Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest Krzysiek_G87

Felgi 17" , jakie opony ?

Recommended Posts

Guest Krzysiek_G87

witam, mam pytanie mam zamiar kupic 17" felgi do swojej viki i pytanie takie jaka ma byc opona?i czy nie bedzie problemu z 17 ? co doradzacie bo napewno juz montowaliscie 17 do swoich autek

ja bym ci polecił 205 / 45 lub 215 / 45

205/45/R17

ja mam 205/40 i jest ok:P masz seryjny zawias?

Do 2000 zamiennikiem jest 205/45, przy nizszym profilu bedzie Ci licznik przeklamywal. Jezeli Ci to nie przeszkadza mozna smigac na nizszym profilu.

ja juz kupilem z takimi oponami dlatego

ja tez mam 205/45/17

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> najwazniejsze jest et felgi ja u siebie mam 38 a szerokosc 7" i jest ok

/emoticons/default_piwoj.gif" alt=":piwoj:">

Guest Kamcio91

Ja miałem w swojej przez pewien czas 215/40 i niestety ocierały z przodu przy maksymalnym skręcie na lekkim obciążeniu.

Please login or register to see this quote.

No to musiales miec niedopasowane do opelka ET, Opelek ma 49 a u mnie przy 35 jeszcze nie obcieralo.

Ja mam 205/50/17 ET 35 i z tyłu jak usiądą 2 osoby to potrafi przytrzeć trochę , z przodu ok

felgi felgami , w ciagu 3 miesięcy rozje....em zawias z przodu masakra , przesiadka na 15

205/50/17 przy et 35 ja pierdziu co to za balon..

ja mam 205/40/17 et 35 i musialem tylnie ranty liznąć bo zapakowane auto raz mi przytarlo o opone, ale zeszlifowalem ok 3 mm i jest ok:)

najodpowiedniejszy rozmiar to w zasadzie 205/45/17 al wszystko zalezy jakie mamy et i jaki zawias...

marniu co do zawieszenia....jak sie mialo wyyebane zawieszenie to na niskim profilu wyszlo szydlo z worka....a tak poki byla wysoka opona to sie tego nie odczuwalo...

Ja po zalozeniu sztywnego zawiasu tez wymienialem czesc gum ale po wymianie na dobre elementy jezdze juz baaardzo dlugo i nic sie nie dzieje:)

Autor postu jaką ma szerokośc felgi?? Jak masz zawias serie to nie bedzie problemu, ale nie bedzie wygladać ciekawie bo to nie syncro( czy jakoś tak ) jak masz glebe i to konkretną czyli -80, -60, to nieradze wogóle 17, czyba że rozdmuchiwać nadkola, a jeśli -60, -40 to spokojnie tak jak kolega DystanS pisał możesz wsadzać tylko ranty pozaginac z przodu i ewentualnei z tyłu przy szerokośći 7 cali.

Podłacze sie do tematu, myślicie że przy ET 40 17" opona 205/45/17 będzie nie obcierać ? dodam ze mam zawieszenie 40/40

odgrzeje kotleta

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> bo nie dostałem odpowiedzi ale myślę, że będzie dobrze na tym rozmiarze

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mi nie obciera.

Guest Paweeł

Na -40 u mnie nie było szans nawet na 205/45.

Mam 40 na 215 i nie ma problemu.

No przy 215/40 jest opona nizsza o 6mm od 205/45.

mam pytanko sry za OT , ale jak mam taką felgę - 17CAL ET40 7J to jak będzie opona 215/45 to będzie balon ? tzn bedzie wystawać na bok czy równo z felgą?

POzdrawiam

jakie OT jak jest pod temat

trochę za duże te opony na taka felgę i będzie wystawać za obręcz felgi

pod 7j to 205 max

to fajnie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale 205/45/17 ? to będzie tak samo jak 215 ? chodzi mi o to ze mam zawias irma i nie chciałbym szpary pomiedzy nadkolem a oponą

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdrawiam

nie do kończ bo 215 jest troszkę szersza

nie powinno być szpary a jak już do bardzo mała

a to upchnę na 17x7'' ET35 rozstaw 5x110 205/45/17 ?

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> pozdrawiam

Edited by Macia

tak jak pisalem. ja mam 17" felga 7" 205/45 et38 i jest ok. Po obnizeniu auta -60-40 musialem tylko ranty zaklepac bo tarlo na nierownosciach, co do samego kola to opona jest z ochornnym rantem (uniroyal rainsport 1) i kolko wyglada przyzwoicie

tu masz pare fotek jak to na aucie wyglada ... post 112

Please login or register to see this link.

ja mam na 17 cali zenderach 215/45/17 i nic nie obciera i jeździ sie spoko

ale masz te felgi na VA?