Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

MKrzymi

Vectra C - zawieszenie - sprężyny Eibach -30mm

Recommended Posts

Aha czyli spoko będzie, jak Ci się smigalo na tych Eibach 

Please login or register to see this quote.

Czyli od standard obniżają o 30 

Bo nie kumam czy standard +30 

-30. To standard 

Ja zmieniałem na Eibach -30mm na standardowe amortyzatory. Po jakichś 15kkm zmieniałem amory z przodu. Z tym, że nie wiem ile miały poprzednie amortyzatory najechane. Po wymianie amortyzatorów zrobiłem jeszcze niemal 30kkm bez problemów. Dodam, że nie wymieniałem tylnych amorów. Czyli 45kkm przejeździłem, a i do bagażnika sporo ładowałem.

Teraz jednak mam inny problem. Zmieniłem znowu na zestaw Pro Kit w nowym aucie i po wymianie coś skrzeczy. Nie wiem co.. Czy amory nie jakieś gumy na gniazdach przy sprężynach. Orientuje się ktoś co to może być? Na autostradzie raczej ok, tj. równej drodze, ale jak tylko zjedzie się na lokalne ścieżki, to od razu się odzywają.

Mogą być gumy albo coś w amorach,łożysko poduszka,

jak obnozyles zmieniło się położenie elementów,tak było u mnie,kupiłem łożyska poduszki amorow,ale wszystko się uspokoiło, podejrzewam że musi się ułożyć do nowego położenia, 

Właśnie póki co zostawiam tak i nie ruszam, też pomyślałem o tym, by się ułożyło. Daję miesiąc czasu, bo wtedy wracam do PL i mógłbym naprawić. Będę w takim razie informować. Generalnie jak po nocy ruszam, to na początku jest cisza, dopiero po paru kilometrach zaczyna skrzeczeć.

Witam, chciałem założyć do swojej Vectry eibachy -30, problem jest taki, że na stronie producenta pod mój silnik pokazuje 2 rodzaje sprężyn, które powinienem wybrać? Vectra C GTS 1.8 przedlift, klima 

Zadzwonić i zapytać u na pewno dobiorą.

A ciężko zobaczyć nacisk osi. I sobie dobierzesz, 

Witam 

Panowie strzeliły mi sprężyny.

Przy okazji chciałbym obniżyć moją viki.

Czy dobrze rozumuje że jak założę eibachy do seryjnych amorów będzie -30.

A jak założę sprężyny od Gts-a to viki mi się obniży o-15?

Witam wszystkich, chce obniżyć swoją VC na sprężynach -30, dużo osób poleca eibach pro kit -30mm i takie pytanie POLECACIE? :D Ogólnie 2003r sedan 1.8 90kw 122km, pomoże ktoś dobrać? :D

Wylał mi się prawy amorek z przodu i przy okazji ich wymiany chciałbym założyć nowe sprężyny eibach (nacisk na przód 1045kg, więc pewnie te pierwsze wezmę).
Jakie amorki polecacie na przód pod te sprężyny, załóżmy do 350zł za jeden amorek.

Odgrzeje trochę temat. Przekopałem (tak mi się wydaje) całe forum i niestety nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. 

Posiadam Vectre c gts 2.2 147 2002R i muszę wymienić przednie sprężyny bo jedna pękła u dołu i teraz jest pytanie jakie? Nie chce żeby mi się przód podniósł ani obniżył. Aktualnie od środka felgi do błotnika z przodu mam 36.5cm a z tyłu 37.5 i nie wiem jakie to sprężyny. Chciałbym żeby po wymieni sprężyn z przodu również trzymać się tych wartości czyli około 37cm bo wiadomo polskie drogi nie są zbyt przyjazne. Czy jest ktoś kto wymieniał i przy okazji zmierzył? Bo długości sprężyn jest bardzo dużo ;( Proszę o pomoc :)

nr win: W0L0ZCF6838017101

Witam czyli rozumiem że te eibach -30 P i T pasują do standardowych amorów ?

ludzie zakladaja i jezdza

Oczywiście żeby było tak jak w książkach pisze to krótsza sprężyna powinna być razem z przynajmniej amortyzatorem do zawieszenia sportowego -20mm ale tak jak kolega wyżej pisze załóż na zwykłe a jak się zuzyja to kupisz następne już do GTSa.

Panowie,

Czy ktoś ma założone Eibachy w GTS 3,2 v6 i może podzielić się fotami?

Mam mega dylemat, nacisk na przód na tabliczce to 1065 czyli o 30kg więcej jak w 2.0T. Na OLX gość sprzedaje E10-65-007-02-22 czyli z naciskiem do 1135 bo założył do 2.0T i jest koza (widziałem foto). Boje się, że te 30kg nacisku więcej nie dociśnie ich do ziemi i będę miał tez koze w v6 :)

Z drugiej strony E10-65-007-01-22 są do 1060kg czyli poniżej tego co mam na tabliczce...

Sprawdziłem ten temat ale jak na złość nikt zdjęc z v6 nie załączał :(

Macie jakiś namiar na jakieś dobre podkładki pod sprężyny. Mam eibach ale coś mi tyl za mocno siedzi .A przód stoi .

Czy dobrze będzie jak dam też n sprężyny gumy żeby nie siadała za bardzo 

Jak dasz gumy pomiędzy zwoje to sprężyna będzie inaczej pracowała i może pęknąć. Daj x2 te podkładki które są fabrycznie i będzie pare mm wyżej 👍

No coś muszę wykombinować bo mnie trochę drażni 

Na alledrogo masz takie gumy pod sprężyny 20/30mm w cenie 10/15PLN

Witam ,mam opla signum 2005 1.9cdti 150km. Problem jest taki ze przod jest na amorach o numerze 312 604  32-N57-A i sprezynach Magnum Technology SX159MT mają 363 mm  i przez to przod bardzo nisko siedzi od srodka felgi 36cm a tyl 40cm . Według min jest zawieszenie sportowe obniżone . Co zrobić żeby podnieść ten przod ??możliwe że z tyłu jest za wysoko dlatego przod siada ??

Witam , macie koledzy moze jakies propozycje jakie sprezyny zalozyc na tyl , zalozylem sprezyny h&r -40mm kompelt przod+tyl , przod usiadl ok, jednak tyl chyba troche za wysoko siedzi jeszcze, vectra 1.9 cdti, kola 18" z tylu dystans 20mm a taka koza troche. Zalaczam fote jak wyglada. Pozdrawiam

Please login or register to see this image.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190711/f126e42e2acc5e4894906984dd7e6647.jpg&key=5b45df31b350072457ee379c312791ce9995ce39b60847da24682f59d52f01b4">4c60f7ba711c2b76aca157b5317b71d0.jpg

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Nie wiem czy jest sens się "czepiać". Dla mnie jest ok. Przód siadł, bo silnik.

Jak najbardziej jest ok