Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
mario1987

Problem z obiegiem wewnętrznym

Recommended Posts

Czy moze mi ktoś powiedziec jak jest skonstruowany obieg wewnętrzny auta. domyslam się za jakas przesłona się zamyka....tylko gdzie i jak tam dojść najlepiej. u mnie po wlaczeniu obiegu wew. po chwili zaczyna cos pstykać. i juz mnie to denerwuje, więc trzeba obadać.

naciskajac przycisk zamykasz tym silniczkiem doplyw powietrza

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

tak dziala obieg wewn

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ja kiedyś w tamtym miejscu małe źle podpięte te przewody i się cuda działy z ogrzewaniem i obiegiem wewnętrznym.

Panowie może Wy mi pomożecie! Mam problem z ciągłym buczeniem w wewnątrz samochodu po odpaleniu silnika. Buczenie wydobywa się z pod kokpitu, moim zdaniem z prawej strony pasażera. Ustępuje tylko podczas jazdy w momencie przyśpieszania,a gdy jadę tą samą prędkością czy mniejszą znowu buczenie wraca, tego odgłosu nie słychać po otworzeniu klapy silnika.

Czy ktoś wie jak podłączyć wężyki te znajdujące się obok filtra kabinowego (jak staniemy przodem do auta) to po lewej stronie w podszybiu jest taka puszka i obok niej znalazłem 2 wężyki jeden zwykły wężyk prosty (wychodzi spod filtra kabinowego) a drugi wężyk taki zakrzywiony pod kątem 90 stopni. Czy ktoś może mi powiedzieć jak wpiąć te wężyki ?

u mnie cos buczy jak zalacze obieg wew. i chce z tym dość do ładu....tylko jeszcze niewiem co jest przyczyną

moze buczy silniczek ktory nie moze zamknac obiegu wewn

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Ravcio1985

te wezyki do tej puszki wpinasz kolego (tam magazynuje sie nadcisnienie -o ile taak to moge stwierdzic)z tego co pamietam pierw wchodzi ten z fajka a potem ten bez niej zresztaa poznasz po pozostawionych sladach na wwezykach bo te krccce sa rozniej srednicy i uwazaj bo latwo je złamac, jak nie ebdziesz wiedzial jak to omin ta puszke i zlacz oba przewody razem nic sie nie stanie

Czy ktoś już z tym doszedł do ładu ? Obieg wewnętrzny przestał mi działać jakiś czas temu, chyba po montażu LPG ale teraz dopiero miałem czas się temu przyjrzeć. Doszedłem do tego, że z tego "urządzenia" wychodzi wężyk do komory silnika i jest wpięty do zaworu nagrzewnicy od góry. Natomiast wężyk od "silniczka" obiegu wewnętrznego powinien być chyba wpięty w trójnik który jest podpięty do wspom ham. U mnie niestety z trójnika wychodzi kawałek (2-3 cm) wężyka i nie potrafię znaleźć drugiego końca. Gdzieś przeczytałem w jakimś temacie na forum że powinien on dochodzić za schowek pasażera, jednak ja za schowkiem nie widzę nic do czego szło by go wpiąć (jest tylko centralka), ma ktoś jakieś zdjęcie w którym miejscu na ścianie grodziowej powinien ten wężyk przechodzić i gdzie należy go podłączyć ? W poniedziałek wstawiam auto do gaziarza niech to poprawi, ale wolałbym sam mu pokazać co jest nie tak i co ma gdzie podpiąć, bo coś czuję że doktorat może zrobić

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Ravcio1985

to urzadzonko kolo filtru kabinowego to elektrozawor sterujacy podcisnieniem sterujacym zaworem trojdroznym od nagrzewnicy.

wiecej poczytasz tu ->

Please login or register to see this link.

Edited by Ravcio1985

Ogrzewanie mi działa, nic się z nim nie dzieje, wężyk z tego elektrozaworu leci do zaworu nagrzewnicy, czyli jest OK. To teraz pytanie gdzie dokładnie zlokalizowane jest urządzenie odpowiedzialne za klapy obiegu wewnętrznego, jak naciskam przycisk to coś cyka gdzieś na podszybiu ale wewnątrz pojazdu, jak się do tego dostać, bo podejrzewam że wężyk podciśnienia z tego do trójnika który jest na wężyku do serwa jest rozpięty i stąd problem z obiegiem, bo zasilanie dostaje skoro "cyka" tylko nie ma siły się przełączyć pewnie. coś czuję że jutro muszę jeszcze raz wyciągnąć schowek ale zaopatrzę się w jakąś porzadną latarkę, bo dzisaij szukałem tego jak już lekko się ciemno robiło i może dla tego to pominąłem.

solenoid od obiegu wewnetrznego ma 2 pinowa wtyczke z kolorami - BRAZOWO-ZIELONY 0,75 mm2, CZARNO-ZOLTY 0,75 mm2

z taka wtyczka -

Edited by Ravcio1985

No ok, jutro będę szukał jak będzie jaśniej. Na razie dzięki. S131 - Limit switch - Defroster lever - to jest pewnie styk nawiewu na szybę ?

Edited by witek_p