Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

dziwn pisk zpod maski

Guest kadi86
 Share

Recommended Posts

Guest kadi86

witam wczoraj wracajac z miasta zapalila mi sie kontrolka ladowania po zgaszeniu auta i odpaleniu za pare minut znow sie zapalila lecz po przegazowaniu zgasla dzis po odpaleniu slysze dziwny pisk swist niewiem jak to nazwac czy jest to oznaka padania alternatora czy moze byc tez cos innego barzdo prosze o opinie

Posłuchaj łożyska przy alternatorze.

dokładnie sprawdź, posłuchaj łożyska, również dobrze może być słabo naciągnięty pasek lub już zużyty przez co może się ślizgać i nie daje ładowania.

Ja stawiam na pasek od alternatora :) Po prostu się naciągnął i teraz się ślizga.

Guest kadi86

tak ale gdyby niebylo ladowania to chyba by sie swiecila kontrolka a od kiedy zgasła to juz sie nie swieci nawet chyba przy odpalaniu

napinacz paska wielorowkowego sprawdz ;p

u mnie cos kwiczalo pod maska, myslalem ze pompa wspomagania ;p

a na trasie wyszlo ze napinacz urwal sie :ph34r:

Edited by Ravcio1985

Ale ja napisałem że się naciągnął a nie urwał :) Po prostu otwórz maskę i sprawdź pasek, będziesz miał jeden problem z głowy :)

Guest kadi86

witam napiszcie mi czy przy wlaczaniu zaplonu kontrolka od ladowania powinna sie zapalic bo mi jak zgasla to do dzis sie nie swieci i niewiem czy sie spalila czy moze ona sie wcale nie zapalala bo teraz to juz sam niewiem

a pasek sprawdzalem i na moje oko jest wporzadku

Edited by kadi86

witam napiszcie mi czy przy wlaczaniu zaplonu kontrolka od ladowania powinna sie zapalic bo mi jak zgasla to do dzis sie nie swieci i niewiem czy sie spalila czy moze ona sie wcale nie zapalala bo teraz to juz sam niewiem

a pasek sprawdzalem i na moje oko jest wporzadku

przy właczeniu zapłony powinna Ci się zaświecić kontrolka na parę sekund potem powinna zgasnąć.

Guest kadi86

czyli jesli sie wcale nia zapala to gdzie mam szukac przyczyny czy odpowiada za nia jakis bezpiecznik jesli tak to ktory

a jak mozna sprawdzic czy moze sie nie spalila

jezeli swieca sie inne kontrolki tzn ze wina lezy w zarowce od ladowania [kontrolki maja zasilanie z plusa po stacyjce a niektore stala mase].

pamietaj ze zarowka kontrolki ladowania jest czescia ukladu wzbudzenia ...

Guest kadi86

czyli trzeba wymienic ta zarówke jak sie do tego zabrac bardzo bym prosil o rade bo jestem zielony w tych sprawach

a co to ten uklad wzbudzenia

Guest kadi86

aha czyli juz wiem mniej wiecej co to ten uklad

ale jesli jezdze juz dwa dni i akumlator sie nie rozladowal to albo akurat u mnie ta zarówka nie jest czescia tego ukladu albo nie jest spalona tylko nie swieci z innego powodu tylko z jakiego

czy mozna jakos ja sprawdzic bez wyjmowania

jezeli swieca inne kontrolki to dostaja napiecie po stacyjce, tak samo dostaje je zarowka od kontrolki ladowania a nie swieci bo albo jest spalona albo jest przerwa miedzy licznikiem a altkiem...

rozbierz deske i sprawdz zarowke. roboty na 30min ;p [rozbieranie, sprawdzenie, wymiana, zakladanie]

zarowka jest czescia ukladu.

schemacik;

schemat01150dpi.th.jpg

widac jak idzie przewod od kontrolki ladowania;

alternator '61' -- zlacze X5 pin 2 -- kontrolka ladowania :P

Edited by Ravcio1985

Guest kadi86

dzieki Ravcio1985 jesli jutro bede mial czas to sprobuje ja wymienic

a mam jeszcze jedno pytanie

jaka idzie zarowka w przelacznikach na konsoli srodkowej bo nie podswietla mi tez wlacznik klimy i ile moze czaly taki wlacznik kosztowac

Edited by kadi86

Guest kadi86

no witam jednak nie zdazylem wymienic tej zarowki bo uprzedzil mnie altek padl mi calkowicie w niedziele wieczorem wczoraj zaprowadzilem auto do elektryka i dzis je odebralem padly diody i regulator napiecia gosciu stwierdzil ze lozyska tez sa na wykonczeniu i je wymienil