Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
mrowa41

samoczynne otwieranie się szyb

Recommended Posts

Mam problem z lewą tylną szybą. Zostawiłem samochód na parkingu zamknięty a po powrocie jedno okno było otwarte (w dodatku samochodu pilnowała policja bo ktoś zgłosił) po tym zdarzeniu cały czas przyciski do otwierania nawet po zamknięciu samochodu są podświetlone. Czy ktoś spotkał się z takimi cudami???

podswietlenie przyciskow z tylu a zarazem zasilanie jest ciagniete bialym przewodem od przyciskow przy lewarku.

zobacz czy przelaczenie na czerwone pole suwaka kolo przyciskow powoduje gasniecie diod podswietlajacych z tylu.

jezeli nie gasna to najprawdopodobniej albo:

padl uklad tranzystorowy ktory odpowiada za gasniecie/rozlaczanie napiecia przy przyciskach

albo problem lezy w wylaczniku drzwiowym kierowcy, gdyz stamtad uklad dostaje sygnal o otwarciu i zamknieciu drzwi dzieki czemu rozlacza napiecie.

Please login or register to see this link.

Po przesunięci tego suwaka z tyłu gasną diody. ale przy lewarku świecą cały czas.

przy lewarku maja sie swiecic. suwakiem odcinasz napiecie na tyl.

jak otw/zam z przycisku to normalnie szyba idzie gora dol??

za kazdym razem sie szyba samoczynnie otwiera?

dwa razy się zdarzyło otwarcie przy zamkniętym samochodzie. a jeśli chodzi o diody przy lewarku to świeciły mi się zawsze dopóki nie wyciągnąłem kluczyka i otwarłem drzwi, a teraz świecą się nawet jak zamknę i włączę alarm. a jeśli chodzi o otwieranie i zamykanie w trakcie jazdy to wszystko działa normalnie

Edited by mrowa41

po wyjsciu z auta i zamknieciu drzwi . wsyztskie diody od el. szyb maja zgasnac. jezeli nie gasna to tak jak pisalem:

albo wina jest ukladu ktory jest na plytce w przyciskach kierowcy albo uklad nie dostaje sygnalu od wlacznika drzwiowego ze zamknales drzwi. sprawdz wlacznik drzwiowy u kierowcy. powinny wychodzic 2 przewody

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

zacząłem grzebać przy tym włączniku drzwiowym, nie wiem co zrobiłem ale zaczęło działać poprawnie.

Dzięki za pomoc.

wyjmij wtyczke z wlacznika i sprawdz czy piny sa cale oraz przyjrzyj sie kostce i kabelkom idacym.

jak zlozysz to skrec do karoserii tak zeby srubka miala dobry styk [wazne bo to jest masa]