Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest dawid+

gasnie

Recommended Posts

Guest dawid+

witam wszystkich. moja viki mi kaprysi, czasem gdy stoi na obrotach potrafi zgasnac i nie chce zapalic przez okolo 2min, potem znow zapala bez problemow. gdy ja kupowal;em facet mi powiedzial ze siedzi "Nackemwhere", cos przy rozrzadzie. tyle ze ja nie wiem co to jest po polski. wie ktos co to moze byc?

Guest ozi

napisz jaki masz silnik a najlepiej uzupełnij profil teamatów z gasnieciem jest pełno od silniczka krokowego po przepustnice przepływke itp.świeci ci sie czek???

Guest dawid+

Please login or register to see this quote.

jest to silnik 1.8 16V 115KM X18XE z 97r. uzupelnie konto, dzis je zalozylem bo kupilem dopiero w piatek viki. obroty mi najpierw faluja, przydycha, a potem zgasnie i nie chce zapalic, mija minuta moze dwie (nie wiecej) i zapala mi normalnie. takie zdarzenia maja miejsce nieregularnie, zgasla mi raz w niemczech na podworku w sobote, w niedziele wyjechalem do polski to na trasie czy w miescie nawet nie pierdnela, a dzis mi 3 razy zgasla w ciagu dnia.

W pierwszej kolejności sprawdź węże podciśnienia. czy któryś gdzieś nie spadł, to takie cieńkie czarne słomki idące przy przepustnicy, EGR, kolektorze i podszybiu.

Druga sprawa to przeczyść krokowca oraz przepustnicę i upewnij się że nie masz gdzieś przedmuchu w układzie dolotowym, czy nie zasysa lewego powietrza.

to ze zgasnie i nie moze odpalic przez chwile to jakby objaw zalania swiec... 

sprawdz to co opisal JarekS, porady znajdziesz na forum... do tego sczytaj błędy metodą zworkową - tez znajdziesz porade ja kto zrobic