Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gosiatomek76

Proszę o pomoc (vectra kombi 1999 diesel)

Polecane posty

Gość gosiatomek76

Od 2 lat jestem posiadaczką opla vectry kombi diesel z 1999 roku,do tej pory sprawował się bez zarzutów . Rano odpalam normalnie ,wsiadam jadę 30-40 metrów zapala się czip i wtedy auto traci moc(zaczyna głośno chodzić) ,jeżeli temperatura wzrośnie ponad 90 to czip gaśnie i samochód idzie jak strzała.Badanie komputerem wykazało że chodzi o pompę wtryskową , ale to dość kosztowne a mnie za bardzo teraz nie stać na taką naprawę .Prawdopodobnie zacina się jakiś tłoczek w tej pompie czy nie ma jakiegoś innego i tańszego rozwiązania tego problemu? PROSZĘ O RADĘ

Edytowano przez gosiatomek76

Gość gosiatomek76

Od 2 lat jestem posiadaczką opla vectry kombi diesel z 1999 roku,do tej pory sprawował się bez zarzutów . Rano odpalam normalnie ,wsiadam jadę 30-40 metrów zapala się czip i wtedy auto traci moc(zaczyna głośno chodzić) ,jeżeli temperatura wzrośnie ponad 80 to czip gaśnie i samochód idzie jak strzała.Badanie komputerem wykazało że chodzi o pompę wtryskową ale to dość kosztowne a mnie za bardzo teraz nie stać na taką naprawę .Prawdopodobnie zacina się jakiś tłoczek w tej pompie czy nie ma jakiegoś innego i tańszego rozwiązania tego problemu? PROSZĘ O RADĘ.

Wydaje mi się że ten kto Ci to sprawdzał chce sobie polecieć z Tobą w bambuko, nie słyszałem aby kończąca się pompa dostawała nowego życia przy wyższej temperaturze, jakie dokładnie miałeś kody błędów? Jeżeli to faktycznie pompa to niestety czeka Cię regeneracja albo zakup używanej.

do poczytania np

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

...zdarza się że przy zacierającym się tłoczku w pompie wyzsza temperatura silnika a co za tym idzie również pompy wtryskowej ożywia ja....tak że mechanik ma racje niestety....

....tzn. może mieć rację.....

....a rada dla gosiatomek : potwierdż jeśli możesz usterkę u innego mechanika !

....nie mówiąc oczywiście że byłas już u pierwszego.

A ja myślałem że metal pod wpływem temperatury się rozszerza, więc jak może tłoczek się ożywiać w korpusie, skoro go "więcej"?

myslisz ze mocno puchnie ?

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> mysle ze nie, ale kolega snuje teorie wiec jestem ciekaw na jakiej podstawie

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dolej do paliwa MIXOLU 0,5l na 60l ropy powinno polepszyć się smarowanie.

....już nie zapytam....czy w niskiej temperaturze jest go mniej? i co wtedy dzieje się z tłoczkiem...

...zapewne umiera.

korpus jest z aluminium wiec rozszerza się bardziej niż tłoczek który jest zapewne ze stali hartowanej

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">, ale z drugiej strony tłoczek nie pracuje na gołym korpusie tylko ma też swoja tuleje z pewnie tego samego materiału co on sam. Rozszerzalność metali to jednak temat dla inżynierów materiałowych a nie dla nas. Ja bym się udał do jakiegoś bardziej kumatego mechaniora

Gość gosiatomek

Dzięki zastosowałam się do rady ;przez pierwsze 2 dni bez rezultatu a teraz jak ręką odjął mam nadzieję że na zawsze.Jakby się zaczęło coś dziać będę pisać na razie OK i oby tak dalej.

Cieszę się, że pomogło. Stosuj regularnie co drugie, trzecie tankowanie i powinno być OK.

Ja tak robię choć nie mam problemów z pompą (narazie).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.