Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest wadol-2

tryb awaryjny skrzynia automatyczna 1.8

Recommended Posts

Guest wadol-2

Witam!

Mam problem ze skrzynią automatyczną Vectra B 1.8, 1996. A mianowicie pożyczyłem auto rodzicom, którzy jechali z w sumie pustą przyczepką, po powrocie powiedzieli że auto nie chciało im wciągnąć pod górkę i musieli przerzucić na 1 i tyle o przyczynie usterki.

Mam pytanie co teraz? Tryb awaryjny pali się bez przerwy, do przodu i do tyłu jeździ normalnie. Rusza normalnie tylko na 1 i R. Czy ktoś miał podobny problem? W sieci czytałem o podobnych problemach ale zawsze tryb włącza się na zimnym/ciepłym silniku, u mnie jest cały czas. Znajomy który pracuje w serwisie Opla pytał się kolegów i powiedzieli że w takim przypadku to potencjometr. Czy ktoś wie co może być?

oczywiscie nic nie czytales o trybie awaryjnym skrzyni

mozliwosci jest wiele

podlacz auto pod kompa i sczytaj bledy

inaczej to wrozenie z fusow

Guest wadol-2

Mam pytanie jeszcze czy mam jechać do jakiegoś mechanika który mnie podepnie pod komputer czy mogę zrobić to sam przez zworkę i obserwowanie kontrolki, bo byłem na komputerze jeszcze przed awarią i praktycznie wszystkie błędy sczytał ale nie ze skrzyni (przy sczytywaniu błędów ze skrzyni za każdym razem występował brak połączenia), boję się że pojadę, zostawię kasę i nic z tego nie będzie.

O trybie awaryjnym czytałem tylko to co było napisane w książce od Vectry, bo w necie zbytnio nic nie znalazłem.

...................................................................................

Dzisiaj zrobiłem zworke i pokazało mi, że jest to kod 0340-nieprawidłowy sygnał z czujnika wałka rozrządu, czy to może być przyczyna trybu awaryjnego skrzyni? Czy mam jeszcze jechać do mechanika na komputer. Bardzo proszę o odpowiedz jeśli ktoś coś wie na ten temat.

Wiem, że jestem tu nowy i być może zadaje głupie pytania, bo vectre mam od niedawna, ale czy ktoś mógłby mi cokolwiek podpowiedzieć.

Z góry dzieki

Edited by wadol-2

kolego podstawa to zczytanie błędów, bez tego ani rusz tak jak napisał gawlak, nie musisz od razu jechać na techa i płacić stówki, albo więcej za podpięcie, znajdź u siebie w oddziale kogoś z opcomem, albo innym fejsem i podjedź niech Ci odczyta błędy

co do błędu czujnika wałka rozrządu to mi też raz wyskoczył, ale skasowałem i od tej pory cisza, a czym był spowodowany - nie mam pojęcia, może czujnik się kończy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

na zworke nie sczytasz bledow skrzyni !!!

kurka wodna czytac potrafisz ??

to jest metoda na odczytanie bledow silnika

wyraznie w poradzie jest to napisane

Guest wadol-2

Koledzy, przez te parę błędów które są na liście z kodami błędów pomyślałem, że sczytywanie kodów przez zworkę dotyczy również skrzyni:

0700 Uszkodzenie w układzie sterowania automatyczną skrzynią biegów

0701 Uszkodzenie w układzie sterowania automatyczną skrzynią biegów - sterowanie poza zakresem mocy

0702 Uszkodzenie w układzie sterowania automatyczną skrzynią biegów - uszkodzenie w układach elektronicznych

0703 Uszkodzenie w układzie sterowania automatyczną skrzynią biegów - usterka konwertera momentu napędowego lub wyłącznika świateł hamowania „B"

Także i wybiorę się na komputer i jak coś już będę wiedział to na pewno napiszę.

Tymczasem dzięki za wytłumaczenie.

Ja stawiam na selektor, dużo roboty nie jest a regeneracja nie zaszkodzi

komputer silnika od skrzyni automatycznej jest inny niz od manuala

inny jest program

wlasnie z powodu skrzyni

i niektore bledy dotycza skrzynia ale nie do konca jej samej

tylko problemu z komunikacja sterownika silnika ze skrzynia

i to sa wlasnie te bledy 0700-0703