Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest marianzip

płyn chłodniczy i woda

Recommended Posts

Guest marianzip

Witam

Mam dziurę w chłodnicy i płynu uciekło znajomy powiedział że można dolać wody wiec dolałem z 2 litry

dziś czujnik temperatury zaczął szaleć po nocy przekręciłem zapłon 100stopni ruszyłem autem spadło na minimum

na benzynie jak odpaliłem to czarny dym z tłumika idzie

można jeździć mieszając płyn z wodą ?

Woda wrze w 100* na skali masz temperaturę do 140 więc odpowiedź jest prosta, płyn jest w stanie osiągnąć wyższą temperaturę bez wrzenia i powinno się go używać, pomijam już aspekt za kamienienia układu.

Please login or register to see this quote.

ogólnie jeździć można i nie powinno to mieć negatywnego wpływu na silnik aczkolwiek jazda na "wodzie" nie powinna odbywac sie przed długi okres czasu ze wzgledów o których pisze kolega powyżej...

Guest marianzip

Dzięki za odpowiedz dolałem wody narazie bo mam dziurkę w takim plastiku i właśnie kleje jak nie będzie uciekać to wymienię na płyn

a ten czujnik co tak szaleje to gdzie on jest ?

Vectra B 1996 1.8 X18XE

Edited by marianzip

w wyszukiwarce się ukrył

Zubek jesteś najlepszy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_lauh.gif" alt=":lauh:">, kolega jest jeszcze świeży to podpowiemy, ale proszę częściej zaglądać na forum a nie tylko w razie awarii

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Znajduje się pod cewką zapłonową z prawej strony silnika patrząc od strony maski, jest jedno pinowy, nad nim lub pod nim jest drugi który dwu pinowy odpowiadający za sygnał temperatury podawany na ECU.

bo temat o czujnikach jest na wierzchu w tym dziale - nawet wyszukiwarki nie trzeba i nawet świeży powinien ogarnąć temat.

zubek śmiało bez skrupułów możesz podsyłać moją super mega wypaśną poradę 

jak szukać aby znależć

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

skromnis

/emoticons/default_leze.gif" alt=":leze:"> na glowna strone ta porade albo w kazdym dziale

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

A najlepiej to przy rejestracji każdemu nowemu członkowi wysyłac

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">