Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

dasol

stukanie Tył opel Vectra B

Recommended Posts

Witam,

nie chcę zakładać nowego tematu dlatego dopisze się tutaj. Również mam głuchy stuk gdzieś z tyłu, ale dziwniejsze jest to, że występuje on raz po ruszeniu po dłuższym postoju. Czasami zdarzy się na jakiejś dużej dziurze, ale nie jest powtarzalny, występuje prawie zawsze po ruszeniu po dłuższym postoju i "strzeli" tylko raz. Samochód był na kale, oglądany przez mechanika, nic nie mógł znaleźć .. wymieniona została przy okazji tylna piasta, sprawdzone stabilizatory, gumki, amorki etc ... może ktoś miał coś podobnego?

Z góry dziękuję.

Edited by meme

Please login or register to see this quote.

Hmm, ręczny oczywiście spuszczany jest do końca, czy mimo to może się tak zachowywać? A co z przypadkami występowania tego odgłosu po wjechaniu czasami w jakąś większą nierówność/dziurę?

Hej. Dołączam to osób które mają stuki z tyłu. U mnie jest stuk na niewielkich dziurkach tak jakby "na górze" amorka coś wali tak jakby o budę. na przeglądzie podobno od spodu wszystko ok nie ma luzów. Czy może to być na górze amorka tam gdzie odboje itd.... czy raczej szukać gdzie indziej.. Dodam że jak jest obciążony tył to tego nie ma.Dodam że mam kombika...

Od czego zacząć. Tuleje są ok ...

Witam też się dołączę do tematu po wymianie klocków z tyłu przy chamowaniu słychac stuk raz słychać raz nie wie ktoś może co to może być vectra kombi...

okazało się że rzeczywiście drążek jest już mocno "zmęczony" na gumach. Jakoś to "naprawiłem" tak iż nie ma luzu ale mam problem ze złożeniem tego do kupy. Jakoś nie mogę przykręcić drążka bardzo ciasno wchodzi przy belce i to go bokuje.... macie jakieś propozycje ????jak ułatwić sobie montaż bo ja już nie mam sił ....

Od Siebie, polecam również, od czasu do czasu, zobaczyć w jakim stanie znajdują się wieszaki i gumy tłumika i ich mocowania

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

i mnie dopadło to stukanie. jakie to denerwujące !!!!!!!!

Ja prowadzę walkę ze stukaniem już od kilku tygodni.

Jak narazie wymienione zostały tulejki pływające, tuleje główne, reszta tulejek jest w stanie idealnym.

Zobaczyłem też że klapa jest jakaś trochę luźna po zamknięciu, wykręciłem po pół obrotu te gumy w klapie na których się ona opiera, teraz jest znaczna poprawa.

Jednak jeszcze coś trochę puka przy wolnej jeździe po nierównościach, może mocowania amortyzatorów się wybiły, zobaczymy.

crook1 pisz na bieżąco bo siedzę temat.

Ok będę pisał.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tylko teraz zatrzymałem się z pracami bo rozebrałem przednie zawieszenie i mam problem ze znalezieniem używanej sprężyny na przód.

A problem jest dla tego że mam zawieszenie fabryczne sport -20mm, a nowe sprężyny sa trochę drogie.

PS Jak ktoś ma sprężyny przednie do VB 2.2 DTI 125KM kombi sport -20mm to proszę o kontakt na PW.

pytaj chłopaków którzy handlują częściami w dziale HANDELEK

witam mam podobny problem z tym, ze dodaje filmik w 1:50 zaczyna stukać bo na poczatku slychac sporadycznie.filmik nagrywany w bagazniku auta.dodam tez ze stukanie w 1:50 jest od ruszenia auta z 1biegu.Czy ktos wie co moze byc przyczyna?

filmik:

Please login or register to see this link.

to jest właśnie ten cholerny dźwięk !!!

No nie mówcie mi, że tak wielki hałas nie jest do wykrycia na kanale...

Witam no ja akurat mieszkam za granica wiec nie mam komu dac sprawdzic bo wszyscy kasuja kase za sprawdzenie auto przeszlo przeglad szarpak nic nie znalazl

To wez kolege, najedz na coś typu krawężnik czy cos żeby dało sie pod autem położyc i jazda - bujaj, szarp, huśtaj furą a drugi niech słucha, dotyka, patrzy. Chyba kolega Cie drogo nie skasuje. Panowie no radzcie sobie jak dorośli bo online auta nie naprawicie...

Kolego

Please login or register to see this link.

bez urazy jak nie masz takiego problemu jak my to nie zaśmiecaj tematu tekstami

.

Bo może i na Ciebie trafić że wrócisz do tego tematu

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jak wrócę to na kanał bo jeśli stuka z tyłu to stuka w zawieszeniu i przez forum tego się nie naprawi...

Mozr ktos mial juz taki problem i wie jak to naprawic?od tego jest forum aby dac jakies wskazowki

Wg mnie to wygląda albo na problem ze sprężyną (jej mocowanie, pęknięcie, etc), albo tuleja wahacza, ta podprogowa.

--

nelson

Może to też być poduszka amortyzatora.

Panowie przy okazji wymiany tulei plywającej i jednego cukierka, wymieniłem gumy stabilizatora.

Kupiłem 16mm, po zdjęciu starych okazało się że drązek ma 15.5 mm. Obkleiłem go taśmą czerwoną do uszczelnien, bardzo mocna i skręciłem.

Siedziało ciasno, tak że guma nie zeszła się do końca.

Dalej mi coś wali na koleinach, przechyłach samochodu.Tak jakby mi w bagażniku coś stukało.

Wywaliłem wszystko i dalej to samo.

Na diagnostyce wyszła tylko ta tuleja i gumy stab.

Co może tak stukać jeszcze oprócz tych gum ? Postaram się je dokręcić jeszcze mocniej.

Czy 14 mm założyłbym na drązek 15.5 mm ?