Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest adilopez

Sonada lambda znowuu :(

Recommended Posts

Guest adilopez

Taki temat. Vectra b 1,6 16v 1998. Auto zaczyna szarpać. Jadę na komp i wychodzi zbyt uboga mieszanka. Wymiana sondy na uniwersalną. Działa przez 3 dni po czym objawy wracają. Wymiana na trasie na kolejny uniwersal i po 1 dniu to samo. Pierwsza sonda magnetti marelli druga NGK. Czy to wina sond i po prostu kupić oryginał czy coś "szarpie" mi te sondy.Za wszelką pomoc z góry serdeczne dzięki

takie to już są uniwersalne sondy

Guest tomaszek06

Potwierdzam - taki urok sond uniwersalnych-również chciałem zaoszczędzić-zdecydowałem się na uniwersalna sondę-podziałała chwilke-jeden dzień-chytry dwa razy traci-zainwestowałem w orginał-troszkę drogo i kieszeń boli ale warto.pozdrawiam

Ale jak pochodzi jeden dwa dni czy tydzień to nie znaczy że sonda jest do bani to wina też napięcia i złącza przy kompie ja wymieniałem 4 sondy pod rząd i pracowały po tydzień aż się wkurzyłem kupiłem sondę i zakładali osobiście mechanicy, ku im zdumieniu ta sonda pracowała tylko jeden dzień .Szukali 2 dni kabelek po kabelku i się okazało że złącze przy kompie było zaśniedziałe i dużo brudu ,zrobili mi to i teraz w zapasie mam 4 sondy i to dobre także nie mówcie mi że co uniwersalne to złe ,no chyba że kupujesz naprawdę tanią podróbę .Ja cały czsa używam NGK/NTK i problemów nigdy nie miałem.

Guest adilopez

Adiku drogi mój imienniku

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Właśnie o to mi chodzi, że nie bardzo chce mi się wierzyć aby obie sondy ( w tym ngk, czyli nie najgorsza ) padły tak szybko i w podobnym czasie. Również podejrzewam, że coś może przyczyniać się bądź do szarpania bądź do niszczenia sond. Chciałbym więc sprawdzić czy sonda na pewno umarła by nie kupić oryginału za 400 zł i po dwóch dniach mieć to samo. Moge jakoś to sprawdzić czy zaraz gnać do elektryka.

właśnie wracam od mechanika i o dziwo okazuje się, że sonda pracuje. Za to EGR coś nie bardzo. Gościu go przeczyścił i powiedział by przyjechać jutro z zimnym motorem. Niestety stwierdzam, że czyszczenie nie pomogło bo autko szarpie co najmniej tak bardzo jak wcześniej... albo i bardziej.

masz na tyle popularny silnik, ze na najblizszym szrocie znajdziesz sonde uzywaną

pożycz ją na chwile ze szrotu, zamontuj... i jak nagle auto wyzdrowieje to sam wyciagniesz wnioski...

dużo razy już czytałem tematy o sondach uniwersalnych i o ich "zaj...stości" i ci powiem - kup używany oryginał

Guest adilopez

Więc dziś już wiem, że sonda pracuje ok a tech2 pokazuje walnięty EGR. Może ktoś ze śląska ma cosik takiego do pożyczenia dla sprawdzenia. Oryginał podobno około 6 stówek

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mam w ogóle jakiegoś pecha. Ledwo wymieniłem sondę to padł mi EGR. A objawy są bardzo podobne jak przy lambdzie. Generalnie jak czytam to piszą, że EGR działa głównie na zimnym silniku. Aha po tym jak gość próbował wyczyścić mi tego EGRa to auto szarpie mocniej i nawet na zimnym silniku. Wcześniej szarpał tylko po zagrzaniu. A poza tym auto nie gaśnie i na jałowym pracuje dość równo. Ale jak pisałem wcześniej, komp dzisiaj pokazał tylko brak napięcia na EGR.

moze da sie zaslepic ten egr ? nie wiem jak to jest w x16xel ale ide poszukac

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

qrde temat podwieszony .........

LENISTWO - szukac sie nie chce niektorym

<-- wszystko o egr dla 1,6

Edited by Domlo

ja bym nie zaślepiał erg`a a sondę można kupic .

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> na każdym składzie voxuali ~~

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this link.

a odpielem sonde na cieplym pracujacym silniku trzymalem tak z dwie trzy minuty i check mi nie wyskoczyl czy to normalne? moze mam jakis emulator ? jak tak gdzie on moze byc? chyba ze sonda jest walnieta?

Guest adilopez

o zaślepianiu EGR sporo czytałem i dzwoniłem tu i tam i doszedłem do wniosku, że nie zaślepiam. Chodzi mi o kolejność padania podzespołów, czy to przypadkiem coś nie "kopie" wszystkiego po kolei ( albo zaśniedziałe jakieś styki )