Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ulwar

Vectra 1.8 podrasowanie ?(sekwencja)

Polecane posty

Gość Ulwar

Mam zwykłą 1.8 vectrunie z sekwencją i mam pytanie czy idzie ją jakimś tanim kosztem podrasować bez chipowania ale żeby autka nie popsuć? wiadomo w teorii kilka koni przelotówka filt stożkowyi itp lub sto spojlerów i już jedzie szybciej ale tak żeby jeździła a nie tylko wyglądała jakieś porady na początek przy niedużym zasobie kasy ?

Kolejny temat ... wystarczy poszukać i bedzie wiadomo że jest to całkowicie nieopłacalne > bo koszt 1 KM to ok 100zł . Ale jak uważasz

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Najodpowiedniejsza odpowiedź sprzedać auto i kupić z mocniejszym silnikiem

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez Misiek

No i Misiek mnie troszku uprzedził

To samo chciałem pisać

ogółem polecam temat o x20xev to bliźniacze jednostki

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Nie prawda że 1KM to sto zł a dużo więcej jak chcemy tak profesjonalnie zabrać się za mody,w moim pomodzonym Ne jak policzę wszystko dokładnie czyli uzyskany przyrost do poniesionych nakładów to mniej więcej 7tyś czyli jakieś 180-200pln za 1KM

Gość @tiesto@

Witam wszystkich od kilku dni jestem posiadaczem vectry b 1.8 i zapisałem się do klubu no i czytam te różne rzeczy i tak się zastanawiam czy na prawdę wypowiadają się tu fachowcy którzy znają się na przeróbkach czy są to wypowiedzi miłośników vectry w oryginale i dla nich jest nie do pomyślenia by przerabiać cokolwiek w aucie. Nie znam się na tuningu vectry ale miałem inne auta i wiem że każde idzie udoskonalić w większym czy mniejszym stopniu w większym czy mniejszym kosztem ale idzie więc takim już prostym sposobem jest sportowy wydech i filtr powietrza (nie musi być stożek) zmiana świec i poprawa opływu powietrza no ale i tak znajdą się osoby co się nie zgodzą bo jak można przerabiać takie auto. Pozdrawia

a te twoje tuningi masz udokumentowane wykresem z hamowni??

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> czy tylko psychiczne czułes ze moc wzrosła?

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

hehe

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> i tyle w temacie, odnośnie 1.8 z sekwencją - to auto już jest podrasowane tą sekwencją, powiedz niech ci gazownik tak wyreguluje gaz że odczujesz wzrost mocy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez admund

Zmiana ukladu dolotowego i wydechowego na wieksza srednice, do tego mozna zalozyc tloki o nieco wiekszej komorze (tu koszta rosna sporo-od ok 300 zl/tlok), ostrzejszy walek, zmiana mapy itp.. na poczatek min 4-5 tysia plus strojenie.

Da sie z tego wycisnac nieco wiecej koni, obnizyc lapanie momentu obrotowego.

Zasadniczo wszystkie mody robimy tylko dla silnikow benzynowych/diesla- gaz sprawia za duzo problemow, i zadko ktora firma chce sie tego podjac.

Pozdrawiam.

Chyba najtanszy tuning x18xe to zmiana na x20xev + kolektor ssący z omegi Jak zdrowy motor to będzie moc w granicach 135-140km a dodatkowe 20-25km wycisnąć z 1,8 to już nielada sztuka Swój motor sprzedać i odzyskać cześć pieniedzy to nie wyjdzie tak drogo.

Edytowano przez hapko

kolego tu nie chodzi o to ze nie chcemy nic robic w autach. wrecz przeciwnie. wystarczy ze przejedziesz sie na jakiegos spota to zobaczysz ze chlopaki robia co moga zeby auto wygladalo oryginalnie (nie chodzi o serie tylko o to zeby bylo wyjatkowo)w tym akurat przypadku chodzi o to ze nie oplaca sie wkladac pieniedzy w 1,8 jezeli kolega chce miec duzo wiecej koni. jak czytamy polecaja wsadzic 2.0 i male mody. tansze rozwiazanie i mysle ze efektowniejsze. po to jest to forum zeby sobie pomagac. co do fachowcow to sa tutaj z roznej dziedziny. pozdrawiam i zycze milego i owocnego korzystania.

Gość Sebaaa123

Przepraszam ze sie wtrace,ale co da ta zmiana kolektora ??

Jakis przyrost KM czy co.bo tak czytam a za bardzo nie wiem o co chodzi.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wtedy moze sam sobie cos takiego wstawie :27:

Koni może nie da, ale wydaje mi się, że moment przy 2500-3000 obrotów się troszke zwiększył.

Gość hok

a mi się wydaje że kolega napisał "za niewielką kasę".

a mi przychodzi do głowy takie krytyczne powiedzonko

"jak się nie ma miedzi to się na d.... siedzi"

a niestety mody silnika to już droga dyscyplina

Edytowano przez hok

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.