Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Sebaaa123

Wielki Problem Z Przekaznikami !! Dziwny Pisk

Polecane posty

Gość Sebaaa123

Witam,mam dosc duzy problem.

Dwa dni temu oddalem samochod do lakiernika,wszystko bylo ok!! Klima swiezo nabita,chlodzila elegancko,zadnego wycia pisku itp z elektryki.

Dzis gdy odebralem samochod,bylem przejety lakierem i nie zwrocilem na to uwagi(jedyne na co zwrocilem uwage t to ze akumulator byl chyba odlaczany,poniewaz mialem rozkodowane radio) ale klimatyzacja mi nie chlodzi (mimo ze dwa dni temu nabijalem,robilem probe szczelnosci itp) powietrze ma temperature letnia,wrecz tak jakby leciala z zewnatrz,pod samochodem nie zauwzylem mokrej plamy( po nabiciu bylo wszystko ok,mokra plama pod samochodem byla) a na dodatek co jest mega dziwne,a sam jestem elektromechanikiem piszcza mi przekazniki,te ktore sa na zdjeciu w zalacznikach.

Nie wiem od czego one sa i czy sa powodem nie dzialania klimatyczacji,w kazdym razie piszcza one w momencie przekrecenia stacyjki do momentu zaswiecenia sie kontrolek,najpierw jest ten "cyk" przekaznika a potem pisk,wycie(spod tej czarnej skrzynki gdzie znajduja sie przekazniki) nie wiem jak to nazwac dokladnie.

Prosze o pomoc,bardzo proze wrecz !!

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Edytowano przez Sebaaa123

pod ta skrzynka znajduje sie pompa ABS.

przekazniki z tej skrzyneczki sa opisane tutaj -

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Nazwa / Opis

F56 podgrzewany filtr paliwa bezpiecznik

F59 zespół sterowania silnika bezpiecznik

R80 przekaźnik podgrzewanego filtra paliwa

R97 przekaźnik spryskiwaczy reflektorów

R114 przekaźnik silnika

76 zespół sterowania świec żarowych (diesel)

w skrzynce nad absem nie ma przekaznikow od klimatyzacji.

od klimy znajduja sie przed i z boku akumulatora.

sprawdz czy na przewodach klimy przed silnikiem wpiete sa wtyczki do gniazd.....

Edytowano przez Ravcio1985

Gość Sebaaa123

Ale tak mniej wiecej,krotko i zwiezle,tak na chlopski rozum,przez co moze byc te wycie ??W Poniedzialek gdy postawilem samochod do warsztatu tego nie bylo,dzis odbieram i jest.

Sprzawdzalem przed chwila oznaczenie tego przekaznika,nie mam tam nic opisanego,zadne R..(gdzie .. to cyfry) tylko na kazdym jest napisane to samo.

Piszczy ten brazowy/szraczkowaty(przepraszam za porownanie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">)

I mam tam przekazniki Siemens,a nie Bosch,wiec nawet nie mam jak porownac

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

A co do tych przewodow,to watpie aby tam tkwila przyczyna,jak nabilem klime wszystko chodzilo,chlodzila itp,dopiero po odbiorze z warsztatu,gdy zaczely piszczec te bezpieczniki klima przestala dzialac,nawet wody pod samochodem nie ma,co znaczyloby ze klima nie dziala

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Prosze o dalsza pomoc.

Edytowano przez Sebaaa123

A co on Ci lakierował? Może źle kable podpiął od czujników albo sprężarki?

Gość Sebaaa123

On mi lakierowal samochod,on ma taki jakby kompleks warsztatow gdzie nabija klimatyzacje ma mechanike i lakiernie,oddalem mu do lakierowania(ktory jak oddawalem chodzil nrmalnie) a jak go odbieralem to radio rozregulowane(jakby odlaczal akumulator),klima nie dziala i pisk z przekaznikow.

Obstawiam że coś gdzieś źle podpiął jak przekaźniki świerczą. Najlepiej jedź do niego niech to sprawdzi, będzie najlepiej wiedział gdzie co i jak dłubał.

Gość Sebaaa123

Wlasnie tak robie,tylko nie rozumiem po jaka cholere on grzebal w elektronice,jak mial tylko pomalowac(co tez za przeproszeniem zje..ł).

Niektóre elementy się demontuje do lakierowania, przez co, co nie co trzeba odłączyć

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.