Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Westside

Uszkodzony alternator - dziwny pobor produ ?

Recommended Posts

Witam,

Mam problem z zawirowaniami silnika, zdawało mi się że to jest zawór EGR i pisałem o moim problemie temat -

Please login or register to see this link.

- jednak teraz wydaje mi sie ze to coś z elektryką. Auto co jakiś czas stojąc w miejscu 10-60min dostaje dziwny pobór prądu, praktycznie idealnie to wygląda jak włączenie klimatyzacji. Połapałem się że to będzie chodzić o instalacje bo gdy domykam już zamknięte szyby jest znów ten sam efekt. Generalnie nie zdziwił bym się jeśli było by to cos związane z sama sprężarka klimatyzacji, wydaje mi sie że od kiedy napełniłem klimatyzacje ten efekt uboczny jest i sama klimatyzacja na zapłonie juz dziwne dźwięki- szelesty/swierkotanie wydaje.

Moje pytanie - gdzie mam szukać tej przyczyny czy to będzie alternator czy też może pasek klinowy, jakieś bezpieczniki lub klimatyzacja??

Pewnie ciężko będzie stwierdzić cokolwiek nie oglądając auta... ale może ktoś miał podobny problem.

...zawirowania ...to spadki obrotów?....czy wibracje silnika ?

.....dziwny pobór prądu ....mierzyłeś jego wartość?.

....bezpieczniki padają?

sprawdz napinacz paska klinowego...sam pasek....koło pasowe...napiecie ładowania ok?

sprężarka klimatyzacji....przyciera się?

rozrusznik .....stacyjka ?....to na tę chwilę przychodzi mi do głowy

Guest Kotlet

Miałem ten sam objaw. Pasek klinowy i napinacz do wymiany, sprawdzony każdy element na drodze paska. Jeśli ci piszczy pasek przy max skręconych kołach, to potwierdza sie przypuszczenie.

Możesz jeszcze sprawdzić go wzrokowo, jeśli na wolnych obrotach wpada w drgania pionowe, to jest źle.

Edited by Kotlet

Please login or register to see this quote.

nigdy nie zdarzę zauważyć czy wpływa to na obroty silnika ale tak jak pisałem jest takie uczucie jak przy włączeniu klimatyzacji czyli cos w stylu momentowego zwiększenia obrotów/poboru prądu. Bezpieczniki trzymają się dobrze, wszystkie sprawdzałem. Niebardzo wiem co masz na myśli pisząc czy klima sie przyciera ale po nabiciu jest jakis dziwny dźwięk, jak wyłączę silnik to przez pare sekund słyszę jakieś szelesty coś w stylu spływania wody, ciężko określić ten dźwięk. Jak włączam zapłon przy włączonej klimie to tez wydaje dziwne dźwięki, a co do paska klinowego to zacznę wymianę właśnie od niego - być może woda z olejem(przyczyna zepsutej chłodniczki oleju), która wyciekała z weża przerwanego prosto na pasek uszkodziła coś. Skoro olej zadziałał na gumowe przewody wody tak że teraz są rozciągnięte i pękają to byc może z paskiem częściowo to samo sie stało chociaż w dotyku wydaje się dobrze naciągnięty.

W każdym razie dzięki za pomoc w przyszłym tygodniu zabiorę się za to.

DODANE:

Niestaty sam pasek klinowy na nic się nie zdał, ale poprzedni i tak był w kiepskim stanie. Musze szukać dalej co jest przyczyna ww objawów. Przy okazji jak wymieniałem pasek klinowy zauważyłem dość luźną rolkę / łożysko rolki - pierwsze z brzegu, przykręcane na torxy. Nie mam pojęcia od czego to jest rolka(jak wiecie to proszę od odpowiedź), ale pewnie koszt tego już jest niemały. W następnym tygodniu zabiorę się za sprawdzanie elektryki dokładniej.

Edited by Westside

no to zmierz ładowanie ... moze coś ci sie załącza np wentylator i wtedy obroty opadają... no ale dziwne to troszkę