Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

kamil_p

branie sprzęgła - czy normalne?

Recommended Posts

ostatnio przesiadłem się do VC 1.9 120KM i musiało trochę czasu upłynąć za czym przyzwyczaiłem się do pracy sprzęgła - u mnie bierze dosyć szybko i tak jakby momentalnie, tzn. powoli puszczam pedał i nagle bierze. muszę naprawdę płynnie puszczać sprzęgło żeby nie zgasł. czy tak mają vectry w dieslu czy coś nie tak jest u mnie ze sprzęgłem? mam porównanie z golfem IV 1.9 i tam sprzęgło pracuje dużo płynniej i w większym zakresie skoku pedału.

sprzegło raczej nie powinno inaczej sie zachowywać, jesli jest krótkie to i pewnie tez twardsze a co oznacza ze docisk sie konczy, pewnie ktos lubil nóżke na sprzęgle trzymać

sprzęgło się kończy

A może jest dopiero wymienione,u mnie oraz u innych użytkowników po wymianie kpl. sprzęgła wraz z dwumasem odczuwalne było cięższe wciskanie pedału jaki i branie od samego spodu,oczywiście po jakimś czasie (około tygodnia) wszystko wróciło do normy.

Odświeżam temat - minęły prawie dwa lata, zrobiłem ok. 40 kkm a sprzędło jak brało tak bierze przy samej górze i bardzo gwałtownie. Ja się do tego przyzwyczaiłem ale prawie każdemu kto wsiądzie do mojego auta co najmniej kilka razy gaśnie silnik za czym płynni ruszy. Przez ten czas od zakupu auta dowiedziałem się, że dwumas był wymieniany. Sprzęgło i wysprzęglik nie wiem czy było nowe. Jak myślicie - czy ktoś nieumiejętnie to wymienił i stąd takie objawy czy coś się sypie?

Mam też pytanie do posiadaczy VC z silnikiem 1.9 CDTI - jak u was bierze sprzęgło? Wysoko czy nisko i gwałtownie czy płynnie?

Edited by kamil_p