Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
lechu5137

Wyciek wody na dywaniki, tego jeszcze nie było

Recommended Posts

Witam wszystkich, tradycyjnie, użyłem opcji szukaj i przeczytałem dziesiątki tematów, jednak nie znalazłem mojego problemu.

Pojawił się wyciek wody na dywaniki po stronie pasażera przy tunelu środkowym najbardziej. Wyjąłem tunel, dostałem się do nagrzewnicy, którą również wyjąłem, połączyłem przewody od nagrzewnicy, żeby był obieg, odpalam samochód, włączam klimę i woda zasuwa z okolic parownika prosto w miejsce gdzie jest nagrzewnica, przepychałem już kanał odpływowy do skroplin od klimy i wydaje mi się, że jest drożny ponieważ wsadzony drut na ścianie grodziowej do odpływu dochodzi do miejsca gdzie jest nagrzewnica, raz już wcześniej wyciągałem nagrzewnicę i moje pytanie brzmi tak:

1. Jak wygląda odpływ wody z klimy, czy są tam jeszcze jakieś kanaliki, które mogą być pozatykane?

2. Obudowa nagrzewnicy była skręcona na silikonie, więc może normalne jest jak nawiew chodzi, że woda dostaje się w miejsce nagrzewnicy pchana powietrzem z wiatraka, a potem spływa odpływem na zewnątrz grawitacyjnie?

Znalazłem jeden temat gdzie kolega ma podobny problem z wyciekami wody tylko u niego obudowa od nagrzewnicy a właściwie jej dolna część jest popękana,

3. Czy jeżeli szczelnie to złożę spowrotem czy to w ten sposób ma działać, czy woda od razu powinna spływać gdzieś w dół?

Sam już nie wiem , cały dzień szukam i nic nie znalazłem. Jeszcze jedno, płyn niie ubywa, nagrzewnica chodzi ok. to co było w dywasnikach to jest czysta woda na 100%. Może ktoś kto miał podobny problem, albo więdzę na temat schematu i zasady działania klimatronica może mi pomóc zlikwidować ten problem

Witam, dalej borykam się z tym problemem, dziś rozebrałem podszybie i osłonę wentylatora żeby zobaczyć to od góry, ale nic tam nie widać, jedno jest pewne, odpływ wody jest drożny, ponieważ wlałem dość sporo wody do obudowy nagrzewnicy i jeszcze nie doszedłem do silnika a woda już wyleciała. Kwestia jest tylko tego typu, że skraplająca się woda powinna od razu wypłynąć odpływem, ale jak nadmuch jest ustawiony na 8 lub 9 to przedostaje się do obudowy nagrzewnicy, rozebraliliśmy tą klapkę u kumpla w vectrze i pod nagrzewnicą jest sucho oraz dużo kurzu co wskazuje na to, że raczej wody tam nie było nigdy,

żeby ułatwić zrobiłem zdjęcia, może coś się komuś nasunie, nie mam już siły 3 dzień walczę!!!!

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this quote.

Cześc !

Ja mam podobny problem jak rozkręciłem obudowę nagrzewnicy to pojawiła się woda nie wiem skąd tam się znalazła planuje rozebrać cały kokpit żeby mieć dobry dostęp ale nie wiem czy to dobry pomysł od góry jest wszystko oki sucho i szczelno pomoże ktos rozwiazac problem ?

Cześc !

Ja mam podobny problem jak rozkręciłem obudowę nagrzewnicy to pojawiła się woda nie wiem skąd tam się znalazła planuje rozebrać cały kokpit żeby mieć dobry dostęp ale nie wiem czy to dobry pomysł od góry jest wszystko oki sucho i szczelno pomoże ktos rozwiazac problem ?