Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Mako26

Szarpanie przy ruszaniu .

Recommended Posts

Guest Mako26

Hey chlopaki z gory sorrki ze ten temat daje tu ale dopiero dzisiaj sie zarejestrowalem i niebardzo jeszcze wiem co i jak

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> potzrebuje pilnie pomocy mam opla vectre 1.6 16 V 2000r manual od kod jo kupilem napoczotku bylo ok jakies 2 miesioce temu zaczelo mi szrpac przy ruszaniu i troche przyzmianie biegu Z 1 na 2 i na 3 wymienilem wszystki poduszki wymienilem sprzeglo docisk caly komplet wymienilem oleje w skrzyni w silniku filltry wymienilem komplet tarcz i klockow przod i tyl wszystko noweta i zdeka sie poprawilo ale dalej przy ruszaniu poszarpuje co to moze byc bardzo prosze o pomoc i zgory dzieki ..

panie poduszki silnika i skrzyni do sprawdzenia 

na 80 % to

inna opcja - sprzęgło ...

ale raczej poduchy

Nie rozpedzałbym się tak, że to nie wina elektryki.... a świece, cewka sprawne?

jak przy zmiane biegu szarpie, to ja bym jednak obstrawial te poduszki

już kts tak pisal ze wymienial poduszki i dalej szarpie - ale sie okazalo ze poduszka któraś nie dokręcona była ...

Edited by Domlo

Guest Mako26

Poduszki wszystkie wymienilem na nowe sprzeglo tez jest nowe caly komplet , ale swiec i przewodow nie wymienialem czy to moze byc to ???dzieki z gory ?

Przegub,amortyzator lub jakiś luz np. nie dokręcona łapa od poduszki.

Jak masz możliwosć wjedz na kanał lub podnośnik i posprawdzaj czy wszystko jest podokręcane.

Lub po zmianie sprzęgła masz nie odpowietrzony układ ewentualnie wymiana płynu hamulcowego.

Guest RufusB

Please login or register to see this quote.

Witam .Ja mam 1.8 16V 99/00 u mnie przy przekroczeniu 2000 obr/min szarpało (czyli zrywał i mulił, zrywał i mulił przed zimą to nie dobry objaw) -więc wymieniłem przepustnice (wiem co mam) następnie się nie poprawiło i sterownik od komputera szwankował po podmianie spokuj(był z astry II czego się nie robi by sprzedać??). Ostatnie objawy zamulony do 2000obr/min (prawie jak bokser chodził "silnik latał jak chciał prawie jakby chciał wylecieć czasem na wolnych obrotach") i niechciał się zbierać wymiana świec troche pomogła na początku po zagrzaniu ewidentny brak mocy i falujące obroty j.w. po dzisiejszej wymianie cewki zapłonowej luksus i wypasik chodzi jak na początku choć 320 mobletron to nie 190 ale za brak kabli się płaci. pozdrawiam i w nawiązaniu do posta "zrobicie i nie napiszecie".więc się dziele spostrzeżeniami. Pozdrowienia dla Marimex-u na Zakopiańskiej.