Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
Mefju

Dziwne zachowanie po wymianie sprzęgła i wysprzęglika...

6 posts in this topic

Witajcie!

Dopadło i mnie, 13 - go lipca w stojąc w korku zgasiłem auto, bo był jakiś wypadek, po ponownym odpaleniu nie miałem biegów, wyciekł płyn hamulcowy na łączeniu skrzyni biegów.

Po wymianie sprzęgła na LUK i wysprzęglika na oryginał GM mam wrażenie, że pedał sprzęgła chodzi za lekko.

Drugi problem, to pierwszy bieg, nie wchodzi tak samo, jak na starym sprzęgle, mam jakby mały opór.

Czy jest jakaś regulacja, żeby pierwszy bieg, wchodził normalniej? Oraz czy pedał sprzęgła ma taki być, wcześniej był lekki opór? (nigdy wcześniej nie miałem auta ze świeżo wymienionym sprzęgłem)

0

Najprawdopodobniej układ nie jest dobrze odpowietrzony. Po wymianie sprzęgła napewno nie ma prawa działać gorzej

0

jak go dobrze odpowietrzyć? sprzęgło chodzi jakoś tak za lekko.

0

Być moze jak wyjmowali skrzynie to lekko przesuneła , przekręciła kostka wybieraka co idzie do skrzyni biegów.

Spróbuj zrobic regulacje, dużo roboty niema a może akurat.

Sprawdz czy sprzęgło odpowietrzone, i czy masz płynu hamulcowego dobrą ilośc. Rurka idąca do pompki sprzęgła jest chyba na prawym boku w dolnej połowie zbiorniczka.

1

Jak sprawdzić czy sprzęgło jest odpowietrzone?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jutro walczę z kolegą z ustawieniem 1 biegu.

Jak odkręcę korek od zbiorniczka z płynem hamulcowym i go wyciągnę, to płynu jest na kresce MAX

Temat rozwiązany - biegi ustawione

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> sprzęgło też jakoś inaczej zaczęło chodzić

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Posted (edited)

No to super że udało nam się pomuc wink.gif

Mozna dac po " + " 20.gif

Edited by dexter23pl
1