Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest nico85

blokada w stycyjce

Recommended Posts

Guest nico85

Witam mam pytanie na jakiej zasadzie dziala ta blokada ze rozrusznikiem nie przekrece nieraz jak mruga dioda czerwona i cos psztyka czy to jest immobilizer? wtedy jak mi sie to dzieje to naciskam guziki w pilocie i czasami sie to odblokuje a czasami juz mnnie to drazni:) poprostu niewiem jak to wylaczyc...

ciezko zrozumiec to co napisales... jaka dioda? jaka blokada za rozrusznikiem?

pytasz o blokade w stacyjce ktora powoduje ze kierownica sie blokuje??

Y21 - rdzen elektromagnesu odblokowania wlacznika stacyjki

Please login or register to see this link.

Edited by Ravcio1985

Mi się wydaje że nico85 chodzi o IMMO, ale z drugiej strony ono nie ma nic wspólnego z centralnym zamkiem (chyba że wspomniany "pilot" to pilot od nieseryjnego alarmu odcinającego coś dodatkowo)

Na dodatek powinniśmy pobawić się we wróżki zgadując jaki rocznik i silnik

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

EDIT: Moja szklana kula wskazuje na silnik 2,0 DTI lub DTH

Edited by Nomad_fsoak

moze ma zrobiona jakas magiczna odcinke..

Powinno przy rejestarcji byc nakaz podawania danych auta bo inaczej pozniej sa jaja i zgadywanki kto ma jaki silnik,rocznik,nadwozie...

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

DO kolegi co zalozyl temat:

uzupelnij dane auta oraz opisz dokladnie co i jak.

Guest nico85

Sory panowie moj blad. Viki X20DTH rok 1997 czyli inaczej biorac 2.0 DTI chodzi mi o to ze... nieraz wlacza mi sie jakas blokada ze nie odpale auta zaplon swieci ale rozrusznik nie przekreci. dowiedzialem sie ze to jest immobilizer ale jak to sie wylacza to cholera wie. idlatego napisalem wyzej zeby to wylaczyc to siedze sobie w aucie i bawie sie pilotem zamykajac i otwierajac drzwi i nieraz sie to cos odblokuje... przed kierownica jest czerwona dioda i ona wtedy mruga i cos prztyka i nie odpale auta. trudno mi to wytlumaczyc inaczej panowie...

Ten pilot co się nim bawisz to oryginał czy od jakiegoś dokładanego alarmu/c.z. ??

Przy odpalaniu oboma z kluczyków masz takie cyrki ??

Guest nico85

orginalny... pilot w kluczyku nie mam drugiego kluczyka... ale to nie jest za kazdym razem dzieje sie tak jak np. z daleka auto otworze i zanim dojde do niego to juz to wlasnie sie wlaczy i nie zapale auta albo jak odepne akumulator tez sie to wlacza... tak cos psztyka i mruga dioda czerwona.

Hmmm...

Immo składa się z (pomijając ECU silnika w którym jest zaprogramowane): pętli indukcyjnej (dookoła stacyjki i taka czarna puszeczka pod nią) oraz pestki w kluczyku.

Jeszcze zapytam czy masz alarm ?? (seryjny łatwo poznać po czujnikach na środkowych słupkach i przycisku w konsoli)

Chociaż tak naprawdę c.z. nie ma nic wspólnego z IMMO więc to raczej kwestia przypadku (chyba ze coś masz namieszane w elektryce). Do sprawdzenia proponuję Ci 2 rzeczy...

1. poprawić kostkę przy pętli indukcyjnej (może coś słabo styka)

2. wyjąć pestkę immo z kluczyka i przykleić ją taśmą do pętli immo i sprawdzić czy wówczas nadal występują cyrki.

Guest nico85

a jak ten immo ma dzialac? poprawnie tak jak powinno?

pestka sie laczy z modulem immo i wysyla sygnal jedyny dla tego modulu. jak sie zgadza sygnal to mozesz odpalic.

jezeli np. wzialbys pestke z innego auta a immo z petla ze swojego to nie ma prawa poscic tego sygnalu i nie odpalisz

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

sprawdz wtyczke od immo, petli - pod oslona stacyjki znajdziesz ja, moze modul immo ma zimne luty.... mozesz sprawdzic

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

coś mi się wydaje że autor ma dołozony jakis wynalazek (alarm z dodatkowym immo)

pewnie jeszcze po porzednim wlascicielu....

sa takie cuda... kilka kombinacji naciskania i dopiero odpali

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest nico85

no tak wlasnie sie dzieje inaczej tego nie odblokuje tylko bawie sie zamykaniem i otwieraniem w pilocie inaczej tego nie odblokuje coza dziadostwo...

pozbadz sie tego "alarmu"/cuda i zaloz normalny przyzwoity alarm

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> bedziesz mial spokoj z odpalaniem itp

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ravcio mów kiedy zamawiamy te alarmy do nas

jak mi dasz na moj to zamowie

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_leze.gif" alt=":leze:">