Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest piotrekkk

wiecej pali

Recommended Posts

Guest piotrekkk

witam koledzy mam vectre z silnjikiem 1.8 mam pytanko ile wam pali gazu mi tak paliła w mieście 13l na 100km a teraz ostanio zaczeła coraz wieciej nawet do 15,5 czym to moze być spowodowane regulowałem gaz tak gdzies w pażdzierniku.czy jeszcze raz regulować?dzieki wszystkim

Moja viki z tym samym silniczkiem miasto+klima 12,5, a trasa bez klimy prędkość około 140 wyszło 9,3 litra

Na parowniku to reguluje się mieszanke na wolnych obrotach. Jesli masz srubę na wężu to skręć ją o niecały 1 obrót, Jesli jest elektronika do silniczka krokowego to na lapku trzeba wyregulować. Większe spalanie może terz być spowodowane złą jakością zatankowanego gazu, starymi mębranami w parowniku,jazdą na gazie z nie dogrzanym parownikiem, rozregulowaniem instalacji.

1.8

miasto 12

trasa 9

Zgadzam się miasto 12l trasa 9.5l ale jak postoisz porządnie w korkach to spalanie się zmieni.

Nieraz widzę co ludzie wożą w bagażniku- młotki, klucze różne i różniste, śrubokręty i inny złom, który często waży sporo. Pół biedy jak taki klient potrafi zrobić z nich w razie czego użytek.

Ciśnienie w oponach odpowiednie

I tym podobne rzeczy.

To wpływa na ilość spalanego paliwa

Istotne też jest, kto w samochodzie z nami jeździ. Ja jadąc w trasę zabieram żonę i dwójkę małych dzieci, więc z tyłu balast niewielki.

Warto przyjżeć się jak jeździmy i co wozimy.

Rozumiem, że ciężko zostaiwć żonę żeby było lżej, ale nad teściową warto się już zastanowić lauh.gifleze.gif

Edit: literówka

Edited by GAJEŚ