Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
jack_

stag 4 problem

Polecane posty

Gaz założyłem w połowie czerwca, narazie przejechałem na nim 4,5 tysiąca. Do tej pory tylko tankowałem i jeździłem. Aż wkońcu pojawiły się problemy. Co pare dni przy odpaleniu auta na zimnym silniku jak tylko auto przełączy się na gaz ( 30 stopni ) to przy wduszeniu sprzęgła auto gaśnie. Czasem zdarza się, że nie zgaśnie tylko obroty falują między 500 a 1000. Jak tylko silnik złapie wyższą temperaturę to problem znika. Ostatnio jak byłem na regulacji to przy podpięciu pod laptopa gościu powiedział, że nie ma odczytu z sondy lamby. Dodam jeszcze, że nie dzieje się to zawsze, tylko co pare dni. I co najgorsze wzrosło mi spalanie. Wcześniej w trasie 9 litrów gazu było wystarczająco. Wczoraj wyszło mi 11,8. W czym może być problem ? faktycznie ta sonda lambda ? gdzieś wyczytałem, że przy stag 4 sondę się omija, pytałem oto gaziarza i mówi, że z sondą jest lepiej. Jakie w tym są różnice ?

Sonda musi być sprawna bez względu na to czy sie jedzie na PB czy na LPG. U mnie terz cos dziwnego się dzieje bo terz mi wzrosło spalanie gazu o 3 litey więcje niż zwykle.

Jeśli faluje na zimnym silniku to albo wtryskiwacze szwankują lub jakis problem z podciśnieniem.

Sprawdz poziom płynu chłodniczego w zbiorniczu .

płynu nie ubywa, sprawdzałem pare razy

Mam STAG4. Umnie sonda jest podpięta. Też miałem takie jaja że gasł. Gazownik d*pa poustawiał źle rodzaje czujników od temp. W ustawieniach temp przełączenia ustawiona była niby na 77stopni a przełanczał się odrazu po odpaleniu. Co regulacja palił coraz więcej. Mapy pokrywały się idealnie prawie. Znalazłem wkońcu gaziaża z prawdziwego zdażenia. Mówi że autokalibracja jaką stosują gazownicy bedzie chodzić na STAG200 do 300. W STAG4 dodatkowo trzeba wyjechać na droge i zrobić reguacje. Umnie mapy się pkrywały ale okazało się że na gazie mam za bogato. Pod obciążeniem jakieś tam wzbogacenie mieszanki na benzynie było 15 a na gazie 25. Zmniejszył na 18 i samochód odrzył. Lepiej się zbiera i jest elastyczniejszy. Nawet jadąc na 4 około 20 km/h i wcisne gaz to samochód się nie móli. Wcześniej szarpał i dopiero powyżej 3500 obr zaczynał jechć gdy mógł przepalić mieszanke.

Gość Paulutek

Nie ma to jak sprawdzony gazownik tata nie ma żadnego problemu z gazem ale od 4 lat jeździ do tego samego gazownika i wie że musi to zrobić dobrze bo straci klientów przez fuszerki.

Gazownik właśnie był sprawdzony, montowałem w bydgoszczy na glinkach. Zachwalany wszędzie gdzie tylko się człowiek pyta. Na forum również ma bardzo dobre opinie. Od naprawy w żaden sposób się nie uchyla, problem jest po mojej stronie, żeby mógł sprawdzić co się dzieje musi to zrobić na zimnym silniku. Aktualnie ze względu na prace nie mam czasu czekać u niego aż silnik ostygnie, a zostawienie auta na noc w tym miesiącu nie wchodzi wogóle w rachubę.

Edytowano przez jack vectra 1.8

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.