Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Black Cat

Przerywający silnik

Polecane posty

Gość Black Cat

Witam.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_bry.gif" alt=":bry:">

Mam problem ze swoim autkiem, przy zakupie nie gadało na wszystkie garnki i wymianie uległa kopułka zapłonu(do dziś rana wszystko było OK) czy jak to się poprawnie lepiej nazywa nie wiem, w każdym bądż razie z niej wychodzą przewody na świece.

Objawy mam znowy takie same jak poprzednio znowu wszystkie tłoczki w silniku nie chcą równo pracować. Czy tam w środku jest coś jeszcze co powinienem wymienić? Nie bardzo się orientuję, chciałbym to zdjąć przeczyścić wiem że muszę wyjąć aku i dalej już krótkimi skokami dam radę ale czy będzie sens czy muszę od razu coś kupić i lepiej wymienić. Może ktoś będzie znał przyczynę dla czego tak mogło się stać raptem w 2 m-ce. A może ktoś z Was już miał podobny wypadek przy Viki 2,5 V6?

Jeśli ktos by cos wiedział co jest w środku albo co mógłbym zrobić jeszcze byłbym wdzięczny za pomoc, bo rano zaraz po kawie czyli koło południa zamierzam już sie bawić w mechanika i sprawdzić co jes w środku.

moduł zapłonowy inaczej DIS inaczej cewka zapłonowa jest elementem nierozbieralnym. Nie da się zerknąć co siedzi w środku

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Czeka Cię wymiana na nowy.

Ciekaw jestem jakiej firmy założona była poprzednia cewka. Jeżeli coś za 100 zł to nie ma dziwu.

Zainwestuj w oryginał Bosch i będzie spokój.

Ja jak wymieniałem to wymieniałem komplet tj. świece, przewody i cewkę.

Wtedy masz 100% pewności, że te "tłoczki" będą równiusieńko pracowały

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Spotkało mnie to w ubiegłym tygodniu -

autko się muliło, zwłaszcza na niższych biegach.

Okazało się, że jeden garnek nie pali. Trzeba było wymienić

cewkę zapłonową. Cena: 560.00 od boscha. Zamiennik: 350.00.

Co ciekawe, komputer diagnostyczny nie mógł wykryć przyczyny.

Przy wymianie cewki do wymiany również świece i kable zapłonowe, wtedy cewka starczy Ci na dłużej

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość Black Cat

Hi fajnie wszystko pięknie, ale mając na myśli cewkę mówicie o tym czarnym module z którego wychodzą kable na świece czy jest jeszcze jakaś inna cewka? To tak ze zdziwieniem bo jak napisałem wyżej wymieniałem ją zaraz po zakupie autka, ale oczywiście kupiłem zamiennik no bo był tani, jeśli to to, to pochodziło mi niecałe dwa miesiące!!!

/emoticons/default_dash.gif" alt=":dash:"> A mogło by chociaż z rok!

Jutro biorę się za wymiane jeszcze raz tego czarnego modułu, koszt u mnie tego badziewia od Boscha to Ł80, miejmy nadzieję że na dłużej mi starczy, świece już mam, ale na kable chwilowo mi budrzet nie pozwala, a tu znowu nastepne Ł55 (te takie dobre).

Dzięki za porady.

Edytowano przez Black Cat

Zgadza się - zapomniałem o wymianie świec i kabelków (starcza amnezja

/emoticons/default_39.gif" alt=":39:"> )

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.