Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest piotrus

Utrata mocy ,jakby buczenie

Recommended Posts

Guest piotrus

Witam.

Mam taki problem. Od pewnego czasu moja Vectra straciła moc. Silnik 2.0 z gazem. Jest słaba i na gazie i na benzynie. Wszelkie moje dotychczasowe próby znalezienia usterki skończyły się porażką. Wymieniłem olej, wszystkie filtry, regulacja gazu, przewody zapłonowe. Jest tak jakby chciała jechać a nie może. Może ktoś miał podobny problem?

Najpierw podepnij pod kompa i odczytaj błędy ... sprawdź stany na blokach pomiarowych...

Guest piotrus

zbliża się weekend więc postaram się podłączyć pod komputer, byłem na kompie u gazownika i wszystkie parametry idealne a nie ma czym jechać... jedyna zauważona rzecz na kompie to przy ostrym dodawaniu gazu on słabnie ale przyczyna nadal nie znana bo parametry ok. Wśród przyczyn zgaduj zgadula zasugerowano mi zapchany katalizator...

na benzynie i gazie tak jest?ja mialem podobnie na benzynie tylko ze ciut inaczej nie chcial sie wkrecaac dobrze na obroty winna byl regulator cisnienia paliwa.ale ty masz tez na gazie,masz sekwencje czy zwykla?moze cos nie tak z przepustnica?a moze przeplywke masz j**nieta?musisz sprawdzac po koleji od najprostszych zeczy

Edited by sopel

A on tylko wyje i nie jedzie czy nie umie sie wkrecic na obroty? Bo jak to pierwsze to moze ci sie sprzeglo skonczylo.

Please login or register to see this quote.

Kolego ja miałem tak samo tylko że na samej benzynie tzn mam gaz ale tymczasowo nie sprawny:( u mnie okazało sie że ktoś wczesniej grzebał przy sterowniku silnika no i namieszane w kabelkach do wtryskiwaczy angry.gif Wogóle jakies błedy są ? jak tak to sprawdz co pokaże komp

Guest piotrus

Witam Koledzy!

Sprawa po weekendzie się wyjaśniła... po sprawdzeniu prawie wszystkiego co samemu można ustalić autko nadal nie chciało jechać. Ale jeszcze w ostatniej chwili fachowiec poradził sprawdzić tłumiki... czyli po kolei od końca od ostaniego żeby ich nie wyciągać narazie na rurze wiertarką zrobić otwór. No i panowie to był strzał w 10. Okazało się ze tłumik był zapchany i spaliny wracały z powrotem i dusiły silnik. Wywierciłem jeden otwór i od razu nie ten samochód

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Teraz tylko wymiana tłumika i gotowe

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

niezle ale zebby az tak ale dobrze ze juz wszystko ok