Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest JEFFO

problem z wentylatorem

Recommended Posts

Guest JEFFO

Witam.Po 10 minutach jazdy włącza mi się wentylator płyn w zbiorniczku buzuje gdy tylko chcę odkręcić

,wąż od chłodnicy do silnika jest gorący,a chłodnica letnia,a nawet zimna,temperatura wskazuje 80 stopni.Proszę pomóżcie

Edited by JEFFO

Please login or register to see this quote.

Może nie masz przepływu. Termostat puszcza ale płyn stoi i się gotuje. Czujnik temperatury - gdziekolwiek on jest - powoduje włączenie wentylatora i wentylatorek pracuje. Hmmm. Nie mam innego pomysłu.

Guest JEFFO

i co mam z tym zrobić bo jestem w tym zielony

podaję kolejnośc sprawdzenia: termostat, szukanie nieszczelności w układzie,zapowietrzony układ,uszczelka pod głowicą...

Guest JEFFO

dodam jeszcze że zaczął kopcić

na biało, niebiesko czy czarno ??

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

....to nie wesoło...

Guest JEFFO

proszę nie strasz a jeśli biały

to uszczelka po głowicą...

Guest JEFFO

ide odpalić i jeszcze raz się przyjże dokładnie

jest biały mam pytanie ile kosztuje ta uszczelka i uszczelniacze oraz naprawa bo troche krucho z kasą wymieniałem teraz rozrząd i co może się stać jak będę zwlekał

Nie odkręca się zbiorniczka jak auto pracuje i jest nagrzane, normalne że będzie buzował, pod wpływem temperatury zwiększa się ciśnienie.

Jeżeli przy zakręconym korku nie ciśnie, wycieka Ci płyn przez niego oraz nie słychać bulgotania w przewodach, temperatura nie wskakuje na czerwone pole to jest wszystko ok. Normalne że auto teraz się dużo szybciej nagrzewa, mój również w podobnym czasie dochodzi do 80.

Jeżeli natomiast temperatura leci do gór a nie załaczał by się wiatrak w tedy do wymiany był by wkład termostatu. Piszesz rożnie w rożnych tematach więc nie bardzo wiem co Ci doradzić

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jeżeli natomiast nie załączał by Ci się wiatrak to do wymiany był by termowłącznik znajdujący się na chłodnicy z lewej jej strony.

Co do dymu to nie panikuj,

Objawy pękniętej uszczelki

-wybijanie płynu chłodniczego przez zbioniczek wyrównawczy, często pod wpływem ciśnienia dochodzi do pęknięcia któregoś z przewodów ukł chłodzącego.

-biały słodkawy dym wydobywający się z wydechu, sprawdza się tylko po nagrzaniu auta.

-Ubytki płynu w układzie chłodzenia

-wydobywające się spaliny ze zbiorniczka wyrównawczego, "sprawdza się tylko na kompletnie zimnym silniku"

-napęczniałe twarde przewody wejściowy i wyjściowy z chłodnicy, po przejechaniu jakiś 3-5 km.

-Szybki wzrost temperatury.

-Maż lub oleiste plamy na ściankach zbiorniczka wyrównawczego oraz w płynie.

- woda, maź w oleju, na bagnecie.

Guest JEFFO

dzięki za poradę ale wciąż się nie dowiedziałem gdzie leży przyczyna że w zbiorniczku wyrównawczym jest wrzątek i na przewodach a chłodnica wciąż zimna.Z góry dziękuje.

....przecież napisałem ...jak należy szukać przyczyny....parę postów wyżej.....

Siema. Podczas jazdy na włączonym wentylatorze na kazdym biegu wentylator chodzi przez jakis czas, potem się wyłącza, po chwili znowu..na właczonej klimie i na wylaczonej to samo. Silnik wentylatora jest ok. Moduł nawiewu climatronica wymieniany z 2 tyg temu bo był padnięty - ten drugi jest w 100% dobry. Co moze jeszcze byc nie tak..??

up

up

Edited by Grodek

a czarny dym to nie bedzie czasem nie przepalone paliwo? nie strzela Ci z wydechu?

JarekS piszesz że jak temperatura idzie do góry a wiatrak się nie włącza to trzeba wymienić termostat ,ja cały czas walczę z temperaturą idzie mi prawie do 100 stopni powoli spadnie i nagle wywala check auto gaśnie ,i prędzej nie odpalę dopóki nie ostygnie i nie mam już zielonego pojęcia co się dzieję .Ale pójdę jeszcze sprawdzić wentylator.

P.S termostat już wymieniłem i nic.

Edited by Adi

sprawdz wentylator czy sie zalacza i czujnik/i na chlodnicy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">. jezeli termostat puszcza to waz gorny bedzie mocno cieply

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ravcio mam do ciebie prośbę mógłybś mi wytłumaczyć co za zadanie ma czujnik położenia wału po powiem szczerze że ostatnio parę razy mi pokazał się check i po odczytaniu tego błędu 0335 okazuje się że to czujnik jest niesprawny, fakt izolacja jest tak skruszała że prawie cały przewód jest zaizolowany tasmą i czy to może być ta przyczyna pomóż proszę.

P.S a co wentylatora to działa i przewód od termostatu jest gorący wentylator zaskoczył przy 92 stopnie 95 stopni.

Edited by Adi