Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

• Announcements

• SEMPIK

Zasady Przyjmowania Nowych Klubowiczów   02/28/16

ZASADY PRZYJMOWANIA NOWYCH KLUBOWICZÓW Każdy ubiegający się o członkostwo w Vectra Klub Polska zobowiązany jest do zapoznania się z n/w zasadami przyjmowania nowych członków do Vectra Klub Polska, obowiązującymi od 10 maja 2006roku. (aktualizacja 30.12.2012r) KWESTIE FORMALNE jakie powinien spełnić kandydat aby zostać przyjętym do grona rekrutów: musi być zarejestrowanym użytkownikiem na forum minimum 30 dni, zapoznać się szczegółowo oraz przestrzegać zasad rekrutacji, zapoznać się i przestrzegać Regulamin Vectra Klub Polska, mieć minimalną ilość postów: 10 w działach technicznych wypełnić i wysłać formularz rejestracyjny on-line https://forum.vectraklub.pl/registerboard/   UWAGA - FORMULARZE BEZ MINIMALNEJ WYMAGANEJ ILOŚCI POSTÓW ORAZ OSÓB KTÓRE NIE ZAREJESTROWAŁY SIĘ NA FORUM SĄ KASOWANE Po otrzymaniu formularza rejestracyjnego, V-ce Prezes ds. Personalnych nadaje kandydatowi status Rekruta. Od tej chwili rozpoczyna okres rekrutacji który trwa 3 miesiące. Zmiany statusów następują każdego 10,20,30 dnia każdego miesiąca (więc wciągnięcie na listę rekrutów następuje w w/w dni) OBOWIĄZKI REKRUTA Skontaktować się z Przewodniczącym Oddziału, do którego Rekrut chce należeć (lista PO poniżej). Wraz z Przewodniczącym Oddziału ustalić rodzaj i termin wykonania zadania. Uczestniczyć w spotach regionalnym, zlocie ogólnopolskim, bądź innej formie spotkania z Klubowiczami (po prostu dać się poznać osobiście). Czynnie uczestniczyć w życiu Klubu na forum. W miarę możliwości i posiadanej wiedzy pomagać innym użytkownikom w rozwiązaniu problemów.   KRYTERIA PRZYJMOWANIA REKRUTA Przyjmowaniem nowych członków zajmuje się Sekcja Personalna pod nadzorem V-ce Prezesa ds. Personalnych. Członkowie Sekcji Personalnej obserwują każdego Rekruta pod kątem obecności na forum, rzeczowości i kultury wypowiedzi. Zbierają również informacje o Rekrutach od Przewodniczących Oddziałów oraz od innych Klubowiczów. Każdy klubowicz, ma obowiązek zgłosić do sekcji personalnej, każde naruszenie zasad przez Rekruta, uwagi odnośnie jego pozytywnych oraz negatywnych zachowań; Na podstawie zebranych informacji, rozliczenia rodzaju wykonanego zadania, obecności na forum, udziału w dyskusjach, udziału w spotach lub zlotach oraz zaangażowania Rekruta w życie klubowe członkowie Sekcji Personalnej w drodze głosowania podejmują decyzję o przyjęciu/odrzuceniu kandydata. W przypadku negatywnego zakończenia okresu rekrutacji status na forum zmienia się na "forumowicz" bez dodatkowej informacji. Rekrut ma prawo do wystąpienia o ponowny okres próbny po upływie 3 miesięcy. W przypadku pozytywnego zakończenia okresu rekrutacji każdy Rekrut otrzymuje informacje o tym fakcie od V-ce Prezesa ds.Personalnych na PW. Następnie w terminie 14 dni wpłaca składkę na konto klubowe, a po opłaceniu składki zostaje mu nadany status Klubowicza. Wysokość pierwszej składki (wstępnej) uiszczanej przez Rekrutów równa jest zawsze pełnej składce rocznej(60,00 zł). W ramach pierwszej składki Rekrut uzyskuje prawo do wszystkich klubowych zniżek, dostęp do bezpłatnych i płatnych gadżetów klubowych jak również nieograniczony dostęp do klubowych porad technicznych. Każdą kolejną składkę roczną z tytułu członkostwa w Klubie, Klubowicz uiszcza w pełnej wysokości. Jeżeli Rekrut przystąpił do Klubu po dniu 30 czerwca, wysokość kolejnej składki stanowi 50 % składki rocznej. Obowiązek wpłaty składki wynika również z Regulaminu VKP, który Klubowicz akceptuje i zobowiązuje się przestrzegać. Zatem wyłącznie od zaangażowania samego Rekruta zależy jego członkostwo w Vectra Klub Polska LISTA PRZEWODNICZĄCYCH ODDZIAŁÓW: Dolnośląski-> Glizdowsky
      Kujawsko-Pomorski -> łobuz
      Lubelski ->sagi
      Lubuski -> Mieszko
      Łódzki-> m@@rcin
      Małopolski -> turtle1
      Mazowiecki -> Pałasz
      NL -> crazy ahmed
      Opolski -> pico
      Podkarpacki-> Stavi
      Podlaski -> prymula
      Pomorski-> Andy
      Śląski-> dandiczek
      Świętokrzyskie -> Kiniu
      UK -> pszczo
      Warmińsko-Mazurski -> Artus
      Wielkopolski -> maciluk
      Zachodniopomorski-> Magda

Sign in to follow this  
Followers 0
OMG

PILNE !! jak się zwolnić z pracy natychmiast

16 posts in this topic

Otrzymałem propozycję pracy praktycznie od zaraz za o wiele lepsze wynagrodzenie.

Mój przyszły nowy pracodawca chce mnie jak najszybciej.

Na umowie o pracę w obecnej firmie mam 2-tygodniowe wypowiedzenie.

Nie mogę czekać 2-tygodnie bo zależy mi na nowej pracy.

Obecny pracodawca będzie robił wszystko aby mnie zatrzymać te dwa tygodnie aż stracę szansę na nową pracę i potem już pies pogrzebany.

Co robic?

Porzucić pracę dostać zwolnienie dyscyplinarne (co nie obchodzi mojego przyszłego pracodawcy) czy jest inne wyjscie z sytuacji bez okresu wypowiedzenia?

Muszę się przygotować na jutro rano.

nie oplaca ci sie chyba dyscyplinarki łapać, za rok mozesz miec iną okazyjną prace - a tam bedzie ich interesowalo jaki byles wczesniej

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

....

składaj wypowiedzenie z prosbą o rozwiązanie umowy za zgodą obustronną w trybie natychmiastowym

jak sie nie da - to może urlop masz zaległy ? 

wtedy skladasz wniosek o rozwiazanie umowy z 2 tygoniowym wyprzedzeniem, i wykorzystujesz urlop... chyba ze taki pracodawca - co bedzie wolal ekwiwalent wyplacac 

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:"> 

chyba ze twoj obecny pracodawca jakos łamie przepisy, lub warunki umowy - to masz prawo zerwać umowe...

innej opcji chyba nie ma

Dokładnie tak jak napisał DOMLO,

Spróbuj wykorzystać urlop, oczywiście jak masz.

Jak nie to L4, tyle że musisz mieć zaufanego lekarza...

Z drugiej strony jak Twojemu przyszłemu pracodawcy zależy na Tobie to może poczekać 2 tygodnie.

Powiedz mu jak jest, bądź szczery a na pewno to doceni i poczeka...

Posted (edited)

opcja 1.

Rozwiązanie za porozumieniem stron bez świadczenia pracy : pomniejsza Ci pensję o połowe

opcja 2.

Rozwiązujesz umowe za porozumieniem ale z obowiązkiem świadczenia pracy: jak masz urlop to wysyła cie na niego, albo pracujesz i wypłaca ekwiwalent. Jesli masz urlop i każe Ci pracować jednak to idziesz na zwolnienie. Wtedy dostajesz 80% pensji za dni "choroby" plus ekwiwalent za niewykorzystany urlop:)

Ze szczerością Simon ma racje:) Tak powinno się to rozegrac, również z obecnym pracodawcą chyba ze go masz w d... albo wyzyskiwacz

Edited by SNOWSURFER

Posted (edited)

Że jak ? Kolega ma pójść na L4 i jednocześnie pracować gdzie indziej ?

Lepiej nie kombinuj nic, bo jak Twój obecny pracodawca będzie chciał Cię odpowiednio pożegnać za to że traci pracownika, tzn. może nasłać na Ciebie kontrole z ZUS'u.

I wtedy Ty dostaniesz po tyłku i lekarz który poświadczył nieprawdę.

Edited by JimiEx

trochę nie masz racji bo na porozumienie stron pracodawca nie ma obowiązku sie zgodzić i zostajesz na pozycji wyjsciowej.

może to podanie przyjąć ale niema takiego obowiązku!!!

zostaje ci tylko;

-dwa tygodnie okresu wypowiedznia w tym urlop jesli go masz !!!

-dwa tygodnie okresu wypowiedznia bez urlopu bo pracodawca też nie musi ci go dać !!!

ewentualnie dogadanie się że na okresie wypowiedznia że idziesz na chorobowe

-płaci co chorobowe, zaległy urlpo a ciebie i tak nie ma w pracy.

ale wez pod uwage jeszcze coś! jak przyszły pracodawca dowie się co masz na mysli to może sobie też pomysleć że jego tez tak zrobisz. masz trudna sytuację!

Cholera same kłopoty.

Na razie mam nadrukowane kwity na każdą okazję.

Urlop mam nie wykorzystany.Na chorobowe mogę iść.

-wypowiedzenie z prosbą o rozwiązanie umowy za zgodą obustronną w trybie natychmiastowym-zacznę od tego.

Jutro dam znać co i jak bo Google wiele mówi co mam zrobić pozostaje kwestia wyboru wariantu.

Dzięki.

a jeszcze ja się ma sprawa urlopu bezpłatnego,na niego tez możesz iść w każdej chwili

na urlop bezpaltny moze isc dopiero jak wykorzysta platny !

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Polska to kraj ciekawy i daje szanse pewne na jakieś ruchy poza prawem objęte.Z tego co wyczytałem to masz pracę i masz propozycje pracy.Więc ja bym to inaczej rozegrał.Pierwsze to rozmowa o zwiększeniu zarobków w starej firmie,daje nam to przewagę w rozwiązaniu umowy.Ale zanim dojdzie do takiej rozmowy to proponuję zwolnienie bądź urlop i praca z 2 -3 tyg u nowego pracodawcy ( wszędzie dobrze gdzie Nas nie ma).Zastanawia mnie pośpiech nowego pracodawcy ??? Może ma potrzebę tymczasową ??? Wtedy kończy to się całkowitym brakiem pracy.Więc moja propozycja :

1- Renegocjacja warunków u obecnego pracodawcy (opcja jak najbardziej pozytywna)

2-L-4 ,urlop i praca testowa w nowej firmie(opcja pozytywna)

Wtedy poznasz komu i na czym zależy

Pamiętaj że każda zmiana niesie pewne niepewności.A ty takie teraz posiadasz !!!

Moja opcja dać szansę obecnemu na renegocjowanie warunków ( skoro jesteś dobry w tym co robisz to uważam że obecny pracodawca będzie w stanie to docenić i dać konkurencyjna stawkę )

Please login or register to see this quote.

więc jaki problem?

Mój nowy pracodawca to mój bardzo dobry kolega.Kiedyś pracowaliśmy razem w mojej obecnej firmie.

Od kilku lat rozwinął się sam i całkiem dobrze mu idzie.

Jestem już po wstępnych rozmowach i szczerych z moją obecną firmą.

Wyrazili zgodę i od poniedziałku już u nich nie pracuję.

Jutro załatwiam papierowe sprawy.

Dziękuje.

no to 

/emoticons/default_piwoj.gif" alt=":piwoj:">

pozdro

Please login or register to see this quote.

i najlepszego w nowej pracy :)

Dziękuję wszystkim.

Szczerość jednak to podstawa.

Zamykam i życzę powodzenia w nowej pracy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.