Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Janus

Skrzypienie przedniego zawieszenia przy pokonywaniu garbów

Recommended Posts

Jak w temacie - potrzebuje na ten temat porady.

Musze rozebrac obie kulumny zawieszenia z przodu, poniewaz w lewej poszla mi sprezyna (a raczej dolna czesc zwoju). Jezdzic sie da, auto stoi prosto, nie czuc roznicy w zachowaniu na drodze. Ale zamierzam wymienic zgodnie ze sztuka obie sprezyny, bo moim zdaniem to tylko kwestia czasu kiedy ta peknieta wyryje dziure w dolnym kielchu kolumny.

Poza ta sprezyna nie mialem zadnych innych problemow - ot po prostu taki pisk/jek z kolum z przodu przy powolnym przejechaniu "policjanta" - zero problemow i dziwnych objawow poza tym. Od razu powiem ze zalezy mi na kasie i stad pytanie - co powinienem wymienic aby wyeliminowac te jeki?

Myslalem o wszystkich gumach nad amorkiem, lozyskach, oslonach amorkow i sprezynach, ale calosc wyniesie mnie okolo 500zl bez robocizny. Jesli dojda amorki to ze 300 wiecej... 3 tygodnie temu zostawilem u blacharza 2000zl za progi, reperaturki i wyklepanie drzwi, i nie bardzo mam dzisiaj motywache to ladowania kolejnej astronomicznej sumy (w stosunku do wartosci) w swoje drugie domowe auto :-(

Tak wiec prosze o propozycje niezbednego minimum czesci poza sprezynami

Edited by Janus

ja bym wymienil te sprezyny lozyska a reszte dobrze przesmarowal co do amorkow to sprawdzisz jak rozmontujesz sprezyny czy sie nadaje jeszcze.

Please login or register to see this quote.

Dzieki za sugestie. Czekam na dalsze opinie

Edited by Janus

Guest kemoth5

radziłbym ci jeszcze sworznie wahacza które wchodzą w zwrotnicę i inne przeguby też, wymienić oczywiście

Edited by kemoth5

Guest krzycho2.0

Kolego miałem podobnie mi trzeszczała na nierównościach prawa strona i tak amory wymieniłem bo obydwa z przodu się wylały ale po rozebraniu okazało się że gumy nie nadają się do niczego były mocno wybite także zostały wymienione, wymieniłem tez łożyska amorów i sworznie jeden był w miarę dobry ale prawy był zjechany. Parę stów poleciało ale nie ma skrzypienia i jak się prowadzi ;)pozdro