Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
kamil1980

problem z dopaleniem zimniego silnika 18 16.

Polecane posty

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem opla z 98r 1,8 16v w kombi rok temu założyłem do niej gaz pełną sekwencje i wszystko ok za do tego roku. Mam problem z moją vectrą nie można ją odpalić za pierwszym razem na benzynie jest po wymianie olejów wszelakich filtrów, świec, wymieniłem nawet zawór do zewnętrznego pomiaru ciśnienia paliwa na listwie i nic to nie dało nadal na zimnym silniku trzeba go kręcić by odpalił. Wiec wymieniłem przewody i nic. Za pierwszym razem jak auto postoi kilka godzin trzeba go kręcić by odpalił jak się go zaraz zgasi i ponownie próbuje odpalić to za pierwszym razem odpala mechanicy rozkładają ręce i straszą ze padają wtryskiwacze.

Bardo proszę o pomoc bo jestem bezradny i nie wiem co dolega mojej furce zwłaszcza ze wszystkie płyny itp czyli serwisowanie dokonuje prawidłowo.

proszę podpowiedzi kierować na adres kamsie1980@o2.pl jak się ktoś spotkał z takim zachowaniem swojego auta

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Objawy sugerują problemy z paliwem - podjedź gdzieś do mechanika niech sprawdzi ciśnienie paliwa, być może pompa paliwa już ma dość i po dłuższym czasie nie dobija paliwa do listwy wtryskowej

Ale te objawy występują tylko na zimnym silniku i tylko przy pierwszym odpaleniu

Gość jimmy

Mam identyczny problem od jakiś 2 tygodni... i z identyczną Vectrą X18XE 98 r... Też narazie szukam przyczyny. Póki co to komputer nie wywala mi żadnych błędów więc ciężko stwierdzić czy to coś z elektroniką. Faktycznie może być tak jak kolega wyżej wspomniał że problem z pompą może być... No ale to trzeba by zdiagnozować.

No właśnie - przy pierwszym odpaleniu pompa musi "dobić" paliwo do żądanego ciśnienia na listwie wtryskowej i jak pompa jest już trochę przytarta to ma z tym problem. Ponowne uruchomienie to już nie problem bo pompa pracuje (lub pracowała po pierwszym odpaleniu) cały czas i jakoś to ciśnienie utrzymuje. Jeszcze jedno pytanie pomocnicze - kiedy wymieniałeś filtr paliwa?? W [pierwszym poście piszesz, że wymieniałeś filtry ale czy wymieniałeś również filtr paliwa??

Edytowano przez YaSIu

Siemka dzięki za podpowiedz jak sprawdzę ciśnienie to dam wam znać co było grane

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

no i co wyszlo ??

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

witam ponownie niestety po sprawdzeniu pompki paliwa okazało się ze to nie to wiec dalej szukam przyczyny takiego zachowania na zimnym silniku. Pompa paliwowa jest sprawna niema dziwnych spadków ciśnienia paliwa przy dłuższym postoju. jest jeszcze instalacja gazowa być możne ona mąci coś w elektronice

Gość Hołek1986

Miałem te same objawy. 30 minut kręcenia i nic. A za chwile odpala. Zgasisz i odpala już normalnie. Stał półtorej tygodnia u mechanika i nic. Zawiozłem do 2. I znalazł- padnięty wtryskiwacz oraz silnik krokowy. Też wymieniałem wszystko pokolei, mierzyłem itd. Kompresja-17, pompa paliwa nowa, filtr paliwa nowy, świece nowe, przewody WN nowe. Także pomyśl nad krokowym i wtryskami

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Pozdrawiam

Witam ponownie, wreszcie po wielu ciężkich zmaganiach z mechanikami i tajemniczą usterką doszedłem co się w aucie stało a właściwie to doszedł mechanik który zakładał gaz z Vis-eco. A mianowicie zacinający się czujnik "położenia wału" który przez kilka sekund nie widział obrotów wału i ta przypadłość była na zimnym silniku. Nie wiedzieć dla czego komputer nie generował błędu. Czujnik teraz mam wymieniony i autko pali do pierwszego zamachu

Edytowano przez Ravcio1985

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.