Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Sylvvek

Rdza na tylnych blotnikach. Prosze o pomoc

Polecane posty

Witam a wiec chodzi o popularna dolegliwosc vectry przed liftem jaka jest rdza na tylnych nadkolach. Przymierzam sie do naprawienia tego. Na zdjeciach dolaczonych przeze mnie jest aktualny stan blotnikow. I mam pytanie czy na obu stronach robic reperaturki czy tylko na tej gorszej by wystarczylo. I jakie kupic te reperaturki. Bo sa dwa rodzaje. Zdjecia pogladowe w linkach ponizej. Prosze was o pomoc. A co do malowania to mysle i mam nadzieje ze tylko czesciowo blotniki beda malowane a nie cale.

Linki reperaturek

1.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

2.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

up

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Edytowano przez Sylvvek

Pozbadz sie rdzy, zaszpachluj, nałóż podkład i polakieruj ... JA tak zrobiłem u siebie. Jak chcesz mogę dać Ci zdjęcia jak to wyszło (PW).

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Tak i po zimie od nowa zabawa. W takim stanie to tylko reperaturki plus dobre zabezpieczenie całości.

A jak sam rant bierze, to da rade uratować jeszcze?

raczej reperaturki. malowanie oczywiscie calego elementu bo miejscowe nie wyjdzie ladnie.

Moim zdaniem to zedrzyj rdzę i zobacz jak to wygląda. Jak są już dziury, to nie ma co łatać tylko wstawiać reparaturki. Ale jak to tylko powierzchniowo, to możesz spróbować sam zadziałać. Fakt, że to dość doraźne rozwiązanie... Z czasem bez reparaturek się chyba nie obejdzie. Zależy jak stoisz aktualnie z kasą...

A mam do Ciebie pytanie trochę obok tematu. Poradziłeś już sobie z rdzą wokół przedniej szyby? Jakiś czas temu pisałeś, że masz z tym duży problem... Jeśli robiłeś coś z tym, napisz jakie były koszty. Ja też się przymierzam. W górnym rogu cieknie mi przednia szyba (korozja), a i pod uszczelkami po bokach nie jest za wesoło

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

No ja mysle zeby reperaturki kupic. Koszt ok 40zl sztuka. Blacharz powiedzial ze mi je wspawa po 100zl za strone . Noi potem szpachla lakier. Lakieru duzo nie wejdzie. Nie stac mnie na malowanie calych elementow. Pewnie bedzie widac minimalna roznice w kolorze nawet po spolerowaniu calego elementu ale panowie przeciez to nie nowe auto wiec.... Co do korozji przedniej szyby to zabezpieczylem tylko doraznie. Usunalem rdze zastosowalem srodek hamujacy rozwoj dalszej rdzy i podkleilem gorna uszczelke na nowo klejem do szyb. Nie cieknie i na razie bedzie ok.

Ai i panowie nie odpowiedzieliscie na moje pytanie. Ktore reperaturki kupic z tych 2 co dalem linki do nich w pierwszym poscie???

ja kupowalem te drugie i kolo wycial tyle ile potrzebowal.

Czyli jutro trzeba sie wybrac do blacharza zeby to wycenil. Wiec uwazacie ze w gre wchodza tylko reperaturki na obie strony tak?

wiesz gosc ma wieksze pojecie na temat i on chyba najlepiej doradzi. slyszalem tez ze sie zalewa chyba mosiadzem ale nie wiem na czym to polega chyba na czyms podobnym co szpachla tylko ze mosiadzem moze takie cos zaproponuje tylko niewiadomo jakie koszta. najlepiej jak On Ci to powie wszystko i wyceni

Tak. Z resztą pomyśl. To zaczyna gnić od wewnątrz. Więc wewnętrzna warstwa jest już kompletnie przeżarta a zewnętrzną jak ruszysz to ujrzysz piękne dziury

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> A co do malowania to wiadomo ze najlepiej cały element. Ale jeśli nie masz pieniędzy to niech Ci lakiernik sprubuje to jakoś wycieniować. Lepsza lekka różnica w odcieniu niż dziury w nadwoziu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

do zamkniecia

To widzę kolejny przypadek obrdzewiałej dookoła przedniej szyby... ja mam górę czystą...niestety podszybia prawie nima...

U mnie nie jest aż tak źle jak u Ciebie. Mam małe ognisko korozji w górnym rogu, a na prawym słupku pod uszczelką taki większy purchel. Myślałem że u mnie jest już niewesoło, ale po obejrzeniu zdjęć Twojej viki, stwierdziłem że korozja w mojej to małe miki

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:">

Zanim zacząłem to rozgrzebywać to był też tylko większy purchel w słupku... a po drapaniu wyszła... dziura (zresztą na obydwu). Zobacz sobie te ranty pod listwami bocznymi szyby, bo możliwe że tam też już zaatakowała. Szczerze powiedziawszy gdyby nie to że włożyłem LPG to bym to zaszpachlował, prysnął i już by lądowała na otomoto... a ja szukałbym octavii (przynajmniej nie gnije, czyli główne moje zmartwienie by odpadło).

Edytowano przez krzysiak

Dzięki za wszelkie wskazówki, jak będę miał kilka wolnych chwil to wszystko posprawdzam dokładniej. Mam to auto od 2 lat, i w zasadzie większych problemów z nim nie ma, z wyjątkiem rudej ostatnio

/emoticons/default_angry.png" alt=":angry2:">

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.