Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Poler

nie dzialajaca kontrolka kierunkowskazow

Recommended Posts

Guest Poler

Witam wszystkich forumowiczow.

Niedawno kupilem Vectre B 1,6 16V kombi z 1997.

Zwracam sie z pewnym problemem. Wlasnie skonczylem naprawe wyswietlacza TIDa ale pojawil sie nowy problem. Juz po wszystkim zauwazylem ze przestala mi swiecic kontrolka kierunkowskazy na desce. Same kierunki ladnie swieca zarowno jak i wlaczam konkretny kierunek jak i awaryjne. Slysze prace stycznikow ale na desce ciemno :-( Sprawdzilem jeszcze raz na desce lampke ale jest cala, tasma na zegarach wyglada na nienaruszona.

Prosze o pomoc moze ktos z was spotkal sie z takim problemem bo nie wiem od czego zaczac poszukiwania a jest to troszke denerwujace.

podmien zarowke od kontrolki z taka co swieci i sprawdz czy dalej bedzie ciemnosc.

sprawdz czy blaszki od zarowki dobrze stykaja tasme oraz sama tasme.

wez miernik do reki:

czerwona koncowka do pinu 29 [kolor czarny]

czarna koncowka do pinu 16 w zlaczu licznika [przewod czarno-bialy]

piny w kostce ida tak:

15..........1

16.........30

Please login or register to see this link.

Edited by Ravcio1985

Guest Poler

zaroweczki juz zamieniale miejscami i nic nie dawalo a zaroweczka jest dobra. Jutro sprawdze miernikiem. Dam znac.

cos mi ten link nie chodzi. Jak mozesz przeslij na maila: miskuzi@o2.pl

Guest Poler

dzisiaj nie dalem rady za duze zamieszanie postaram sie zagladnac tam do konca tygodnia bo przedemna pare ciezkich dni. Dam znac co zdizgnozuje ;-)

Dzieki za maila.

Witam ponownie.

Dzisiaj rozebralem znowu cala deske i dokladnie przedzwonilem sciezke. Okazalo sie ze sciezka pekla w taki sposob ze jak tasma byla luzem to by przejscie a jak sie wlozylo deske do gniazda to pojawiala sie przerwa. Dolutowalem do foli cieniutki przewodzik i juz jest ok;-)

Dziekuje wszystkim za szybka pomoc :-)

Ale jesli mozna to mam jeszcze jeno pytanie. Podczas gdy rozbieralem oslone kolumny kierowniczej natknalem sie na wie kostki (jedna meska druga zenska) w jednej 4 przewody w drugiej trzy. Jedna dochodzi z wiazka kierunku a druga z kablami do dzwigienki wycieraczek. Do czego one moga byc i czy czasem nie powinny byc one podlaczone??

Pozdrawiam.

to zdjecie tych zlaczek

to wlasnie te zlaczki

Please login or register to see this attachment.

wszyscy odpowiadajacy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_leze.gif" alt=":leze:">

4 pinowa - do manetki kierunkowskazow z tempomatem

3 pinowa - do manetki wycieraczek ze sterowaniem midem

wtyczki -

tu sa opisane

Edited by Ravcio1985

Guest Poler

czyli jak bym chcial zamontowac sobie tempomat to tylko kupic manetke trzeba?? No i jak bym chcial mida podlaczyc a nie tida to do kierownicy juz nic nie musze ciagnac kabli tylko pozmieniac wtyczki itp. Dobrze rozumie??

Dzieki za pomoc.

masz 1.6 16V tak jak ja wiec:

tempomatu oryginalnie w przedliftach nie bylo. mozesz jedynie go dolozyc ale trzeba rzezbic z mocowaniem na przepustnicy:P mi sie udalo i mam tempomat

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> serwo z linka, manetka pod tempomat [O, I, R] , czujnik sprzegla - dolozyc.

co do drugiej manetki - to musialbys zmienic tida [pol wyswietlacza] na mida [caly wyswietlacz]

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> i zmienic manetke na taka ze sterowaniem [przyciski R,S]

Guest Poler

jesli chodzi o Mid-a to zmienic trzeba tez wtyczke do wyswietlacza i dolozyc chyba jeszcze pare kabli i pozniej jeszcze jezdzic gdzies po serwisach zeby wgrali cos tam? Bo nie znam sie a kuszacy temat tylko nie wiem jak finansowo by mnie wyniusl. Acha a przy kierownicy nie ma wtyczki do przyciskow (kierownica wielofunkcyjna) bo to chcialem zrobic najpierw??

mid - koszt z programowaniem to ok. 200-250 zl. kostke jak bedziesz mial na szara wtyczke mida, jak na zolta to tylko dolozysz przewody.

temat o tym -

kierownica - sprawdz czy w zoltej wtyczce co idzie do tasmy kierownicy masz 6 kabelkow. jezeli masz 6 tzn. ze masz instalke pod sterowanie z kiery.

wtedy musisz kupic:

kierownice ze sterowaniem i air bagiem + tasma ktora na wyjsciu ma 6 kabelkow [2 wtyczki - 4pinowa i 2 pinowa] koszt tez ok 200-250zl zalezy jaka kiera, gdzie kupisz itp....

tu masz opis jak zmienic kiere

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">