Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest pzcjnr

Zablokowana stacyjka

Recommended Posts

Guest pzcjnr

Witam,

Mam niestety dość poważny problem. Więc tak:

Od dwóch dni miałem problem przy zapalaniu samochodu. Wkładając kluczyk miałem problem z jego przekręceniem, jakby coś blokowało. Nie mogłem zapalić samochodu. Jednak udawało mi się go odpalić po dość krótkim czasie.

Wczoraj niestety już kompletna klapa. Wkładam kluczyk i za chiny nie mogę go przekręcić. Próbowałem dwoma kluczykami, które posiadam i jest to samo. Nasuwa się więc wniosek, że nie jest to wina kluczyka tylko stacyjki.

Dodam, że problem z przekręceniem był od tej pierwszej pozycji (kluczyk włożony) Jak udało się już przekręcić do drugiej pozycji (gdy to kółko okalające wejście kluczyka się "chowa" ) kluczyk chodził normalnie. Mogłem bez problemu odpalić, zgasić, odpalić etc. Obecnie mam samochód uziemiony pod domem, nie ma nawet jak jechać do mechanika.

Jak myślicie co mogło się tam popsuć? Czy najprawdopodobniej będzie konieczna wymiana całej stacyjki?

I jak to jest jak wymieniam stacyjkę? Dostaje na pewno nowy kluczyk. Jednak czy ten kluczyk będzie działał z centralnym zamkiem? czy mechanizm odpowiedzialny za otwieranie/zamykanie drzwi z pilota jest w stacyjce? W sumie kupując stacyjkę wypadało by i kupić zamek do drzwi żeby mieć ten sam kluczyk do wszystkiego... Tylko czy są takie komplety?

To wina stacyjki!

POD żadnym pozorem nie dopuść do właczenia się blokady kierownicy!!!!!

gdy kierownica nie jest zablokowana można w miarę łatwo wyjąć starą stacyjkę i zamontować nową.

Jak to zrobić?

Otóż po zdjęciu obudowy kierownicy (dwuczęściowej) ukaże się nam z przodu stacyjki otwór średnicy ok 3 mm.

Trzeba włożyć tam np. kluczyk imbusowy i mocno wciśnąć zapadkę aby wyjąć starą stacyjkę.

Gdy kierownica się zablokuje tylko wiertarka

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dostaniesz nowy kluczyk który już nie będzie pasował do bagażnika ani do drzwi.

Pilot natomiast łatwo przekładasz do nowego klucza.

Z tyłu kluczyka masz zapadkę którą wystarczy zwolnić i kluczyk rozkłada się na dwie część( jedna to pilot , druga kluczyk z pestką immobilajzera).

Musisz wyjąć tą pestkę i przełożyć do nowego klucza a pilota włożyć swoj

Edited by kowalmarcinek

Guest nostra1

/emoticons/default_bry.gif" alt=":bry:"> kolego zapomniałeś dodać że kluczyk musi być przekręcony w pozycję pierwsza bo inaczej nie uciśniesz blokady jeśli się nie da przekręcić kluczyka to zostaje tylko wiertarka :27:

faktycznie

trzeba obrócić kluczyk w pozycję I

zapomniałem o tym dzięki nostra1

nie musisz wymieniac calej stacyjki tylko wkladke z kluczykiem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

jak gosc od dorabiania kluczy jest fachowiec to Ci wkladke stacyjki zrobi pod Twoj stary klucz.

Guest pzcjnr

Problem w tym, że kierownica jest zablokowana.

Najchętniej kupił bym wkładkę z kluczykiem + wkładkę do zamka w drzwiach i do bagażnika. Tylko czy są takie zestawy? Zależy mi bardzo, żeby wszystko otwierać z jednego kluczyka. Dzięki za odpowiedź jak przełożyć pilota i immobilizer do nowego kluczyka. Tylko jeszcze jak rozwierce jednak stacyjkę to muszę jakiś pierścień immo przełożyć ze starej do nowej stacyjki?

Będę próbował jeszcze z jakimiś drucikami, może uda mi się jakoś przekręcić ten kluczyk żeby kierownice odblokować chociaż. Rozumiem, że jeśli mi się to nie uda to, będę zmuszony dodatkowo do tych wkładek dokupić stacyjkę bo starą trzeba będzie rozwiercić.

Please login or register to see this quote.

Mówimy o blokadzie kierownicy czy o jakiejś innej blokadzie? Masz może na myśli, że jest jakaś blokada, że nie można wymontować stacyjki jak kluczyk nie jest w pozycji 1 ?

Witam tak se czytam temacik bo moja stacyjka sie zacina jak koledze do tego radio gasnie czasami i jak cofne minimalnie kluczyk juz dziala. ale po przekręceniu raz nie idzie -dalej jak cofnę na 0 i ponownie już moge odpalic auto normalnie.zakladam ze niedlugo mi sie zatnie stacyjka wiec musze kupic nowa stacyjka z kluczami.Potrzebuje tylko malej porady graficznej jak i co rozbierać po kolei?

wkladki do zamkow mozna zrobic pod dany klucz. wymienie sie zapadki i gotowe [20zl zrobienie tego] i mozna tak zrobic zeby miec 1 klucz do wszystkiego [co nie zawsze jest dobrym rozw]

jak rozwiercisz to cala stacyjke wymienisz

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mariuszki -

Edited by Ravcio1985

Tak juz to wlasnie czytalem ale raczej to nie sa zapadki po kluczyk sie przekreca do I ale nie chce isc na II ale po cofnieciu bez wyciagania tylko idzie na I,II,III bez problemu.Psikanie smarujacego srodka nic nie daje.Jak kluczyk wyjme te cos okraglego wychodzi i ono blokuje po wsadzeniu kluczyka bo do konca nie chce sie schowal. zreszto zobaczcie sami

Please login or register to see this link.

mi jak zaczela sie zacinac stacyjka to pojechalem do goscia i mi ja zregernerowal [wymienil zapadki] za 25zl i mam spokoj

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

jedz do jakiegos dobrego naprawiacza i on zrobi, wyjmie, naprawi,zlozy i wezmie moze z 50

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Ravcio1985