Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
remigiuszz

wymiana płynu hamulcowego - dylemat

17 posts in this topic

Witam, [Viki B 97 combi] planuje dzisiaj daleki wyjazd swoją bryczką (700km), a tuż przed zaplanowałem wymianę płynu hamulcowego (nie wymieniany był od min 4 lat

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">). Spotkałem się z opinią iż przed samym wyjazdem lepiej tego nie robić, jakie są Wasze opinie ? Jest to bezpieczny pomysł ? Co wybrać? Jazdę na starym płynie? Czy może wymienić i liczyć że nie będzie problemów z zapowietrzonym układem ?

dzięki za wszelkie opinie

0

kolego jedz na stary plynie.Nie ma co rozgrzebywac przed taka trasa,zycie moze skutecznie utrudnic odpowietrznik ;]

A po wyjezdzie na spokojnie wymienic

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Please login or register to see this quote.

można wymienic bez konieczności odpowietrzania. Wysysamy strzykawka płyn ze zbiorniczka tak żeby na dnie zostało go z 2-5 mm i zalewamy nowy. Po tygodniu powtarzamy czynnośc i płyn napewno w 99% będzie w całości wymieniony

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Taka wymiana to żadna wymiana gdyż stary płyn miesza się z nowym - najlepiej wymienić płyn za pomocą urządzonka do odpowietrzania hamulców - podłączamy urządzonko do odpowietrzników poszczególnych kół i dolewamy nowego do zbiorniczka - wtedy mamy pewność że mamy nowy płyn wszędzie w całym układzie hamulcowym

0

Posted (edited)

wcale nie twierdzę, że jest to dobry sposób tylko napisałem że jest to sposób na szybką wymiane bez odpowietrzania ukladu...

a z drugiej strony jeżeli w przeciagu tygodnia zrobisz tak jak pisałem to procentowo ile tego starego płynu zostanie w nowym 5% ? Myślę, że nie ma co popadać też w paranoję i jeżeli ktoś nie chce sie bawić w odpowietrzanie to może spokojnie wykorzystać sposób wyżej opisany przeze mnie...

ale żeby nie było, że jestem kontrrewolucjonista

/emoticons/default_lauh.gif" alt=":lauh:"> to wymiana z całkowitym spuszczeniem płynu jest najlepszym sposobem na wymianę płynu :29:

Edited by przemty
0

Czy wy wiecie o czym mówicie ???

Wymiana płynu = odpowietrzenie całego układu

0

A czytałeś w ogóle mój post?? Z Twojej wypowiedzi wynika, że nie...

0

mojego chyba też nie czytał...

/emoticons/default_dash.gif" alt=":dash:">

0

potwierdzam !!!

Wymiana płynu to konieczność odpowietrzenia układu hamulcowwgo. Tydzień temu robiłem wymianę klocków i przy okazji wymieniłem płyn hamulcowy

0

Nie słyszałem jeszcze o takiej metodzie, napewno płyn z cylinderków wymiesza się z tym w zbiorniczku. Życzę powodzenia...

/emoticons/default_dash.gif" alt=":dash:">

0

a czy ktokolwiek czyta co ja pisze?? odsysam dzisiaj niemal wszystko ze zbiorniczka, dolewam nowy jezdze tydzien i drugi raz za tydzien powtarzam odsysanie i dolewanie. Wiem, że trochę starego płynu zostanie ale w stosunku do nowego jego ilośc będzie znikoma. Tak jak pisałem nie jest to metoda wymiany płynu ale jest to sposób aby uniknąć odpowietrzania jak komuś na tym zależy...

0

Wcale ilość nie będzie taka znikoma. Przewody krótkie nie są i jeżeli do przelania całego układu potrzeba 1l plynu hamulcowego, a zbiorniczek na płyn ma na bank pojemność mniejszą, równą 0,5l, to gdzie jest pozostałe 0,5l? Oczywiście w przewodach. Skoro nie jest to metoda wymiany płynu, to jaki to ma sens?

0

a jaki sens ma jeżdzenie na bieźnikowanych oponach?? Poprostu niektórym to wystarcza!!! Myślę, że dalej nie ma co ciągnąc temat...

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

na pewno to będzie stary płyn rozrzedzony nowym płynem, wprawdzie będzie odświeżony, ale gdzie tu sens i logika?

0

Posted (edited)

Panowie,

właśnie wróciłem z serwisu - wymiana płynu hamulcowego.

Może napisze mi ktoś dlaczego mechanikowi udało mu się wlać tylko 0,4 litra a Wam wychodzi 1,5 - 2 litrów?

Dodam, że po wymianie pedał hamulca jest jakby wyżej i jest bardziej twardy - może układ jest zapowietrzony?

UP

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by HarryBDG
0

1,5 - 2 litry to zdecydowanie za dużo - na przepłukanie całego układu wchodzi od 0,5 do mniej więcej 1 litra płynu hamulcowego, wszystko zależy jaki duży jest zbiorniczek płynu hamulcowego i jaki sam układ hamulcowy.

0

Mechanikowi weszło tylko 0,4 l - mało.

Czyli co? Wylał stary płyn i wlał nowy? Bez przepłukania?

0