Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

grzesio1810

Zmiana wskazań licznika z mil na km

Polecane posty

Witam.

Problem jak w temacie, otóż jestem szczęśliwym posiadaczem Vectry B po lifcie i po przekładce z anglika i wczoraj udałem się do białostockiego serwisu w celu przeprogramowania wskazań licznika z mil na km. Uadało się bez problemu zmienić wskazania na kompie ale jak chłopaki zmieniali w liczniku i też się udało lecz powstał problem ze wskazaniem prędkości bo km liczył poprawnie ale przy 100km/h pokazywał 160. Czy ktoś się zetknął z taką sytuacją i/lub wie gdzie się to zmienia? Pytam bo koleś trochę się z tym męczył zanim znalazł, że gdzieś trzeba zmienić pewien parametr, który dla mil wynosi 25 a dla km 21. Trochę namotałem ale to tak w skrócie. Czy w grę wchodzi tylko i wyłącznie wymiana licznika na wersję europejską?

ja sadze że ci coś gościu namieszął ,wiele osób już zmieniało i jakoś sie dąło -penie gośc do końca nie wiedział co robi

druga strona medalu jest taka ze zdaje sie powinien też ustawić obwód koła dla kilometrów zamiast mil

Przytrzymaj dłużej przycisk do resetowania km. Na liczniku zmienili Ci tylko nazwę jednostki a nie przelicznik.

Edytowano przez JarekS

Jarek ale to dla przedlifta tylko działa chyba...

W polifcie tylko tech.

Kody obliczania są niezależne od typu wskaźnika, zmianę jednostek dokonuje się w oddzielnej komórce... tak jak wybór języka w MIDzie

Kody obliczania prędkości/obrotów

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

W prawej kolumnie są wymienione jakie wskaźniki można zastosować do danego silnika i opon, natomiast ich wykaz:

licznikixd4.jpg

liczniki1jg5.jpg

Edytowano przez Nomad_fsoak

a wiesz może w której komórce trzeba zmienić wartość i na jaką albo jakoś konkretniej mnie nakierować bo ten chłopak w serwisie twierdził, że on może zmienić tylko tam gdzie zmieniał(jakiś parametr z 25 na 21) ale wtedy, jak pisałem szybkościomierz też przeskalowuje. Moja VB to 2.0XEV rocznik 2000. Mam problem z odczytaniem nr katalogowego licznika ponieważ włożyłem go w obudowę od mojego poprzedniego auta przedliftowego i tam jast naklejaka z nr od X16XEL(90 504 241 BC) i chyba wywaliłem oryginalną angielską. Jeśli to coś ułatwi to mogę podać wszystkie opisy i numerki jakie spisałem z licznika(sam licznik jest angielski).

Chodzi o to jak chłopu wytłumaczyć gdzie jeszcze może zajrzeć lub co ma zmienić, z pierwszej tabelki wynika, że do mojego auta powinien pasować któryś ze wskaźników 4,8,12,16 a masz może dlszy ciąg tej tabelki bo w tej brakuje poz. 16.

Mój licznik jest do 260km/h(160MPH) i zakres ostrzegawczy 6750-7000

... a może jest tu ktoś kto zajmuję się czymś takim w serwisie...

Edytowano przez grzesio1810

Z tego co podałeś to Twój licznik to właśnie pozycja 16, czyli kod dopasowania do silnika powinien być 003

Którą komórkę zmienić to Ci nie powiem bo tego nie robiłem bo nie montowałem polifta...

Ew. ktoś z TIS'em (np. Ravcio) mógłby sprawdzić czy tam nie ma dokładniejszego opisu dopasowania licznika.

ja mam okrojnego tisa ;p pozatym ja w tisie uzywam tylko schematow

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

W polifcie zmiana kodu powoduje przestawienie licznika. Po tym zabiegu masz wskazanie na "głównej" tarczy prędkość w km/h. Tak więc kończą się na 140/160 km/h. Możesz problem rozwiązać całkowicie - wgrywasz wsad z Europy kontynentalnej i wymieniasz tarcze na nasze (np. od BSE)

To i ja się wtrącę. Czy jest ktoś w stanie zgrać wsad op-comem z licznika x25xe polift i podesłać?

tarcze od BSE mam już od jakiegoś roku ale wskazania na liczniku kilometrów(mil) cały czas są po angielsku. Tak więc z tego co mówisz potrzebny mi jest wsad do mojego licznika, czyli X20XEV?!

Odkopuje temat. Minęło tyle czasu a ja dalej nie znalazłem wsadu EU do poliftowego licznika od x25xe. Może znajdzie się ktoś z takim samochodem i op-domem i jeszcze byłby tak dobry że zegrałby taki wsad

Podłączam sie pod pytanie gdzie mohe zmienic jednostkiw komputerze z mil na km bo spalanie i przebieg sa pokazywane sa w angielskich jednostkach a predkosc pokazywana jest dobrze .Auto to Vectra B Lift z 99r 2.0 . Gdzie to moge zmienić i jaki moze byc koszt ??

Ciężko poczytać...

Cichy czyli jak rozumiem to poprostu musze podłączyć sie pod kompa i tam zmienie jednostki i taką usługe zrobią mi w ASO ???

Kolego Mazurek przyjedz do mnie i masz za free

A jak nie chce ci się jechać to w sobotę jest spot w Puławach pod tesco. Będę z kompem to ci to ogarnę.

No to najwyzej podjade pod Tesco i ogarniemy to i mi odpowiez na kilka pytan

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Poradziłeś sobie ze zmiana MIL na KM.

Ja teraz to przerabiam i narazie porazka.

Próbowałeś wrzucić wsad z licznika EU op-comem? Masz możliwość odczytania wsadu z tej x25xe?

Op-com bylo probowane na x25xe(innym jeszcze), zakonczylo sie tym ze w liczniku padly obroty i kolejne proby juz go nie podniosly.

Mam licznik x25xe ale nie mam gdzie go wlozyc i czym odczytac narazie.

Masz czym to zostawie w domu przy okazji pożyczysz.

Napisano (edytowany)

Kolego wczoraj na spocie zostały zmienione mile na km. Zajęło to może 2 min.

Tylko że były zmieniane jednostki na MIDie a nie na liczniku.

Edytowano przez michalm83

Napisano (edytowany)

Poczekam, może przy okazji będziesz miał zamontowany. Wolę nie pożyczać bo potem mogę zapomnieć

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Dałem ci podpowiedź w innym temacie odnośnie oszukiwania licznika. Ja próbowałem odwrotnie, tzn. do licznika x25xe wrzucałem wsad z y26se i też padało wszystko.

Trochę czasu upłynęło ale zwalczyłem problem i mam licznik w km

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">. Wystarczy op-com i jakikolwiek wsad z EU aby było łatwiej, chociaż samego angola też pewnie bym przerobił. Ponadto można łatwo skalować licznik jak i obrotomierz, jeśli ktoś wrzucił by z vałki do rzędówki bądź odwrotnie

Teraz już doszedłem. Mogę przerobić chyba każdy wsad z polifta

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jedynym mankamentem jest to że np. w op-comie blokach pomiarowych będzie dalej pokazywał że licznik liczy w milach, ale jeśli komuś by na tym bardzo zależało to też jest do zrobienia. Kwestia znalezienia odpowiedniego bajtu we wsadzie

Edytowano przez cichy117

Witam

Odkopuję temat bo nie znalazłem nigdzie podobnego przypadku.

Wymieniłem akumulator na nowy po instalacji wszystko jest jak dawniej ale licznik przebiegu pokazuje w milach a nie w km jak wcześniej.

Autko: Vectra B 1.8 16V 1998r.

Tarcza prędkościomierza jest w km/h a trzymanie przycisku resetu dystansu nie pomaga (chyba że źle coś robię)

Proszę o jakąś poradę czy czeka mnie serwis? a jeśli tak, to czy za każdym razem gdy zimą zabiorę aku na noc do domu?

Edytowano przez paihivo

jesli masz polifta to chyba tylko techem

Jeśli dobrze pamiętam to trzeba wcisnąć i trzymać na wyłączonym zapłonie i włączyć zapłon cały czas trzymając. Jeśli to nie pomoże to trzeba wgrać wsad EU np. op-comem albo odczytać i przerobić wsad który masz

Edytowano przez cichy117

Kolego wiszę Ci browarka !

Dzięki, sposób z zapłonem pomógł i teraz wszystko jest tak, jak było

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.