Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
gmmaxx

Spalanie chwilowe dla 1,9 120 KM

Polecane posty

Witam wszystkich !

Mam pytanie odnośnie spalania chwilowego a mianowicie: są dwa auta z takimi samymi silnikami 1,9 CDTI 120 KM bez filtra cząstek stałych. Signum z 2005 r. przebieg ok. 200 tyś km pokazuje spalania chwilowe na rozgrzanym silniku od 0,9 do nawet 0,5 L/h. Natomiast GTS z 2007 r. z przebiegiem ok. 50 tyś. km, w tych samych warunkach pokazuje od 1,2 do 0,9 L/h. Skąd taka różnica, czy to kwestia dawek korekcyjnych czy może oprogramowania silnika. Ponadto signum spala ok. 6,2 litra na 100 km natomiast GTS pokazuje spalanie ok. 6,5 przy bardziej spokojnej jeździe. Warunki eksploatacji samochodów są takie same.

Ponadto GTS ma taką dziwną przypadłość, że na postoju na wolnych obrotach trochę trzęsie budą i drży kierownica. Wystarczy lekko dodać gazu – zwiększyć obroty o jakieś 80 obr/min (nawet nie zauważanie na obrotomierzu) a problem ustaje. Problemu nie ma także gdy auto powoli się toczy, wystarczy jakikolwiek ruch samochodu nawet 2 km/h. A gdy auto się zatrzyma to po ok. 2 sek. zaczyna trząść. Czy to ma związek z dawkami korekcyjnymi ?

Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tej sprawie ?

dziwne mam gts-a 1.9 150km na rozgrzanym 03,04 l/h czasami 05,06 jak mam klime na maxa to 1.2l/g

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

W zależności od temperatury zewnętrznej oraz ustawienia klimatronika - na postoju również mam zużycie od 0,9 do 1,2 l/g...

Chodzi o odczyty obecne teraz, w lato...

W nawiązaniu do postu nr 1

Dziś ponownie porównywałem spalanie chwilowe w Signum i w GTS’e.

Samochody rozgrzane do ok. 85 st. C. na takim samym dystansie, wszystkie dodatkowe odbiorniki wyłączone tzn: światła, klima, radio, nawiew itp. Wskazania kształtowały się następująco:

Signum 0,5 l/h

natomiast

GTS 0,9 – 1,0 l/h

Co może być przyczyną tej różnicy ?

U siebie w signum 1.9 150KM DPF bez wlaczonej klimy mam zawsze ok 0,9 l/h

U mnie w VC 1.9 120KM bez włączonej klimy komputer pokazuje 1,1-1,2 l/h.

Po kilkukrotnym porównaniu wskazań komputera z rzeczywistym spalaniem (z okresów między tankowaniami do pełna)

stwierdziłem, że komputer zawyża zużycie paliwa o około 10%.

Zdaje się, że ten problem jest do wyregulowania w opcomie - warto tylko wcześniej wyliczyć sobie rzeczywiste średnie spalanie

przez dłuższy okres użytkowania autka.

już był podobny temat o Z19DT

witam, zawsze miałem niksie, 0,6l/h dzisiaj zauwazylem momentem wyzsze obroty na postoju, około 1k obrotów, wyłączyłem silnik , po rozruchu pokazywal 0,8k i spalanie chwilowe od 3,6 do 5. czy to moze byc jakas usterka czy moze jakis program np. wypalanie dpf?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

takie spalanie wskazuje na proces wypalania filtra cząstek stałych (DPF), temat DPF był na forum wielokrotnie poruszany, użyj "szukajki" i poczytaj, dowiesz się co i jak.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez B@rtecki

Rozpoczęło się wypalanie DPF jeżeli takie wartości 3,6 - 5 l/h się pokazały...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.