Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Gaulus

Głośny HUK silnika!

Recommended Posts

Guest Gaulus

Witam, problem mój wygląda tak, że przy obrotach na wysokości 3,5tys obr/min do 4,5tys obr/min w kabinie zaczyna robić się bardzo głośno auto normalnie przyśpiesza ale jest mocny huk, potem jeśli już wskazówka obrotomierza wskakuje wyżej przy rozpędzaniu np. 5tys obr/min jest już wszystko w porządku jest cicho. Auto to viki 1.8 16v 2001r. Wymieniałem pasek rozrządu jakieś 1 tys km temu to może coś od tego się zrbiło po wymianie? Wymieniany też był olej z MOTULA 5W/35 na Casrtor Magnatec 10W/40, ten drugi był o wiele gęstszy niż motul, bo motul jak woda. Przebieg auta to 120 000 tys/km. Może Castrol mu nie podpasował?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

watpie zeby to bylo od oleju.

Ale tak sie dzieje na kazdym biegu w tym zakresie obrotow czy np jadac na 4 w takich obrotach

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Gaulus

To dzieje się na kazdym jednym biegu zaczynając od jedynki kończąc na piątce.

Please login or register to see this quote.

przygladnij sie rozrzadowi skoro to sie stalo po wymianie.

Dlaczego zmieniles olej z 5W35 na 10W40?

A to napewno silnik? Mi tak halasowalo jak mialem golfa i poszly lozyska.przy predkosci 80km halas jak cholera przy wiekszej wszystko wracalo do normy.

Guest Gaulus

Olej taki mi doradzili żeby teraz zalać zły chyba nie jest. A co do łożysk to mogło by być i to, ktoś znajomy jak jechał ze mną jeszcze przed tym głosnym hałasem to mówił "słychac łożyska do wymiany" ?? A jak jadę normalnie 3 tys obr/min to słychac taki delikatny szum...

....a jak pracuje silnik na luzie ? wkręć go na obroty ,też hałasuje ?jesli tylko podczas jazdy to....skrzynia biegów....łożyska ...opony...

...i wszystko inne co się kręci....

Guest Gaulus

Na luzie jeszcze nie sprawdzałem jak się zachowuje ale dzis to spr to napiszę jak to jest. Pozdrawiam

Tak więc sprawdziłem na biegu jałowym i wydaje mi się że ten huk jak by występuje ale dużo mniejszy, zacznę od gruntownego sparwdzenia mojej viki od łozysk po przeguby, drążki itp itd...

Ja wpierw sprawdziłbym układ wydechowy. Może coś wpada w rezonans albo któryś tłumik dobija do nadwozia?