Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
sthEn

Wymiana kompresora - ile roboty i jaki koszt?

Polecane posty

Witam,

na sobotę rzekomo umówiony jestem na wymianę kompresora klimatyzacji w swojej X18XE - otrzymałem informacje, że jest przy tym naprawdę sporo roboty, czas około 2-3 godziny i koszt przy dobrym wietrze ~150-180zł. Kompresor używany, klima nabita więc dodatkowo muszą czynnik jakoś "odessać" rzekomo i zalać olejem sprężarkę. Tutaj moje pytanie - oddawać im w tej cenie, czy raczej szukać "uczciwszego" zakładu?

Pozdrawiam,

Daniel

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Nikt Tu Ci do końca nie powie, bo rejon rejonowi nie równy i ceny mogą znacznie między miastami się różnic. Najlepiej podzwoń do warsztatów w swojej okolicy i spytaj o cenę. BTW mi się wydaje że za tą cenę bym dał do roboty. Skoro zrobia żeby działało za 150 zł. i Ty o nic się nie martwisz to bym się skusił.

to koszty samej wymiany ?

Tak, sprężarkę mam. Z tym tylko, że podobno trzeba olej do sprężarki specjalny wlać, do tego jakoś "odsączyć" czynnik klimatyzacji żeby nie uciekł przy wymianie - dlatego pytam, brzmi skomplikowanie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez sthEn

licząc ze będzie spuszczał czynnik i później nabijał to nie jest zła cena myślę. ja zapłaciłem o wiele więcej jeszcze przed sprzedażą vb ale i zakres był większy.

ogólnie u nas by policzył wymiana+nabicie

Jeśli cena obejmuje wymianę sprężarki i ponowne nabicie czynnikiem oraz zalanie olejem to jest bardzo mało, wiem że litr oleju kosztuje 100pln a robotogodzina mechanika to min. 60zł więc uważam że to tania usługa!!!

Gość Kotlet

W Łodzi wzięli by za to ok 150-200 za montaż demontaż i w tej chwili ok 200 za nabicie+olej+UV. czyli ok 400 zł.

Podejrzanie mało jak dla mnie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Nabita już jest, robiłem to też u nich - teraz tylko muszą odciągnąć czynnik z układu i po wszystkim z powrotem go tam wpuścić - przynajmniej jakoś tak mi tłumaczyli. W każdym bądź razie od nowa nabijać nie trzeba.

Ja sam sobie wymieniłem i mialem duzo gorzej bo wiadomo ile miejsca jest w dizlu pod maska ... pierw sciagasz pasek ze sprezarki, i odkrecasz 3 sruby torx, i masz sprezarke w rece, a czwarta to sruba z przewodami. Zakup sobie do tego nowe oringi metalowo-gumowe koszt w ASO to 8zl szt. a co do gazu to sprobuj zagadac do jakiegos warsztatu czy by Ci nie wzieli tylko za odzyskanie i ponowne nabicie

mega sie opyla, rzeczywiscie roboty jest na 2-3h jak juz ktos to robił , jak niemasz wszystkich torxów (nasadek),przedluzek, cienkiej grzechotki to niedasz sobie rady i zajmie ci to 2x tyle a pozatym jest goraco spocisz sie niebedziesz mialpewnosci czy przewody od klimy bedą szczelne na laczeniu ze sprezarka pozatym ludzie nie licza tego ze koszt tej wymiany to nie tylko czyjas praca ale koszty prądu wynajmu zus'u itd

ja zmienialem sam bo jedyna zaufana osoba zaspiewala 250zł ale sam bym tego za mniej niz 150 nie ruszyl ale jak twoj budzet jest ograniczony(moj byl)

to podpowiem co i jak zresztą bede robil porade niedlugo

pozdro

tylko pamietaj zebys nasmarował pierw oringi olejem, wazelina czy czyms i zeby przewody rowno weszly bo sprezarka jest istawiona pod katem i ciezko jest to spasowac i jednoczesnie przykrecic z gory

ja niczym nie smarowalem tych oringow a dawalem nowe

ja tez pierw nie nasmarowałem nowych to Mi sie kantły przy skrecaniu i gaz tamtedy uciekał ... oczywiscie mozna nie smarowac, tylko ze kazdy zaleca przesmarowac ... oczywiscie Ja rowniez zakladalem nowe

Dobra, czyli w sobotę jadę na tą wymianę - nie jest aż tak strasznie jednak z ceną

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jeżeli nie wezmą więcej niż 200 i w końcu zacznie chłodzić - ja tam będę zadowolony

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

U mnie za samą wymianę sprężarki bierze mechanik do maksymalnie 50 zł a to z tego powodu (jak sam powiedział) że to pięć minut roboty. Do tego dochodzi na ogół jeszcze nabicie klimy a tego już koszty zależą od ilości odzyskanego z układu czynnika i tego ile Ci nowego czynnika wejdzie. Jak będą Ci krzyczeli więcej kasy to nie daj się w konia zrobić...

czyli wniosek z tego taki ze w benzynie demontaż jest łatwą sprawą i nie powinien być kosztowny ?

Mam dokładnie takie samo zadanie do wykonania u siebie i mam zamiar dziś poszukać jakiegoś fachowca u siebie, ale tak jak autor tematu zastanawiam się jakie koszty będą..

bo w benzynie jest to łatwiej wymontować niz w dizlu

ok u mnie cena za założenie i sprawdzenie szczelności 140zł. tylko teraz moje pytanie: czy można bez zakładania sprawdzić sprawność kompresora??

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

w dieslu z jedną sruba trzeba walczyc 20 minut

raczej nie. tylko czy załącza się sprzęgło można sprawdzić podając napięcie na wtyczkę.

Koszt usługi 157,38, wymiana kompresora z tym całym śmiesznym olejem, dodatkowo stary czynnik uciekł przez starą sprężarkę więc drugie nabicie (tu już gratisowo, bo często u nich bywam). Nie jest źle, póki co chłodzi jak poj.... dobrze

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.