Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

MKrzymi

Vectra C - zawieszenie - sprężyny Eibach -30mm

Polecane posty

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

VIN masz tutaj: 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

A ja panowie mam prośbę i pytanie odnośnie sprężyn Eibach. Pacjent Vectra C kombi '04r. Oryginalnie na Sachs -20mm. Coraz bardziej zaczyna mnie kłóć w oczy wysokość przodu, tył siedzi zadowalająco, nie jestem zwolennikiem totalnej gleby, ale przód zaczyna mnie drażnić. Felga 18, opona 40.

Dlatego, pomijając dostępność, że uda mi się dorwać sam przód Eibacha rozważam zestaw -30 przód i standard Sachs -20 tył...

Prośba: czy ktoś posiada zdjęcie VC kombi z Eibach -30 przód, ale tył Sachs -20 i mógłby podrzucić?

Pytanie: Czy na takim zestawie da się jeździć i czy wygląda to normalnie? Czy auto nie siada za bardzo przodem i nie robi się "klin", przód siedzi na ziemi a d*** w górze?

Nie musi to być eibach, to samo tyczy się jakiegoś KYBa o obniżeniu -30 przód.

Nie chcesz po prostu eibacha wstawić z przodu i z tyłu? Jest to zestaw sprawdzony, trochę niżej niż seria w sporcie, ale spokojnie można jeździć po naszych drogach.

Jak zamieszasz sprężyny, to oprócz wysokości musiałbyś popatrzeć na charakterystykę sprężyn. Eibach jest progresywny, a sachs ma chyba charakterystykę liniową. Taka mieszanka zapewne będzie miała wpływ na prowadzenie auta.

Nie bardzo mi się to widzi, z tego powodu, że czasem wiozę trochę ciężaru w bagażniku i auto dość sporo siada już na Sachs, do tego może się znowu trafić jazda z przyczepką. Ze względów wizualnych na pewno dobry byłby cały na -30, jednak ze względów użytkowych wolałbym pozostać z tyłu przy -20.

Masz na myśli to, że z przodu będzie progresywny Eibach a z tyłu liniowy Sachs i z tego może być wybuchowa mieszanka?

Nie wiem czy wybuchowa. Trzeba by przetestować. Jak się zdecydujesz, to koniecznie napisz dla innych jak wrażenia :).

Musze Cie zacytować, żebyś koniecznie przeczytał kolejne pytanie ;)
Jeden z forumowiczów w handelku ma na sprzedaż 2 sprężyny przednie Eibach do GTSa:

"Obniżenie -15mm", tzn -15mm od zawieszenia z GTS,czyli Sachs -20. Co ma dać od zwykłej serii około -35mm tak na to patrzeć?
Jako, że u mnie w kombi też jest sachs -20, a nacisk na oś w w/w sprężynach na przód tj 1060kg, u mnie zaś odczytane z tabliczki z auta jest to 1050kg. Co prawda na tylnej osi różnica jest już większa 1035, a u mnie 1100 jednak tył zostaje oryginał.

Czy te przednie sprężyny z GTSa mogą podejść do mojego kombi? 

A tu z katalogu Eibacha przód komplet do karawanu -30. Nacisk na przód ten sam:

Dokładnie tak bym na to patrzył.

W przypadku oryginalnych sprężyn na przód, nie ma podziału na typ nadwozia. Jedynie na silniki, typ zawieszenia i zdaje się na obecność ids+. Myślę, że te sprężyny z gtsa podejdą do kombi. Jak chcesz mieć wiarygodną opinię :), to zadzwoń do eibacha i zapytaj ich, czy przednie sprężyny z tych dwóch pakietów czymś się różnią.

Panowie posiadam polifta w liftbacku (1.9cdti) ze standardowym zawieszeniem. Naciski osi u mnie wynoszą 1065kg przód i 985kg tył. Oczywiście przód jest wyżej od tyłu. Obniżając auto chciałbym uzyskać równą sylwetkę. Nie wiem który zestaw Eibach Pro Kit wybrać. Zakładał ktoś do tej 'kategorii wagowej' (1065kg przód) zestaw E10-65-007-01-22 (do 1060kg)? Widzę, że z zestawem E10-65-007-02-22 (do 1135kg) w poliftach dalej przód jest wyżej. Generalnie to tylko 5kg ponad "lżejszy zestaw" więc, jakiś skutków ubocznych chyba nie powinno być.

Te pięć kg nie zrobi różnicy...  Ja dzisiaj zamówiłem pro-kit , z tym ,że u mnie naciski 1085 przód i 1100 tył dlatego dzwoniłem do Eibacha i doradzili E10-65-011-02-22. U mnie jednak kombi...   Myślę, że po weekendzie ogarnę montaż, to wrzucę foto przed i po ;)

Edytowano przez dawido22

Założyłem zestaw E10-65-007-01-22. Auto przy wadze przodu 1065kg stoi równo :) Polecam.

Niedawno tutaj pytałem o opinie, na temat uważany przez wielu za trochę kontrowersyjny - założenie progresywnego

z przodu oraz zostawienie seryjnego liniowego Sachsa -20 z tyłu, w celu wyrównania przodu z tyłem. Zaryzykowałem. zmontowałem i...

W mojej opinii, po przeszło 1000km, można zakładać bez żadnych przeciwwskazań . Parę fotek tutaj

Edytowano przez brudi

Założyłem u siebie Eibachy i z tyłu jedna strona jest niżej o 1cm od drugiej. Czy to wina amortyzatora?

Sprężyny porównywałeś przed przykręceniem? Były takie same lewa i prawa? Może podkładki nie dałeś z któreś ze stron, albo gdzieś są np dwie?

Sprężyny obie takie same. Kupowałem nowe. Montaż ok bo sam wymieniałem :)

No nie do końca ok. Może jedną na odwrót wstawiłeś?

Dalej mam ten problem z nierównym tyłem. Zmieniłem sprężyny stronami i nadal lewa strona niżej 1cm od prawej. Zeby było ciekawiej to czasem jest równo. Tak jakby amortyzator trzymał i tylko czasem "puszczał". Jest to w ogóle realne? Dla pewności czeka mnie chyba zamiana stronami amortyzatorów.

Napisano (edytowany)

podłącze się pod temat

mam pękniętą jedną ze sprężyn z przodu i jedną z tyłu dlatego muszę wymienić komplet springów

początkowo chciałem kupić eibachy ale mam felgi 18 (225/45/r18) i obawiam się że mogą mi koła obcierać jak bardziej obniżę wydaje mi się że oryginalne zawieszenie jest najlepiej dobrane

dlatego chciałbym mieć zawieszenie najbardziej zbliżone do oryginalnego i nie wiem jakie sprężyny dobrać

wg VIN mam zawieszenie sportowe obniżone XJ2

z tabliczki w wynika przód 1040  tył 1100

typ kombi poliftowe

mam wersje bez haka (ciekawy jestem czy wersje z hakiem mają takie same springi z tyłu jak wersje bez haka, teoretycznie powinny być mocniejsze żeby w razie czego ciężar przyczepki równoważyć)

co wybrać ? co szło na pierwszy montaż ? czy z GTS będą pasować bo chyba jest krótszy lżejszy

Edytowano przez zgliczyn

Witam

Vectra C 2.8 V6 kombi  nacisk na oś

1. 1130

2.1100

Chciałbym założyć Eibach pro kit, pisałem do Eibacha-a to stwierdzili "Po dokładnym sprawdzeniu niestety nie jesteśmy w stanie zaoferować zestawu do Pana modelu. "

Czy ktoś montował z was do tego typu silnika i jak to wygląda ile obniża?

Zawieszenie ids+

Napisano (edytowany)

Ja do Siga ostatnio wsadziłem o takich samych naciskach model z końcówką 03-22 czy cos takiego i usiadł idealnie 3-4cm, wszystko równiutko no i pewnie z jakimś czasem jak sie ułoży wszystko to pewnie z pare mm siądzie. Tylko, że ja nie mam ids+

Edytowano przez Sigmat04

A jak z prowadzeniem?Nie dobija,nie jest za sztywno?

Dobijać na pewno nie dobija, sztywniej jest tylko minimalnie ale różncia zauważalna^_^

Napisano (edytowany)

Siema koledzy 

Pacjent 1.9cdti dt 120km kombi 

Zdecydowałem się na wymianę sprężyn na Eibach 

Ktoś wie jak to się dobiera, po naciski po nadwoziu?  

Tu mam takie coś pomoże ktoś dobrać sprężyny, 

Żeby nie było że mi gdzieś dobija lub coś nie tak 😀

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Edytowano przez suchy201180

Jak chcesz mieć pewność 100% wejdź na stronę eibach i napisz do nich podając naciski na oś. 

Pozycja 1 i 2

Ok poszukam ich strony, 

Koledzy jak wypadają te sprężyny do amorow standard, 

Ktoś się wypowie po dłuższym czasie użytkowania, 

Czy te sprężyny są niższe od wersji xj2 

Jak wypadają? hmm u mnie było ok ale później założyłem amorki Sachs Sport i jakoś nie było odczuwalnej różnicy w tłumieniu. Co do obniżenia to 30mm to jest od serii czyli jak masz standard to będzie -30mm, a jak masz XJ2 to będzie - 10mm ale jak dzwoniłem do Eibacha to dowiedziałem się, że rozgraniczenie mają po 15mm czyli jak masz XJ2 to do tego trzeba dołożyć 15mm, a jak masz standard to 30mm ;) 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.