Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest vookey

stukanie pod pokrywa zaworow

Recommended Posts

Guest vookey

VECTRA 2.0 16V witam, mam problem...dzisiaj rano robilem porzadek pod maska koleszka mi odpalil auto i przy odpaleniu polecialo troszke dymu spod pokrywy zaworow w lewym dolnym rogu i slychac tam lekkie stukanie...moze cos byc z zaworami? tego dymu nie duzo ulecialo ale dziwne to troche...wymienialem rozrzad, uszczelke pod pokrywa wymienilem olej dodam ze gazu nie mam...czy wystarczy regulacja zaworow? ile to moze kosztowac? koleszka mowi ze to moze byc zawór i wystarczy wyregulowac...ja sie nei znam ale te stukanie wyraznie dochodzi z lewej strony na obrazku niebieska ramka obszar skad dochodza stuki, czerwone kółko obszar skad wydobyl sie dym(no dymek)...co to moze byc?

Please login or register to see this attachment.

Padła Ci uszczelka pod kolektorem kolego a któraś szklanka pewnie swoją drogą, słychać taki jakby metaliczny dzwięk. W pierwszej kolejności wymień uszczelkę.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by JarekS

Wymienia się popychacze 16 szt po jakieś 20 zł za szt. Z tego co się orientuje to zaworów się nie reguluje. U mnie też delikatnie je słychać, ale tragedii niema.

no i zawórów sie tu nie reguluje

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

reszta opisana wyzej

Guest vookey

rzeczywiscie cos mi mechanik gadal o ej uszczelce kolektora ale zupelnie zapomnialem o tym mase spraw na glowie mialem...no dobra ale to dymienie jest od tej uszczelki? a co z ta regulacja zaworow? moze by wyregulowac? ile to moze kosztowac?

To może być uszczelka ale może być też pęknięty kolektor. U mnie niestety pękł kupiłem nowy 450 na allegro z 2 uszczelkami metalowymi kompletem nakrętek i szpilkami.

Guest vookey

aha nie reguluje sie...ok

no nic o peknieciu nie mowili wiec mam nadzieje ze uszczelka sama...to chyba groszowe sprawy...a wszystkie popychacze musze wymienic czy pojedynczo mozna bo wyraznie stuka w jednym miejscu

Please login or register to see this quote.

Jeżeli z tamtego miejsca poleciał dym to na bank uszczelka bardzo często tam właśnie pęka, część dymu zamiast iść w wydech wydostaje się właśnie tamtędy poprzez pękniętą uszczelkę.

Z zaworami tak jak koledzy piszą,.

Ściągnij osłonę termiczną z kolektora 3 śrubki i zobaczysz.

Zajmij sie uszczelnieniem kolektora wydechowego, bo być może to Twój jedyny problem

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

I żadnych popychaczy nie bedziesz musiał zmieniać.

pozdr

Ściąga się dekiel, zdejmuje wałki i sprawdza każdy po koleii, nie trzeba wszystkich kupować.

Guest vookey

zawalilem sprawe bo mialem wymieniac uszczelke kolektora ale praca sprawy prywatne i wylecialo z glowy...to uszczelke wymienie ale czy to ma wplyw na te stukanie?

oczywiście - ma

Może być że Ci się wydaje że to zawory, jaki to jest dźwięk taki jakby ala diesel czy taki bardziej metaliczny, ustępuje po pewnym czasie czy cały czas tak samo?

Od mechanika dowiedziałem się że te kolektory miały taką wadę że pękają w tym miejscu.

Na zdjeciu widoczne pęknięcie.

Kolektory pękają na środku a nie na rogu.

U mnie było słychać na rogu bo miałem tam szpilkę urwaną. A pękają na środku jak widać na fotkach. Nie życzę Ci tego.

Ja już to przeżyłem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest vookey

nie wiem kurcze...no takie stukanie...moze jak diesel ale mercedesa za drugim razem jak odpalilem to juz mniej stukalo...ale dymek przy odpalaniu leci i przy wiekszym gazowaniu....dobra chlopaki wymienie ta uszczelke i zobaczymy co to bedzie bo zaraz wyjdzie mi tu milion rzeczy do robienia nie chce sie dolowac...dziekowa po wymianie odpisze co i jak...moze jutro to zrobie

Jak diesel to tylko uszczelka, zawory stukają metalicznie tak jak byś małym młoteczkiem uderzał o metal.

Jeżeli nie jest duże to pęknięcie kolektora to jedź do castoramy i kup uszczelniacz do kominków (na bazie krzemianu sodu). Posmaruj pęknięcie (stosując się do instrukcji) i zobacz. Mi pomogło (a pęknięty miałem, ze ho,ho i to dziwne że w X16XEL). To na razie najtańsze rozwiązanie.

Wlasnie takie stukanie mialem jak panewka sie przekrecila

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ale kolega nie ma młoteczka

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> tylko dieselka

No wlasnie taki mloteczek ktory dawal dzwiek traktora, im wiecej obrotow to szybsze uderzenie