Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
Tomstat

Czy brak Katalizatora ma wpływ na osiągi i prace silnika?

6 posts in this topic

Witam, pytanie jak w tytule. Okazało sie że nie mam katalizatora w aucie. Czy jego brak ma na coś wpływ?

Czyt.

-osiągi

-smród paliwem w kabinie

-nierówne obroty podczas startowania zimnego silnika

-opóźniona reakcja na dodawanie gazu.

Prosze o odpowiedz.

0

Posted (edited)

kolega ja ci napiszę tak miałem katalizator wywaliłem go i wsadziłem strumienice dopasowaną do mojego silnika gorzej nie jest a czy lepiej raczej nie.brak kata napewno szybciej zniszczy ci tłumiki to pewne

Edited by maurycy
1

U mnie brak katalizatora objawia sie:

-głośny metaliczny dźwięk powyżej 3 moze 3,5 tyś obrotów

-kiedy odpalam silnik po dłuższym postoju (conajmniej kilka godzin) wydech mi bardzo jakby buczy, jak przgazuje przechodzi

osobiście nie czuje benzyny w samochodzie, a co do reakcji na gaz nie wiem jak zachowuje sie vectra 1.6 z katalizatorem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Pytam ponieważ zaświeciła mi się kontrolka żółty silnik pod szybkościomierzem. Pojechałem do ASO i się okazało że nie mam Kata. Na wszystkie wymienione wyżej problemy Pan w ASO wskazał brak kata..

0

U mnie jest jeszcze cos takiego, że jak długo jade na tempomacie(manualnym=nożnym) z prędkością około 110km/h to wyskakuje mi check, odpuszczam gaz na sekunde i znika bezpowrotnie.

0

W VB nie ma to znaczenia ale w VC jak najbardziej. Zerknij do działu VC silnik bo tam jest parę historii właśnie na tapecie z 1.8 i katalizatorami.

0