Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Malina19777

Trzeszczenie deski rozdzielczej

Recommended Posts

Cześć Wam

Jeżeli jest już gdzieś podobny temat to przepraszam za powtarzanie, ale nie udało mi się znaleźć niczego podobnego.

Mam problem z trzeszczeniem w okolicach deski rozdzielczej na wysokości pasażera. Co to może być? Przyznam że zaczyna mnie to juz doprowadzać do furii :-/

Jest sporo tematów ale po skrócie co to może być.

1. listwa w podszybiu, najlepiej ją zdjąć przesmarować sylikonem i założyć ponownie, przy okazji dokręcić z tego co pamiętam dwie śrubki które się tam znajdują, zobaczysz je od zewnątrz auta, patrząc na dno szyby.

2. dokręć mocowanie schowka, również można by go zdjąć i miejsca styku popsikać sylikonem w sprayu, następnie bardzo mocno skręcić wszystko ponownie.

3. opcja odkręca się śrubka znajdująca się z boku kokpitu jak otworzysz drzwi pasażera to na pewno ją zobaczysz, również trzeba mocno dokręcić.

Edited by JarekS

Guest rafal99

Silikon w sprayu jest za rzadki i niewiele daje, sprawdzałem. Sam z tym walczę u siebie i doprowadza mnie do szału. Naprawdę da się to zlikwidować?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jeżeli nie masz nic połamane to da

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">, jak zostaniesz klubowiczem to będziesz miał dostęp do pełnej porady jak z tym sobie poradzić.

jak wszystkie śrubki są dobrze dokręcone i decha nie połamana to nie powinno trzeszczeć - u mnie po przekładce bez smarowania cisza ( Jarek pod listwą podszybia 3 śrubki )

Guest rafal99

U mnie była piękna cisza zaraz po kupnie, samochód przyjechał z Austrii... Kiedyś słyszałem opinię, że sprowadzone nie trzeszczą, a jak pojeżdżą po polskich drogach to zaczną i nie chciałem wierzyć - teraz namacalnie się przekonałem

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

U mnie pomógł nieco najprostszy sposób - rozkręcenie wszystkiego co tylko możliwe i ponowne zmontowanie przy użyciu smaru silikonowym

wyjmij plastikową listwę z podszybia i dokręć te bodajże 3 śruby - powinno pomóc . nie pisz tylko działaj