Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Gackes

silnik delikatnie przyspiesza i zwalnia 1.8 115km

Recommended Posts

Guest Gackes

Witam

Tak jak w temacie silnik jak jadę tak na pól gazie to tak delikatnie przyspiesza i zwalnia czy mozna nazwac to delikatnym szarpaniem.

Ostatnio zmienilem paliwo na lepsze szarpłem sie i zatankowałem verve 98 zawsze tankowalem na bliskiej 95 wydaje mi sie ze lepiej chodzi ale to delikatne szarpanie i tak jest.

Przepustnice czyściłem wiec to nie to, EGR na pewno tez nie bo miesiac temu założyłem nowy, krokowy też nie bo go nie mam a wogóle mozliwe to zebym nie mial krokowca?

Miał ktoś podobny problem?

A i jeszcze jedno pytanie jak sprawdzic jaki mam typ silnika chodzi mi o to z tymi x'ami? mam 1.8 115 KM z 2000 roku?

Please login or register to see this quote.

albo obejrzeć obrazki w temacie o różnicach pomiędzy 1.8 albo wkleić swoją fotkę albo podać VIN

zakładając, że nie masz krokowca i masz 115KM to będzie X18XE1

jak masz 1,8 bez krokowca to masz silnik x18xe1

sprawdz wezyki podcisnienia, jak stare masz swiece i kable wn ? 

po co kupowales nowy egr ? nie lepiej bylo zaslepic stary ?? spróbuj tez nowy zaślepij - czy aby ci nie polepszy sprawy

no i sczytaj błedy metodą zworkową

Please login or register to see this link.

(nie wiem czy tez tak jest w 18xe1 ale chyba tak)

Obstawiam X18XE1 - elektroniczna przepustnica bez linki (e-gas)przepustnica ta nie posiada krokowego operacja ta jest przez przepustnicę silniczek lekko otwiera lub przymyka przepustnicę

Guest Gackes

"elektroniczna przepustnica bez linki (e-gas)przepustnica ta nie posiada krokowego operacja ta jest przez przepustnicę silniczek lekko otwiera lub przymyka przepustnicę"

Ale ja mam linke do gazu normalna do przepustnicy bo jak ja czyściłem to musiałem linkę odczepić.

Świece były wymieniane podobno jakieś póltora roku temu a jak jesteśmy przy świecach to one są umieszczone pod tą listwą centralnie na samej górze silnika ???

EGR załorzyłem nowego bo jak zaślepilem starego to straszne miał wahania obrotów.

Jeszcze sprawdze te weżyki? To mam sprawdzić te co idą do przepustnicy?

A błedy postaram sie szczytać kumpel ma pdobno komp i wtyczke pod vectra to zczytam u niego zobaczymy czy coś wyjdzie.

Musze z tym zrobic bo pod koniec lipca jade na wczasy autem i nie chciałbym żeby mi gdzies na jakims zadupiu zgasł!...

no podcisnien to jest troszke w vectrze

nie tylko prz przepustnicy...

a jak stoisz nie jedziesz - to tez fallusują obroty ?  

sczytaj bledy... 

A to sie dzieje na zimnym silniku zaraz po odpaleniu??A jak cieply juz wporzadku ??

Guest Gackes

Włąsnie jak stoje to nie falują obroty.

Ogolni nie faluja mi obroty. tylko jak jade stala predkoscia to tak przyspiesza delikatni i zwalnia

I check tez mi sie nie swieci ale zczytam to zobacze czy cos wyjdzie.

Na silniku cieplym jak temp podchodzi pod 90 st.

Edited by Gackes

bo ja mialem podobne objawy tyle ze n zimnym i u mnie byl winny czujnik temperatury na ecu

Guest Gackes

Załączam zdjęcie tak wygląda moja przepustnica znaczy taki typ zdjecie wzielem z internetu moja jest czyściutka.

Czyli podobno tak jak na zdjeciu zakreslilem tam jest silnik krokowy ? W takim razie jak go przeczyścić??

I mam ten gas na linke

Please login or register to see this attachment.

Edited by Gackes