Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Mefju

Czasy wtrysków na benzynie i na gazie

Polecane posty

Witajcie, ostatnio po wymianie sprzęgła(!) zauważyłem, że na LPG mam dziwnie niskie spalanie na MIDzie.

Na postoju pokazywał 0.2l/h - 0.3l/h :/ po przełączaniu na benzynie 0.7 - 0.8l/h.

W warsztacie w którym wymieniali sprzęgło odpieli aku na cały dzień, nie przyuważyłem tego faktu.

Sprawdziłem czasy wtrysków na benzynie, wynoszą one około 2.7 - 2.8ms na gazie zaś 1.9 - 2.1ms.

Czy to może być przyczyną błędnych wskazań MID'a?

W międzyczasie naprawy połamał się trójnik od podciśnienia LPG i dziś został wymieniony ale spalanie na LPG dalej pokazuje bzdurne :/

Kod programu wgrany mam na pewno dobry, gdyż do tej pory (ponad rok) było wszystko w porządku - zresztą na benzynie nadal pokazuje prawdziwe wartości.

Proszę o pomoc.

Instalacja KME DIEGO IV Generacji

Edytowano przez Mefju

Takie czasy wtrysku swiadcza o zbyt duzych dyszach, nalezy je zmniejszyc bo zapewne twoje wtryskiwacze gazowe nie potraia poprawnie dzialac w czasach ponizej 2 ms. na gazie czas wtrysku powinien byc wiekszy niz benzyny, a w momencie przelanczenia na gaz czas benyzny nie moze sie zmienic.

A przed naprawą, jakie były czasy benzyny na gazie? Sprawdź jeszcze te podciśnienie, miałem kiedyś tak, że trójnik był ułamany i nie było podciśnienia, co skutkowało ciśnieniem ponad 2 bary i skróconymi czasami wtrysku benzyny na gazie.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Właśnie chodzi o to, że przed naprawą było wszystko w porządku. Na tej instalacji (zakładałem ją w zakładzie zaraz po zakupie auta) przejechałem 30 tyś km i nic się nie działo, aż do teraz.

Dziś podjadę do gazowników, mam wrażenie, że rozjechały się mapy wtrysków.

Podciśnienie już zostało zrobione (dostałem nowy trójnik) ale jak napisałem wyżej czasy wtrysków się nie zmieniły, no chyba, że komputer od gazu zapamiętał stare czasy wtrysków z zepsutym podciśnieniem, bo jeździłem tak ze 2-3 dni będąc tego nieświadomym.

Prześledź wężyk podciśnienia, czy jest dobrze zalożony, skoro po zmianie trójnika nic się nie zmieniło. Masz interfejs do KME? Sprawdź ciśnienie jakie jest. Jak ok 2 bar to na pewno podciśnienie gdzieś nie założone.

nie mam interfejsu do KME Diego.

Byłem u gazownika, sterownik po odłączeniu Aku zgubił mapy, ustawili i jest ok

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Powiem Ci, że dziwne, że zgubił mapy po odłączeniu aku. Sam mam Diego i nigdy mi sie nic takiego nie zdarzyło. Ale ważne, że działa poprawnie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mam starą wersję Diego i mówili mi, że może zgubić mapy, próbowali mi ją zaktualizować, żeby można było włączyć proces samoadaptacji, jednak bez skutku, gdyż jak już wcześniej wspomniałem moja wersja - z przed 2 lat nie posiada możliwości aktualizacji. Odpięcie aku na dłuższy czas spowodowało "wywalenie" map wtrysków. Kiedyś odpinałem aku na chwilę i niczego nie gubiło, czort wie co magicy od wymiany sprzęgła i wysprzęglika jeszcze tam majstrowali

Też mam starą wersję, samochód stał chyba z 1,5 dnia bez aku i nic nie zgubiło.

Czasem sie zdarza, ze sterownik zgubi mapy.

Ogolnie pamietaj, ze zawsze czasy benzyny przy pracy na pb i przy pracy na lpg maja byc takie same.

Tak jak juz Ci powyzej napisali, czasy na lpg rzedu 1.9 sa bardzo krotkie. Jesli masz wtryskiwacze matrixy, to sa jeszcze jakies minimalne szanse, ze dadza sobie z tym rade.... Ale mi to wyglada na to, ze masz np. valteki, ktore nie dadza rade mniej niz 3ms. Tak wiec sterownik gazu otwiera go na czas 1.9 a tak naprawde on sie otwiera na wiele wiecej.... i ecu benzynowe musi wprowadzac korekte i dlatego na mid'zie wyswietla tak niskie spalanie.

dopuszczalne są tolerancje +/-3% bo idealnie to się raczej nigdy nie uda zbyt wiele czynników na które nie mamy wpływu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.