Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Słaby odbiór fal CD30

kamil_p
 Share

Recommended Posts

czy w poliftowej VC jest jakiś wzmacniacz sygnału radiowego? jeśli tak to jest gdzieś przy radiu czy przy antenie?

problem mam taki, że fabryczne radio (CD30) bardzo słąbo odbiera mi niektóre stacje, które w VB grały. zamieniłem oryginalną antenkę 30cm na taką z golfa IV 40cm i jest poprawa ale to jeszcze nie to. metrowej anteny nie mam zamiaru montować i pomyślałem o dołożeniu jakiegoś wzmacniacza sygnału lub zamiana oryginalnego na lepszy(jeśli jest). poradzicie coś?

Edited by Cretux

czy w poliftowej VC jest jakiś wzmacniacz sygnału radiowego? jeśli tak to jest gdzieś przy radiu czy przy antenie?

problem mam taki, że fabryczne radio (CD30) bardzo słąbo odbiera mi niektóre stacje, które w VB grały. zamieniłem oryginalną antenkę 30cm na taką z golfa IV 40cm i jest poprawa ale to jeszcze nie to. metrowej anteny nie mam zamiaru montować i pomyślałem o dołożeniu jakiegoś wzmacniacza sygnału lub zamiana oryginalnego na lepszy(jeśli jest). poradzicie coś?

nie ma wzmacniacza.

kabel idzie od radia do kostki za schowkiem, potem leci słupkiem do góry...i na bat.

Spróbuj poruszać złączką, którą wpinasz w radio... potrafią przerywać... sam bat nic nie da jeśli masz niekontakt w obwodzie.

Spróbuj też jak odepniesz wpiąć coś innego (cienki śrubaczek czy coś ale igła) - jak odbiór będzie lepszy to od razu wiesz że coś jest z Twoim okablowaniem.

• 8 months later...

fabryczne radio (CD30) bardzo słąbo odbiera mi niektóre stacje

Czy poradziłeś sobie jakoś ze słabym odbiorem stacji radiowych ?

U mnie problem jest ten sam, myślę że to taka przypadłość wersji poliftowych, podobno przed liftem radio zbiera lepiej.

Czy poradziłeś sobie jakoś ze słabym odbiorem stacji radiowych ?

U mnie problem jest ten sam, myślę że to taka przypadłość wersji poliftowych, podobno przed liftem radio zbiera lepiej.

Tak- okazało się, że światła dzienne LED "made in china" siały i stąd te zakłócenia. Przerobiłem zasilanie świateł i problem ustąpił - radio zbiera stacje porównywalnie jak w innych autach.

• 8 years later...

witam czy w w VC lift HB radio cd30 jest wzmacniacz antenowy?

bo niby odbiera w Łodzi wszystkie stacje ale często słyszę jak jakość dzwięku spada pare metrów dalej znów jest lepsze brzmienie, nie mówie o zanikaniu sygnału czy gubieniu stacji, ale np złote przeboje jest taki soczysty piekny dzwięk a już ESKA ma gorsze brzmienie choć RDS itp działa, zastanawiam się czy to przypadłość vectry poliftowej czy mam coś zepsute?

na aucie jest antenka 35 cm, jak ją odkręcę to jest dużo gorszy odbiór i niektórych stacji nie może złapać, więc skoro jest taka różnica to podejrzewam że z instalację jest wszystko OK?

dziś przyszła antenka 405 mm, zamiennik oryginału do VC gwint m5 za 20 złotych na allegro i powiem wam szczerze że jest kolosalna poprawa, dużo lepsza jakość dzwięku!!!!

polecam!!!!

• 2 weeks later...

Cześć !!

U mnie sytuacja z anteną wygląda podobnie, lecz głównym problemem jest wymiana uszczelki w  poliftowej VC kombi, czy obejdzie się bez ściągania podsufitki ... poradnika na forum nie znalazłem :)https://allegro.pl/oferta/opel-vectra-c-signum-uszczelka-anteny-dachowej-gps-7748362265

Edited by marcin811

• 2 years later...

Podepnę się pod ten temat, bo też mam problem z CD30 w VC. Mój problem polega na bardzo słabym odbiorze fal radiowych FM. CD gra czysto i pięknie, natomiast jeśli chodzi o radio jak tylko wyjadę poza centrum miasta, ba, nawet jak jadę po aglomeracji śląskiej np DTŚ czy autostrady to radio strasznie przerywa i gubi fale. Wyciągałem radio, sprawdzałem kostkę, kabel od anteny, przy radiu wszystko wygląda OK. Próbowałem podmienić bat na dachu na dłuższy, nie dało to efektu. Jakieś sugestie, poza wymianą radia/wyświetlacza? Bo to docelowo nastąpi, ale dopiero za jakiś czas ;)

• Cretux changed the title to Słaby odbiór fal CD30