Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest mgen

Skrzypienie pedału sprzęgła

Recommended Posts

A czy można jeździć bez tego plastiku żółtego ?

Please login or register to see this quote.

Czy orientuje się ktos albo ma pod ręką, samą sprężynę żeby podać wymiary, długość sprężyny, szerokość, grubość druta, ilosc zwoi żeby dobrać jakas zastępcza? Nie chcę dwa razy rozkładać

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="1" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Ale masz problem. Rozbierz plastik(maskownicę - chyba z 5 wkrętów) pod kierownicą daj do bagażnika i możesz jeździć. A sprężynę wtedy możesz nawet pod sklepem sobie wyjąć i potem zapiąć bo to wtedy SEKUNDA roboty. ;-)

Moim zdaniem moszna :-) Ale nie wiem czy nie będzie wypadać co jakiś czas.

Grubość na pewno 3.2mm, reszty niestety nie pamiętam, ale nie ma problemu ze znalezieniem takiej sprężyny. Do ściągnięcia sprężyny nie trzeba rozkrecac plastików pod kierownicą - zajmuje to 30s. Ja przejechałem 4000km z czego 500 w górach i dalej jest ok...

Kurde szukałem i podobna sprężynę znalazłem ale ma inna długość i skok zwoju, a cena to niestety 46 zl plus wysylka, trochę dużo mi sie wydaje

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

No i u mnie przyszła pora na wymianę sprężyny. Przyczyną jest pęknięty żółty plastik. Wczoraj zakupiłem nową sprężynę (Opel Wola w Warszawie, cena 137zł, dostępne od ręki), w czwartek wyjeżdżam na kilka dni więc dzisiaj/jutro muszę dokonać wymiany. A ponieważ stara sprężyna odpadła kilka dni temu sama, to nie wiem dokładnie jak była zamocowana. A moje pytanie brzmi: gdzie zainstalować dwie małe, półokrągłe blaszki które są dołączone do nowej sprężyny?

Please login or register to see this attachment.

Dzięki za szybką odpowiedź. Dzisiaj wieczorem się za to zabiorę, mam nadzieję, że pójdzie szybko:)

Ostatnio też borykałem się z problemem dziwnej pracy pedału sprzęgła i rozwiązałem go w chyba możliwie najtańszy sposób, a wydaje mi się że równie skuteczny. 

Wyjąłem cały mechanizm z samochodu, a następnie wymontowałem z niego samą sprężynę i dokupiłem ją na wzór w sklepie z częściami do maszyn rolniczych, bo tam najłatwiej dopasować tego typu rzeczy, wszystko złożyłem do kupy i sprzęgło działa jak nowe. Koszt sprężyny 2 zł, polecam spróbować tego sposobu ;) 

Witam. Czy ktoś posiada zółty plasticzek na zbyciu? Jak coś to PW.

mam

witam,czy ktoś ma ten żółty plastik,pekł u mnie i staram sie go skleić ale nie wiem czy to wytrzyma a sprężyne mam w bardzo dobrym stanie i nie chce kupować  nowej

gdyby ktoś potrzebował ten  plastik to kupiłem go oddzielnie,pasuje od SAAB i maja go w internetowym sklepie w Białymstoku po 24 zł

Edited by gawliszon

Te dwa zwoje górne sprężyny tak jakby wyciągnięte świadczą o jej zużyciu? Czy może też takie sprężyny występowały? 

Raczej zwoje powinny być równomierne rozłożone. U mnie też jest jak u Ciebie. Zastanawiam się jak "zregenerować" tą sprężynę. Gdzieś czytałem że ktoś to robił, ale nie pamiętam gdzie.
A może samą sprężynę można podpasować?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Jak cena Cię nie wystraszy:

Please login or register to see this link.

Eeeee, noooo. Oryginał to ja wiem ile kosztuje. Bardziej myślałem o sprężynie ze "sklepu metalowego". Ktoś tutaj pisał że podpasował.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Posted (edited)

A jesli pękło mi mocowanie tego żółtego elementu to juz nic raczej nie zdzialam. ? 😝 Przy dodawaniu gazu wibruje mi mocno pedał sprzęgła poza tym dosc przyjemnie chodzi, nawet moze troche lepiej. Ale wolal bym to naprawic. Czy bym musiał wymienić jakiś większy plastikowy element w którym był osadzony ten żółty?

Edited by KATORGA

Kilka dni temu dosłownie wypadła mi pod nogi w trakcie jazdy wspomniana sprężyna. Po zamówieniu i odbiorze dzisiaj zamontowałem nowiutką, jeszcze nie wiem jak się jeździ bo nie ruszam się dziś z domu 😉 W załącznikach to co wypadło. Wydaje się, że żółty element po prostu pękł i dlatego wypadła, to mi też rozjaśniło sprawę czemu ostatnimi czasy nie wiedzieć czemu wyłączał mi się tempomat, może już plastik był pęknięty i sprężyna nie do końca pracowała jak należy.
Podsumowując-zdejmując osłonę pod kierownicą jest dużo łatwiej się do wszystkiego dostać, brawo za pierwszy post w temacie, bardzo prosto i rzeczowo wyjaśnione co ułatwia robotę innym.

Pozdrawiam 

Witam, czy mógłby ktos podać długość samej sprężyny wewnątrz białego plastiku? Czy sprężyna o długości 6.3 mm wystarczy?

Tak w ogóle to u mnie skrzypienie nie było winą samej sprężyny tylko tej małej blaszki w tym żółtym dynksie.