.8 nadaje się jak najbardziej.

Jeszcze zależy, czy instalacja jest prawidłowo zamontowana i dobrane odpowiednie podzespoły. Jak za słaby reduktor czy gówniane wtryski to samochód dobrze jeździł nie bedzie. Ja też kupiłem samochód już z instalacją gazową, sam teraz sobie reguluję itd, jeździ dużo lepiej niż po zakupie, ale nadmiernego zużycia oleju nie zauważyłem, jest na prawdę dobrze.

• 4 weeks later...

Chociaż nie mam takiego Auta to się wtrącę bo uważam że to ważne dla Ciebie.

Moim zdaniem 190tys to za późno na zakładanie gazu.

Silnik jest już w jakimś stopniu zużyty i kompresje utrzymuje często nagar w cylindrach ,który zostanie przez gaz wypłukany co powoduje dużo większe zużycie oleju, spadek mocy.

Miale raz Auto z gazem i jestem na nie.Ale to tylko jedno Auto wiec to ocena subiektywna. :rolleyes:

Witam,

Pozwolę sobie się z Tobą nie zgodzić co do zużycia oleju i kompresji.

Posiadam Vectrę A z silnikiem C18NZ z 1994 roku.

Gdy kupiłem ją sześć lat temu miała 200 000 km przebiegu.

W pierwszym tygodniu założyłem do niej gaz.

Teraz ma 385 000 km przebiegu i silnik chodzi jak zegarek.

Zalewam olej i przez 15 000 km mogę nie wyjmować bagnetu i nie dolewam ani kropli oleju.

Pozdrawiam,

• 1 year later...
Guest vectromen

nigdy nie jest za późno na montaż instalacji gazowej, ważne jest to jak szybko Ci się to zwróci a to zależy już od tego jak dużo jeździsz:) jakieś 3 tygodnie temu zakładałem gaz (instalacja BRC Sequent 24) do Vectry 1.8 z 2005roku, wczoraj byłem na pierwszym przeglądzie po tysiącu km (gwarancyjny i bezpłatny), sprawdzili mi szczelność układu i delikatne pod regulowali, różnicy nie czuć między benzyną a gazem, autko dobrze się zbiera. Mam 180tyś km na liczniku i też zastanawiałem się czy jest warto zakładać instalacje przy znacznym przebiegu auta ale nie mogłem już dłużej patrzeć na obecne ceny paliw. Koszt całej instalacji powinien zwrócić się po jakiś 20 tyś km wiec szybko to zleci:) dam znać jak będzie się sprawować! podobno na stronie mojego montażysty mają pojawić się zdjęcia z instalacji gazu tylko nie wiem w końcu czy mojej Vectry czy innej - link www.egp.pl także czekam jak narazie:)

pozdro

Potwierdzam. Miałem LPG w VB 1,8 97r. zakładałem przy przebiegu 115k km. sprzedałem jak miała 180k km gościowi z mojego miasta jak z nim ostatnio rozmawiałem ma już nakręcone 230k km i dalej jeździ bez problemów. Do VC 1,8 04r. zakładałem przy 155k km przejechałem ok 20k i dalej zero problemów. Ja osobiście polecam tylko musi być dobry gazowiec. Mój powiedział mi że ople bardzo dobrze przyjmują gaz i na samym gazie silnik polata nawet 400k km. A przede wszystkim Jak się dba tak się ma :)

Zatem wtrące 2 grosze i ja, więc

miałem VC GTS 1.8 2003.12 i założyłem instalację 5 generacji [ciekły LPG] z przebiegiem 60tys/km

jeździłem nią do 200tys/km i miałem problemy [wiecznie błędy, tryby awaryjne itp, wymiana sondy i listwy zasilającej, oraz spaliłem 2 katalizatory - koszty, koszty...]

Teraz jeżdżę CDTI

Musisz sam podjąć decyzję, różne są opinie i przypadki, jedni chwalą LPG inni nie :)

Gaz spala się w wyższej temperaturze i stad wypalone katy,zawory itd.

Zależy od silnika (budowy)instalacji, montażu itd. jeden wytrzyma na gazie 50- 100 drugi 200tys ale ze się prędzej zarznie to pewne.Pogadajcie z mechanikami.To tak jakby ciągle jeździć na ciut przegrzewającym się silniku.

Gaz to przekombinowanie.

Miałeś gaz, czy slyszałeś od innych?

EDIT: Ok, doczytałem, miałeś. Ale która generacja, czy komponenty odpowiednio dobrane do auta i czy regulacja była prawidlowo przeprowadzona? Większość negatywnych opinii bierze się z kiepskiego montażu przez instalatorów, albo z zachłanności ludzi i oszczędzaniu na komponentach i gazie (czytaj: jazda na ubogiej mieszance, która faktyczine wypala zawory).

Edited by pudeleQ

Zatem wtrące 2 grosze i ja, więc

miałem VC GTS 1.8 2003.12 i założyłem instalację 5 generacji [ciekły LPG] z przebiegiem 60tys/km

jeździłem nią do 200tys/km i miałem problemy [wiecznie błędy, tryby awaryjne itp, wymiana sondy i listwy zasilającej, oraz spaliłem 2 katalizatory - koszty, koszty...]

Teraz jeżdżę CDTI

Musisz sam podjąć decyzję, różne są opinie i przypadki, jedni chwalą LPG inni nie :)

Wtrysk ciekłego LPG chyba jeszcze nie jest ogarnięty do końca przez producentów, tym bardziej przez montarzystów

Miałeś gaz, czy slyszałeś od innych?

EDIT: Ok, doczytałem, miałeś. Ale która generacja, czy komponenty odpowiednio dobrane do auta i czy regulacja była prawidlowo przeprowadzona? Większość negatywnych opinii bierze się z kiepskiego montażu przez instalatorów, albo z zachłanności ludzi i oszczędzaniu na komponentach i gazie (czytaj: jazda na ubogiej mieszance, która faktyczine wypala zawory).

Gaz zawsze spala się w wyższej temp. nawet jeśli wszystko jest idealnie.Takie już ma właściwości.Popytaj mechaników ale nie tych co naprawiają gaz lub montują. :D Prędzej czy później silnik do remontu. Na pewno sporo wcześniej niż na benz.

miałem VC GTS 1.8 2003.12 i założyłem instalację 5 generacji [ciekły LPG] z

z ciekawości zapytam jeśli można wiedzieć to ile taka instalacja kosztowała?

Edited by dami

KOSZT 5500PLN Icom JTG do 1.8 16V