Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Adaś222

Jeden wielki stuk w tylnym zawieszeniu

Recommended Posts

Witam przeczytałem już kilka tematów i mam sprawę. Mianowicie mówicie o "wożeniu ziemniaków" u mnie dźwięk jest z goła odmienny mianowicie przy predkości około 20-40km/h na dziurach, nierównościach słychać z okolicy prawego tyłu taki dziwny dźwięk, coś na granicy trzeszczenia i skrzypienia jakby stary tapczan, taki dość metaliczny dzwiek najpierw byłem pewien że tłumik odpadł... ale nie, to nie to;d gdy jade występuje to zawsze natomiast na postoju gdy dociskam tył to czasem stuka, czasem nie, albo stuknie raz i potem jak dociskam to juz tego nie słychać... wczoraj pojechałem na kanał, wjeżdzam dociskam tył i nic cisza.... zjechałem z kanału dociskam i dalej słychać, wjezdzam na kanał i cisza.... dziewczyna sie śmiała że powinien cały czas stać na kanale, dla mnie to osobiście mało śmieszne,... bo naprawde to słychać, dodam że np jak zamknę okna to nic we wnętrzu nie słychać.... a teraz wiadomo ciepło to przy otwartym usłyszałem...., gumy stabilizatora mają przebieg moze max 3tys km.... były wymieniane, tak samo jak tylne hamulce, myślałem że może tam w nich sie coś zrąbało, zdjąłem tarczo-bęben i w środku sprężynki są, okładziny też sie trzymają...wiec chyba nie to...., łożysko delikatnie słychać ale naprawde minimalnie także ono chyba nie skrzypi, odrazu powiem że np stuki z tyłu auta mianowicie z bagażnika czy tez tylna klapa odpadaja.... nawet jak otwoorze klapę i dociskam to dalej słychać ten dzwięk, jest to naprawde uciążliwe, a nie chce dac sie nabic w butelkę przez mechanika....dodam że auto w zakretach zachowuje sie tak jak powinno

stawiam na tuleje na wahaczach

masz na myśli coś takiego

Please login or register to see this link.

fajna cena;d

....cena godna jakości.....ale jeszcze dolicz robociznę fachowca....

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

chyba, że metodą Zrób to sam...

Daj spokój;d coś czuje że koło 700zl wyjdzie.... a to napewno to???

....sprawdż gumy drązka stabilizatora......

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

....koszt tylko 32 zł za Gm....

Też tak myślałem, tylko jak to sprawdzić-nie mam kanału. Gumy wymieniane były ponoć na ori w pazdzierniku

Też tak myślałem, tylko jak to sprawdzić-nie mam kanału. Gumy wymieniane były ponoć na ori w pazdzierniku

....żeby nie błądzić....nabrać pewności ....co to jest....podjedż do jakiegoś majstra i poproś o sprawdzenie który element sie zużył...ja byłem na szarpaku ...najlepiej abyś trafił do takiego który weżmie do ręki odpowiedni przyrząd

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> i sprawdzi tradycyjnie.

Majser który jako jedyny w okolicy ma pojecie o autach kazał zadzwonic kolo srody... więc chyba poczekam... a to się nic po drodze raczej nie urwie jak bede tak jezdził??? Nie robie długich tras, może do środy bym na tym zrobił z 300km

Please login or register to see this quote.

jakosc kosztuje ale dzieki temu masz spokoj na dluzszy czas

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

zalozysz jakeis badziewie hans szajs czy cos podobnego i za 3-6 miesiecy znowu zaczna skrzypiec....

lepiej dac wiecej jeden raz niz 2-3 razy poprawiac

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

niewiem co mam teraz załozone ale byly robione w pazdzierniku.... i mowia ze ogi gm

Komplet na tył tych gum u stachowiaka okolo 30zł, tych gum ma być 2???? tyle tam podchodzi????

w tylnym zawieszeniu ogolnie jest 14 czesci:

Please login or register to see this link.

[zdjecie pogladowe zapozyczone]

Tuleja tylnego wahacza wzdłużnego (do którego jest przykręcone koło), TYLNA (skrętna, pływająca, górna i dolna), łącząca z wahaczem poprzecznym x 4 szt

Tuleja tylnego wahacza wzdłużnego (do którego jest przykręcone koło), PRZEDNIA (zamontowana pod końcówką progu) x 2 szt.

Tuleja tylnego wahacza poprzecznego (na łączeniu z belką główną zawieszenia), WEWNĘTRZNA x 4 szt.

Tuleje tylnej głównej belki zawieszenia, przednia i tylna, na lewą oraz prawą stronę

2 x 2 szt

Edited by Ravcio1985

i JAKBYM CHCIAŁ TO WSZYSTKO WYMIENIĆ TO KOSZT BY OSCYLOWAŁ W JAKIEJ GRANICY ?????

Please login or register to see this quote.

500 zł - 1000 zł takich tematów jest masa kolego wiec używaj szukajki ten temat dziś zamknę .